Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

focus 2011 arka kapı eşiği boya dökülmesi(küçük küçük noktalar şeklinde)

Tuncay

Soru

arkadaşlar ben focusumu alalı tam bir sene oldu ve bir kaç kezde uzun yol yaptım ve arka kapı eşiginin tam egimli yerinden boya dökülmesi oldu bu sorunu daha önce fort fiesta alan bir arkadaşımın aracındada olmuştu ve o bana ön tekerden atan taşlardan oldugunu söylemişti bende servise gidip neden oldugunu sorduğumda banada aynı şeyi söylediler ve tek çözümün oraya( ismini tam hatırlamadığım şeffaf karbona benzeyen) bir şey yapıştırmamı söylediler.

bu sorunla karşılaşıp çözüm bulan arkadaşlardan cevep bekliyorum şimdiden teşekkürler.

post-1809-0-17793300-1333903729.jpg

post-1809-0-11521000-1333903754.jpg

Tuncay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

arkadaşlar ben focusumu alalı tam bir sene oldu ve bir kaç kezde uzun yol yaptım ve arka kapı eşiginin tam egimli yerinden boya dökülmesi oldu bu sorunu daha önce fort fiesta alan bir arkadaşımın aracındada olmuştu ve o bana ön tekerden atan taşlardan oldugunu söylemişti bende servise gidip neden oldugunu sorduğumda banada aynı şeyi söylediler ve tek çözümün oraya( ismini tam hatırlamadığım şeffaf karbona benzeyen) bir şey yapıştırmamı söylediler.

bu sorunla karşılaşıp çözüm bulan arkadaşlardan cevep bekliyorum şimdiden teşekkürler.

benim eski aracım da da aynı sıkıntı olmuştu.Bende aynı yolu denedim karbon şeffaf koruyucu bir madde yapıştırdım ama hiç etkili olmadı yapıştırıcıyı bir süre sonra kaldırdığımda boya dökülmelerinin arttığını gördüm...zaten bir süre sonra da aracı sattım ..
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Nette biraz araştırma yaptım. Sizin gibi sorunu yaşayan birçok kişi mevcut. Fiesta sahipleri de bu sorundan müzdarip.

Kronik bir sorun olarak belirtilmiş hatta işi mahkemeye götürenlerde var. Serviste gidip bu konuyu konuşabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aynı sorun bizim focus 2 de var.

Nokta şeklinde tam kıvrım yerinde benimde hep gözüme çarpardı fakat göz ardı ederdim bizden önce olduğu için..

Ama şu var ; Ford'da boya için küflenme vs gibi durumlarda yeni araçlar ücretsiz boyuyolar.Onu bi araştırın isterseniz.

Neye dayanarak söyledim bunu ;

Ford focus 1 Aracımızın (amcamın) arka kapı altlarında her yıkama sonrası silinmediği için kahverengi küflenmeler olmuştu ve geçen sene serviste ücretsiz boyandı.Modeli 2004 yaklaşık 7 senelik araç , Geçen sene boyandığını düşünürsek 6 sene geçmesine rağmen boyayabildilerse birazda konuşmaya bakıyor iş.

Ek bilgi : Servisde boya koruma , pasta cila vb tür koruyucu asla atılmadı.

Emre V. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Eğer aşağıdaki resimdeki bölge ise bu başlangıçta 2009 Fiesta'ların kronik sorunu idi. Bir süre sonra kendiliğinden boya dökülüyor idi.

Servisler önce kullanıcı hatası olarak kabul ettiler sonra şikayetler artıp dava açılmaya başlanınca ücretsiz onarım yoluna gittiler. Daha sonra üretilen serilerde de o bölgeye plastik araç renginde folyo yapıştırmaya başladılar.

Bizim Fiesta öyle mesela. Bu sorunun Focus'ta olduğunu duymamıştım, ama aynı üretim teknolojisini kullandıklarını var sayarsak neden olmasın?

İşin komiği benim Mk.3 Focus'da da aynı yerde araç renginde folyo var, iyi mi!?

Yani belli ki sorunu hala giderememişler.

Eğer fotoğrafta görünen yerse sakın kullanıcı hatasını kabul etmeyin ve 10 yıl boya garantisinden yaptırmak için ısrarcı olun.

9BF1E005CC4F4855A16F6457F7279B69.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

post-1809-0-17793300-1333903729.jpg

post-1809-0-11521000-1333903754.jpg

Geçen sene burda bi arkadaş focus 2011 siyah sedan kasa bi araba aldı. Daha sonra sağ sol kapı eşiklerinde dökülmeler başladı. Biz fotolarını falan çekip forda gönderdik baya bi uğraştık ama sonuç çıkmadı aracı sattı arkadaş 2012 yeni kasa focus aldı.

Yani senin anlayacan bu modellerde boya dökülmesi olabiliyor. Birde o siyahtı ve sizinkinden bi hayli fazla idi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

cem bey sizin eklediginiz fotoyu göremedim ben yeni fotograflar ekledim bi bakın isterseniz

Aynı yerden bahsediyoruz...

Bendeki folyolu halini de ben yarın eklerim buraya.

Yani Ford'un bu kadar spesifik bir boya sorununu folyo yapıştırarak çözmüş olması da en hafif deyimiyle şık değil!

esik.jpg

Bununla ilgili çok rivayet var...

Kimisi taş çarpmasından korumak için diyor, sanki taşın çarpacak başka yeri kalmadı...

Kimisi arkaya binenlerin giysi fermuarı falan sürtüp boyayı kaldırmasın diyor, ki bunların hayal gücünü alkışlıyorum.

Kimisi "showroom"da zedelenmesin diyedir, çıkartıp atın diyor.

Fiesta'da boya dökülmesini engellemek için olduğu resmen açıklandı ama Focus için bir yerde okumadım.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

şöyle bir yaklaşım sunuyorum servisle yüz göz olmamak adına yani tabiri caizse sanayi işi çözüm sunayım size marşbiyerin kasayı öpen dişi su kanalı oluşturuyor(yani su burdan geçiyor araç ivme halindeyken) ve arka tekerlek davlumbazı vardır yada pütür vardır pütür atan makinanın yazılım sıkıntısı yüzünden boyanın deformasyon gördüğü yerin arkasına ulaşamıyor die orda bulunan sacın su aldığını düşünüyorum sac parçanın arkasında oluşan oksitlenmeden ötürü zamanla nokta nokta boya atıyor olabilirmi bu sıkıntıyla karşılaşan şahıslar yani cem bey(sayın abim)ve tuncay bey o kısımın arkasına ulaşıp pas tutup tutmadığını söyleyebilirmi bana sonuçta sac açıksa 1,2 ay gibi bi sürede paslanma olmuş olabilir olaki olmuşsa hiç vakit kaybetmeden gidip servisle paylaşırsanız ikna etme sürecinden rahatlıkla kurtulabilirsiniz

emir hacımustafaoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.