Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus II usb

Önerilen Mesajlar

alternatif olarak isterseniz mümkün nasıl mı ?

Çakmaklığı fm transmitter alırsınız , sonrasında bir adet 1 metre uzunluğunda 3.5mm jack kablosu alırsınız erkek olacak dikkat edin.

tekini aux girişine bağlayıp diğerinide fm transmittere bağlayıp , çakmaklıktaki fm transmittere usb yi takıp teyp den de AUX u seçmeniz gerekir...

____

Bence bu işleme hiç başvurmayın ben sadece olur die yazdım.Direk mp3 playeri bu telefonda olabilir AUX a bağlayın.

Yukarda anlattığım uygulama normal fm transmitterden radyo kanalı ile dinlemeden daha iyi ses alırsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 gb mp3 playerler satılmakda.Örneğin ben 8 gb almıştım kendime 50 lira gibi rakamı vardı.

Bence sony marka mp3 player alıp piili veya şarjlı o şekilde kullanın daha pratik :)

Örnek resim :

Hem bu üründe ( yukarıdaki sony mp3 playerde ) bass seçeneğide mecvut extra olarak..Eğer ses sisteminiz varsa çok güzel bass elde edebiirsiniz.

Bendeki ürüne örnek amaçlı şu resmi verebilirim aynısının kırmızısı 8gb 50 Liraya almıştım.

İpod gbi gözüksede çin malı sonuçta.Çin işi iphone gibi düşünün orjinalin yanından bile geçemez :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar,öncelikle şunu belirtmek isterim focus 2 lerdeki standart cd çalarlar usb destekli değil fakat bir çözümü var(xcarlink adlı cihazın focus2 uyumlusu Türkiye'de yok).Benim daha önceki aracıma(Nissan Almera) yapmış olduğum bir sistem var farklı bir forumda baştan sona yapımını anlatmıştım.Şunu da söyleyeyim bu sistemle sadece ses değil görüntü almanız da mümkün yani aracınıza takacağınız 7" lcd ekranla videoları da izleyebilirsiniz ve maliyeti de 300 TL civarında olacaktır.Bahsettiğim sistem piyasada usb media player olarak kolaylıkla bulunabilecek bir cihaz.e-bay de 20-30 $ gibi rakamlara da bulunabilir bu cihaz.Benim daha önce kullandığım cihaz sony idi fakat tek bir problem var alacağınız cihazın beslemesi 12 Volt olmak zorunda,piyasadaki media playerlerin genele 5-6 Volt gibi değerlerle çalışmaktadır.Araçtaki 12 Voltu 5 volta düşürmek için kullanılar invertorlerin güçleri yetmediğinden cihaz çalışmamaktadır.Bahsettiğim Sony media player de 5 voltla çalışıyordu ve ben 12 Voltu 5 Volta düşüremediğimden işi inada bindirdim ve 12V-220 V çevirici alarak Usb media player i kendi adaptörüyle kullandım,ayrıca arabada 220V elektrik olmuş oldu :) Şu anda evde kullanmış olduğum Usb Media player in markası Smart Media ve 12 voltla çalışmaktadır,araba için almıştım fakat sonra arabaya oem dvd alınca cihazı evde kullanmaya başladım.Bahsettiğim cihaz wriless ağa bağlanarak ağ üzerindeki herhangi bir bilgisayara da ulaşmanız mümkün.Fazla uzatmadan çözüm önerime geleyim.12 volt ile çalışan bir usb media player in ses çıkışlarını aux girişine girerek ses kaynağını aracın orjinal ses sitemine vermiş olursunuz.110 TL gibi bir fiyata 7" lcd ekran alıp dilerseniz görüntü almanız da mümkün,usb den müzik dinlemek isterken ben size görüntüsünü de sunuyorum :)) Aşağıda bir iki örnek verdim,nette usb media player olarak görsellerde arama yaparsanız bir çok çeşidini bulabilirsiniz.Tek dikkat etmeniz gereken 12 Voltla çalışması.Hemen hemen hepsinin kumandası mevcuttur.Sorularınız olursa memnuniyetle yardımcı olurum.Umarım verdiğim bilgiler faydalı olmuştur

http://www.amazon.com/CiragoTV-Mini-USB-Media-Player/dp/B002RL8IZO

http://www.teknolog.com/yepyeni-bir-hd-medya-oynatici-smartmedia-hd-vision/ şu anda evde kullandığım 12Voltla çalışan cihaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

alternatif olarak isterseniz mümkün nasıl mı ?

Çakmaklığı fm transmitter alırsınız , sonrasında bir adet 1 metre uzunluğunda 3.5mm jack kablosu alırsınız erkek olacak dikkat edin.

tekini aux girişine bağlayıp diğerinide fm transmittere bağlayıp , çakmaklıktaki fm transmittere usb yi takıp teyp den de AUX u seçmeniz gerekir...

