Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Geyik çıkabilir

Bekir B.

Önerilen Mesajlar

Abi ben onu göreli çok oluyor yaklaşık 1 sene önce falan düştü o video. :) Dalış olurda kaçırırmıyım :)

Adamın fiziğine dikkat ettinmi abi profesyonel dalgıçların çok farklı bir fizik yapıları oluyor.İnce ama kaslı bruce lee tarzı. :)

Bu adamı ben national geographic de izledim adamın doğuştan kalp atım sayısı bizden yüzde 40 yavaş.Bu durumdada suyun altında kalbi bizden daha az atmaya ve derine inildikçe normaldede kalp atımı hızı yavaşladığından bir dalışta hareketli olarak(ne kadar hareket o kadar oksijen kaybı mantığı)yaklaşık 6 buçuk dakika suyun altında kalabiliyor.Hiç harket etmese 9 10 dakikaları buluyor suyuniçinde bekleme süresi.

Adama doğıştan verilmiş bir yetenek.Bi kulaklarının arkasında solungaçları eksik su dünyasındaki kevin costner gibi :)

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

okudum bizim arkadaş gecen doktora gitti...şimdi heyecan yaptım okuduklarından sende sporcu kalbi var demiş nabzı cok yavaş atıyormuş...15-20 km koşuyor vala hayret ediyom....demekki bazı insanların nabzıböyle oluyormuş...teşekkürler bilgilendirmen için...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

okudum bizim arkadaş gecen doktora gitti...şimdi heyecan yaptım okuduklarından sende sporcu kalbi var demiş nabzı cok yavaş atıyormuş...15-20 km koşuyor vala hayret ediyom....demekki bazı insanların nabzıböyle oluyormuş...teşekkürler bilgilendirmen için...

Bende öyle nabız olucak varya her haftasonu alırım bi kiloluk sinarit akşam yemeğime :) ahhhhh ahhhh Çok kıskandım yaaa.

Bir videoda izlemiştim bu dalış işini yapan çok profesyonel adamlar dalıştan önce yarım saat yoga yapıp kalp atım hızını minumum seviyeye indirip öyle başlıyorlar dalışa.Adamların önünden eşşek kadar levrekler cipura lar geçiyor sıkmıyor herifler tam yok artık derken bi bakıyorsun bi kuzu sinarit çıkmış geliyor tek atım kafadan alıp çıkıyor adamlar :)

Yok böyle olmıycak fena gaza geldim ben yarın sabah dalışa gidicem.Durduk yere papaz olucam hanımla senin yüzünden teyfik abi :)

Hatırlatılacak şeymiydi bu :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ne bilim olum ya seversin dedik tüh...koymasaydım keşke... :aman:

Ben bu konuda çok gaza geliyorum abi kabahat sende değil bende.sen demesende ben bi bahane bulur kaçarım zaten.Bir keresinde haftasonu öğleden sonra benim merada geziyorum 2 3 tane güzel balık aldım.Tam sudan çıkıcam bir kuzu levrek denk geldi hemde yakınımda.Aniden karşılaşmalarda insan ne kadar alışkın olsada bir anda acayip heyecana kapılabiliyor insan o heyecanla bir sıktım altınan sıyırdı geçti hayvanın tabi hayvan kaçtı haliyle sonrasında hava karardı ama ben sudan çıkamadım sırf bir daha bulurum diye o balığı hava iyice kararıp artık önümü görememeye başlayıncaya kadar yüzdüm .Sonrasında Balığı bulamadım haliyle benim bir moralim bozuldu sinirimden neredeyse ağlıycam o hale geldim.Normalde on kere vuracağım mesafeden kendi salaklığımdan kaçırdım hayvanı.

Emin ol 4 gün aklıma geldikçe moralim bozuldu dayanamadım 4 gün sonra yine o bölgeye dalışa gittim ama kafamda sadece o balık.Yaklaşık 2 saat yüzdükten sonra o balıkmı bilmem ama aynı boylarda irice bir levrek denk geldi zıpkının tetiğine basmadan bildiğim bütün duaları okudum ya bismillah dedim bastım bir baktım tam arka sırttan vurmuşum o ipte hala kaçmaya çalışıyor.İşte o anda o 4 günlük sıkıntım geçti.Hastalık oldu bende bu bildiğin gibi değil :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bajaular nasıl :)

Bunlar benim büyük büyük dedeler :)

Yıllar geçtikçe rengimiz açılmış heralde :)

ne bilim olum ya seversin dedik tüh...koymasaydım keşke...

İstesemde gidemiyorum dalışa abi çünki şimdi baktım tüm hafta ve haftasonuda dahil benim mera yüksek rüzgar ve dalga alıyor. :)

Dinmek bilmedi bayramdan beri şu fırtınalar.Ramazanda oruçtan dalamadım ramazan bitti şimdide fırtına ve dalga yüzünden dalamıyorum :)

Olmadı bir mera değişikliğine giderim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.