Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Hızlanma Azaldı-Motor Sistem Arızası

Sinan Çınar

Soru

Selamlar.3 gün önce opet ten lpg aldım.(sürekli opetten alırım).Birden yol bilgisayarı ekranında HIZLANMA AZALDI sonra MOTOR SİSTEM ARIZASI yazısı çıktı ve yanındaki kırmızı ikaz lambası yandı.Hemen stop ettim aracı.Tekrar çalıştırdım uyarı kayboldu.Her araca bindiğimde yapıyor.İkinci çalıştırmamda yapmıyor.Bugün benzinde denedim benzinde yapmadı.

Bu sorunla karşılaşan oldu mu?Tabi en güzeli servise gitmek ama en yakın servis 150 km.Sizce problem ne olabilir?Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

LPG sistemi kaynaklı ise ve serviste takılmadıysa LPG sistemi, servis hiç bir şey yapmayacaktır. LPG sistem montajının yapıldığı yere gitmek daha mantıklı sanki. Bilgilendirme için soruyorum LPG sisteminin markası nedir acaba?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

tamamen lpg ile alakalı ani hızlanma yapmışsın özellikle ani hızlanma ve vites düşürürp yüksek beygirde veriri bu hatayı çözüm yok..tavsiyem bu hatayı görünce stop etme yok sakın etmeyin araç çalışmaz ondan sonra.15 dk beklememn lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun,diyelim bendede rolanti sorunu ve stop etme vardı ara ara,serviste yeniden program yüklediler düzeldi,yok gaz kelebek sensörü değişecek yok olmadı komple gövde dediler,benimde kafa attı topla arabayı dedim güzelmişti,tamam değiştir desek boşa 1.650 tl uçup gitmişti elimden :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun,diyelim bendede rolanti sorunu ve stop etme vardı ara ara,serviste yeniden program yüklediler düzeldi,yok gaz kelebek sensörü değişecek yok olmadı komple gövde dediler,benimde kafa attı topla arabayı dedim güzelmişti,tamam değiştir desek boşa 1.650 tl uçup gitmişti elimden :)

Programı özel servisler de yüklüyorlar mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Programı özel servisler de yüklüyorlar mı?

sinan kardeş şuraya bir bakarmısın problem aynımı araç dizel ama problem elektronik olabilir (CAN yolu arızası)

http://www.focusclubtr.com/topic/1980-hata-kod-uyari-isiklari/page__p__64195#entry64195

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sinan kardeş şuraya bir bakarmısın problem aynımı araç dizel ama problem elektronik olabilir (CAN yolu arızası)

http://www.focusclubtr.com/topic/1980-hata-kod-uyari-isiklari/page__p__64195#entry64195

Ben lpg den kaynaklandığını düşünüyordum bugüne kadar.Sonra bir baktım hız sabitleme çalışmıyor ve araba çok yakıyor.Dedim ki kendi kendime bu durum hız ile alakalı.Aracı durdurdum gauge menüye girdim test ettim.(faydası olacağınıbilmeden).Yolda hız sabitleme çalıştı ikaz da vermedi:)İnşallah vermez.Yani sorun seninki ile aynı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ayhan Abi bugün bizim kasabada bilgisayara bağladık CAN iletim yolu arızası verdi.Ama usta pek anlamadığı için dokunmadı.Servise gidecem gitmesine de ;bu arıza ne ile alakalı hangi parça değişecek merak ettim.Bilginiz varsa cevaplayabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

kardeş bu arıza arabanın beynine giden kablolarla alakalı bir arıza km saati sökülecek ve içerisindeki elektonik parçalar ( isimlerini bilmiyorum) değişecek burda yapan adam kazıkçının teki bana 300 liraya maal oldu ama işçiliği güzel serviste tahminen 1000 lirayı bulur eger bu tarafa gelirsen yardımcı olurum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.