Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Trafikte başımıza gelen ilginç olaylar.

Mert Erçetin

Önerilen Mesajlar

:nazar:

Seneyi tam hatırlamıyorum 2003 dü galiba; spor salonunda tanıştığım bir hatunu gördüm yolda, arabasıyla ağır ağır ilerliyor.. Bende de Mondeo 2.0 var, dedim şunu geçeyim selam vereyim bakarsın aynı yere gidiyoruzdur (!)

Arkadaş meğer rahmetli babam arabanın altını vurmuş, egzost hertürlü iptalmiş sakin sürdüğümden o ana kadar hiç farketmemişim tam hatunu sollarkan Mondeo dan

"BÖÖÖÖRRRNNNNN ZPOUUMM PÖÖTPÖÖTTT PAAAT" şeklinde beklenmedik bir infilak sesi çıkmaz mı!!!

Allahım araba hem böğürüyor hem tekliyor kızla yan yanayız ama göz göze gelemiyoruz - ben sürekli ileri geri silkeleniyorum!!

Kız bir kahkaha attı ama ben tabi yerin birkaç metre dibinde!! :nazar::kıhkıh: :kıhkıh:

abi yerlere yıkılıyorum şuan :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün Edremit e giderken ara yoldan çıkan bir C 200 hiç durmadan ana yola atladı ve önümde giden Astra H ın üzerine sürdü, Astra lı sürücü sağa kaçtı C 200 sürücüsü Astra yı geç de olsa farkedince biraz yavaşladı o geçince bu kez benim üzerime doğru gazladı, bunu beklediğimden dolayı arkayı ve sağımı önceden kontrol edip yavaşlamaya başlamıştım; adama geçerken bir bakayım dedim kızgınlık içeren bir korna çalacaktım ama sürücü neredeyse 80 li yaşlarda bir bey amcaydı..

Rahmetli dedem de bunu yapıyordu, haddimize değildi canından öte sevdiği araçlardan ayrılmasını rica etmek ama yüreğimiz ağzımızda izlerdik o zamanlar trafikte yol alışını, yanlış tabi ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Bu gün başımdan geçen iki olayı anlatmak istiyorum arkadaşlar..

Sabahtan şirket arabasıyla bornova çiğli otobanında bornova yönüne doğru gidiyorum, Tevfik abi bilir o yolu 2. tünelden çıkım orta şeritten 80-90 civarında sakin sakin gidiyorum saat 13 civarı.. Şirkete gidicem arabayı teslim edicem ama fakat erken diye ağırdan alıyorum.. Bi baktım arkama bi araba yanaşmış selektör yakıp duruyo.. Sol şeritte bomboş.. Ben aldırış etmedım adam ısrarla selektör yakıp korna çalmaya başladı... Ne var tarzı hareket ettım bana sola gec işareti yapıyor abicim :) dedim delimidir nedir.. sen soldan sollaman lazım şeklinde hareketler yaptım söylene söylene sola geçti geçerkende el işareti yapıyo yürü tarzı hareket ettım gitti..

Akşam da 5 sırası.. Forumda yemek fılan yedikten sonra aynı yolun devamınında buca tarafına doğru yol alıyorum, Bu sefer benim focuslayım.. Sol şeritte 120 130 civarı gidiyorum.. İlerde de doblo var gıttıkçe yanaştım aradaki mesafe gıttıkçe azaldı.. Arkasından en az 5 kere selektör yapmama rağmen yol vermedi 90 a kadar düştüm bu sefer ben sağlamak zorunda kaldım sağından geçtım sol şerite tekrar girdim baktım bizimki kordonda yürür gibi telle konuşuyor.. Beni yanından sola gectığimi gördükten sonra aklı basına geldı de orta şerite geçti dikiz aynasından gördüğüm kadarıyla..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şikayet çözüm değil emin ol,ben bi tanesini 2 kere kırmızı ışıkta geçerken kaydettiğim videoyla birlikte trafiğe şikayet ettim,gelen cevap,ceza kesemeyiz şikayete bağlı suç olduğu için savcılığa başvurmanız gerekiyor oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2918 sayılı Karayolları trafik kanunu

Md 46/2d :Aksine bir işaret bulunmadıkça, Gidişe ayrılan en soldaki şeridi sürekli işgal etmek..

