Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Motor temizliği

Sinan Çınar

Soru

Hafta sonu motoru temizlemeyi planlıyorum.Arexons aldım.Kablo ve soketlere değdirmemeye çalışacağım.

önce wd40 sıksam işe yarar mı?

poşetlemem gereken parçalar neler?

bizim araçların beyinleri nerede?

Tecrübelerinize ihtiyacım var.Vaz geçin temizlemeyin derseniz temizlemem.:D

Araç motoru 6 yıldır temizlenmemiş:D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

bugun dükkana bi uno geldi ( oto yıkama )

Zaten motor üzeri hep yağ olmuş sanırım yağ atıyordu araba.

Fısfısın içindeki mazot ile güzelce her yerine sıkıp bekledik.Sonrasında üzerine yıkamacılarda olan köpük sıktık ve tanzikli suyu vurunca hiçbişey kalmadı.Ara yerler var ise ; fırça desteği gerekebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün arexonsu ile biraz motora sıktım.Marş dinamosunu ve LPG soketlerini kapattım.Sonuç resimlerde.

20120414143540.jpg

20120414143554.jpg

Ellerinize ve emeğinize sağlık. Gerçekten çok güzel olmuş. Ben bu şekilde bir uygulama yapsam var ya (sigara içmiyorum ama) arabanın karşısına bir sandalye atar, sigaramı yakarım ve şöyle güzel bir çay demleyip keyfimce izlerim. Yani o kadar beğendim. Artık istediği kadar kirlensin. Bu arexons benimde hoşuma gitti. Nereden temin ettiniz. Kullanmakta fayda görüyorum.

Ve çok merak ettiğim bir şey var. O kadar ince detayları nasıl sildiniz. Yoksa silmek gerekmedi mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ümit abi ;

servise gidince motor temizleme spreyi varmı diye sor mutlaka vardır 20 liraya satıyorlar serviste.Her yerine sık hiç silme bekle simsiyah oluyor.

Bu işlemi servisede yaptırabilirsin.Direk servise girip motor yıkancak diyin ; onlar 30 dk içinde arabayı çıkarıyor su falan püskürtme yok bu dediğim sıvıyı sıkıp bekletiyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ellerinize ve emeğinize sağlık. Gerçekten çok güzel olmuş. Ben bu şekilde bir uygulama yapsam var ya (sigara içmiyorum ama) arabanın karşısına bir sandalye atar, sigaramı yakarım ve şöyle güzel bir çay demleyip keyfimce izlerim. Yani o kadar beğendim. Artık istediği kadar kirlensin. Bu arexons benimde hoşuma gitti. Nereden temin ettiniz. Kullanmakta fayda görüyorum.

Ve çok merak ettiğim bir şey var. O kadar ince detayları nasıl sildiniz. Yoksa silmek gerekmedi mi?

Valla hava soğuktu sigara içemedim:) Arexons diye bir marka.hepsiburada dan aldım.14 TL ye.Hiç silmedim.Kir kendiliğinden akıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ümit abi ;

servise gidince motor temizleme spreyi varmı diye sor mutlaka vardır 20 liraya satıyorlar serviste.Her yerine sık hiç silme bekle simsiyah oluyor.

Bu işlemi servisede yaptırabilirsin.Direk servise girip motor yıkancak diyin ; onlar 30 dk içinde arabayı çıkarıyor su falan püskürtme yok bu dediğim sıvıyı sıkıp bekletiyorlar.

Emre Focus için sormadım. Onun için illa serviste yaptırırım ama Europa'nın gerçekten ihtiyacı var buna. Motor kötü durumda, ayrıca bu tür şeylere hevesli olan ancak tam olarak ne yapacağını bilemeyen bir arkadaşım var. 2004 megane'ı var. Ona da lazım olabilir. Geçenlerde Megiuar Quick Detailer almasını önerdim. Gerçi bende alacam ama, beraber parlatacaz arabaları :) :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Valla hava soğuktu sigara içemedim:) Arexons diye bir marka.hepsiburada dan aldım.14 TL ye.Hiç silmedim.Kir kendiliğinden akıyor.

Sinan bey. Çok teşekkür ederim. Bu ürünü listeme dahil ettim. Hemen alıp uygulayacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Servisten aldıktan sonra motor temiz olduğu için ben her hafta ıslak bezle üzerindeki tozları ve kaba temizliğini alıyorum, Anlayacağınız yıkama veya su kaçırma olayı olmuyor o yüzden hiç bir yerini kapatmıyorum.

Hocam hangi servise gidiyorsunuz hangi ildesiniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.