____

Bence bu işleme hiç başvurmayın ben sadece olur die yazdım.Direk mp3 playeri bu telefonda olabilir AUX a bağlayın.

Yukarda anlattığım uygulama normal fm transmitterden radyo kanalı ile dinlemeden daha iyi ses alırsınız.

Emre benim Megane da FM transmitter var. Aux girişide var. Dediğin gibi sadece jack kablosu ile bağlarsam radyo frekansından daha iyi ses alabilirim. Bi deneyim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar,öncelikle şunu belirtmek isterim focus 2 lerdeki standart cd çalarlar usb destekli değil fakat bir çözümü var(xcarlink adlı cihazın focus2 uyumlusu Türkiye'de yok).Benim daha önceki aracıma(Nissan Almera) yapmış olduğum bir sistem var farklı bir forumda baştan sona yapımını anlatmıştım.Şunu da söyleyeyim bu sistemle sadece ses değil görüntü almanız da mümkün yani aracınıza takacağınız 7" lcd ekranla videoları da izleyebilirsiniz ve maliyeti de 300 TL civarında olacaktır.Bahsettiğim sistem piyasada usb media player olarak kolaylıkla bulunabilecek bir cihaz.e-bay de 20-30 $ gibi rakamlara da bulunabilir bu cihaz.Benim daha önce kullandığım cihaz sony idi fakat tek bir problem var alacağınız cihazın beslemesi 12 Volt olmak zorunda,piyasadaki media playerlerin genele 5-6 Volt gibi değerlerle çalışmaktadır.Araçtaki 12 Voltu 5 volta düşürmek için kullanılar invertorlerin güçleri yetmediğinden cihaz çalışmamaktadır.Bahsettiğim Sony media player de 5 voltla çalışıyordu ve ben 12 Voltu 5 Volta düşüremediğimden işi inada bindirdim ve 12V-220 V çevirici alarak Usb media player i kendi adaptörüyle kullandım,ayrıca arabada 220V elektrik olmuş oldu :D Şu anda evde kullanmış olduğum Usb Media player in markası Smart Media ve 12 voltla çalışmaktadır,araba için almıştım fakat sonra arabaya oem dvd alınca cihazı evde kullanmaya başladım.Bahsettiğim cihaz wriless ağa bağlanarak ağ üzerindeki herhangi bir bilgisayara da ulaşmanız mümkün.Fazla uzatmadan çözüm önerime geleyim.12 volt ile çalışan bir usb media player in ses çıkışlarını aux girişine girerek ses kaynağını aracın orjinal ses sitemine vermiş olursunuz.110 TL gibi bir fiyata 7" lcd ekran alıp dilerseniz görüntü almanız da mümkün,usb den müzik dinlemek isterken ben size görüntüsünü de sunuyorum :D) Aşağıda bir iki örnek verdim,nette usb media player olarak görsellerde arama yaparsanız bir çok çeşidini bulabilirsiniz.Tek dikkat etmeniz gereken 12 Voltla çalışması.Hemen hemen hepsinin kumandası mevcuttur.Sorularınız olursa memnuniyetle yardımcı olurum.Umarım verdiğim bilgiler faydalı olmuştur

http://www.amazon.co...r/dp/B002RL8IZO

http://www.teknolog....edia-hd-vision/ şu anda evde kullandığım 12Voltla çalışan cihaz

Benim Megane3 teki arkamys müzik sisteminde usb desteğ var ama alt donanıma koyup üst donanıma koymamışlar saçma bi şekilde :D

Bende böyle birşey düşünüyorumda dediğin gibimi yapayım yoksa teyp desteklediği için başka bir alternatifide var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim Megane3 teki arkamys müzik sisteminde usb desteğ var ama alt donanıma koyup üst donanıma koymamışlar saçma bi şekilde :D

Bende böyle birşey düşünüyorumda dediğin gibimi yapayım yoksa teyp desteklediği için başka bir alternatifide var mı?

Megane daki sistemi de focuslar gibi kablosunu çıkartıp jack takmamışlar ya da teyp çıkışı uygun fakat bağlantı yapmamışlarsa yapılabilir fakat usb modul yoksa yapılamaz.Net bilgim olmadığı için yanıltıcı bilgi de vermek istemiyorum fakat usb olan ve olmayan modeller için bir araştırma yapılabilir eğer focuslardaki gibi destekliyor fakat bir kabloyu takmamışlarsa yapılabileceğini düşünüyorum.Renault lar için "Audio Connection Box" diye bir parça duydum araç sistemiyle uyumlu çalışıyormuş bir araştırmanda fayda var.Yine de ufak bir araştırma sonucu kararını usb media player dan yana verirsen her şekilde yardımcı olurum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.