PARA CEZASI : 154,00 tl. Peşin:115,50 tl dir.

trafik polisleri bu md den sık sık ceza yazarsa bu hastalık kısa sürede sona erer.Türk insanı olarak paramıza geleceğine canımıza gelsin(!) düşüncesi hakim olduğu için işe yarayacağına eminim..

oğuz mete tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ya evette...İzmirde var öyle dingiller ya sinir olucaksın Gökhan gibi tüm gün yaşayacaksın o siniri yada....cok fazla tınmayacaksın...bende ne zaman karşıyaka trafigine girsem sinir oluyorum...hadi alsancakta kordon tarafında oturanlara hava basıcan anladık tintin gidiyon bre deyyus karşıyakada sahile 50 mt uzaktasın ama yol akmıyor arkadaş millet 10-20 km ile ilerlyor budefa tüm ışıklara yakalanıyorsun...yani sinirlenmiycez..içimizden biriki küfür sallayıp gecip gidicez başka yolu yok..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ya evette...İzmirde var öyle dingiller ya sinir olucaksın Gökhan gibi tüm gün yaşayacaksın o siniri yada....cok fazla tınmayacaksın...bende ne zaman karşıyaka trafigine girsem sinir oluyorum...hadi alsancakta kordon tarafında oturanlara hava basıcan anladık tintin gidiyon bre deyyus karşıyakada sahile 50 mt uzaktasın ama yol akmıyor arkadaş millet 10-20 km ile ilerlyor budefa tüm ışıklara yakalanıyorsun...yani sinirlenmiycez..içimizden biriki küfür sallayıp gecip gidicez başka yolu yok..

abi hangisine sinirlenmiceksin ki? 1-2-3... en son birine patlıyorsun.. Tüm Gün Trafikteyim, neler geliyor başıma anlatsam oo :smiley2k: Gecenlerde de karşıyaka nergis yolunda sabahtan ablanın biri telle konuşuyormuş birden kaldırımı bitti yola cıktı farkında değil ama.. tıngır mıngır yolda gıdıyo.. Benı bi gördü afalladı ne yapacağını şaşırdı durdu öyle yolun ortasından bir kaç saniye öyle kala kaldı.. hızlı gitsem akraba olmamak elden değildi :nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sonucta....ehliyet alan insanların her 5 yılda bir sınava sokmak gerek bence...2 yıl önce söylemiştim bu forumda hatta yaşlı insanların mesela 65 diyelim sonrasında sürüş yeteneklerinin kontrol edilmesi gerekliliğine inanıyorum....ama tüm sürücü kursları hiçbir denetime tabi değilki herşey olduda bitti maşallah kaza yapmaz inşallah mantıgıyla ehliyet veriliyor yazılı sınavdaki sorularsa 1 gece calışmayla alınabilecek bir 70 puanı kapsıyor...onun için...sağa sinyal verip aniden sola dönme yeteneğine sahip kadın sürücülerden ve eski püskü arabalar ile belediye otobüslerinden hele körüklü devamlı kaçıyorum yoksa insanın gerçekten başının belaya girmesi an meselesi..şimdi yaşın gereği hala ateşlisin birazda ondan oluyor bunlar...hazmetme yaşı denen bir olay var...gelecek oda..ve tınmayacaksın cok hayatındaki herşeye...düşün hayatın yargıcı ve savcısı sen değilsinki...zaten öyle birşey çok yukarılarda var...sen önlemini al sadece ve yaşa...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sonucta....ehliyet alan insanların her 5 yılda bir sınava sokmak gerek bence...2 yıl önce söylemiştim bu forumda hatta yaşlı insanların mesela 65 diyelim sonrasında sürüş yeteneklerinin kontrol edilmesi gerekliliğine inanıyorum....ama tüm sürücü kursları hiçbir denetime tabi değilki herşey olduda bitti maşallah kaza yapmaz inşallah mantıgıyla ehliyet veriliyor yazılı sınavdaki sorularsa 1 gece calışmayla alınabilecek bir 70 puanı kapsıyor...onun için...sağa sinyal verip aniden sola dönme yeteneğine sahip kadın sürücülerden ve eski püskü arabalar ile belediye otobüslerinden hele körüklü devamlı kaçıyorum yoksa insanın gerçekten başının belaya girmesi an meselesi..şimdi yaşın gereği hala ateşlisin birazda ondan oluyor bunlar...hazmetme yaşı denen bir olay var...gelecek oda..ve tınmayacaksın cok hayatındaki herşeye...düşün hayatın yargıcı ve savcısı sen değilsinki...zaten öyle birşey çok yukarılarda var...sen önlemini al sadece ve yaşa...

Abi amerika da bile yaşlıların ehliyeti sorgulanıyor..

alttaki feci kazayı 75 yaşındaki bir bayan yapmış..

http://www.haberler.com/kadin-surucu-markete-boyle-daldi-3550597-haberi/

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.