Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus II usb

Önerilen Mesajlar

Megane daki sistemi de focuslar gibi kablosunu çıkartıp jack takmamışlar ya da teyp çıkışı uygun fakat bağlantı yapmamışlarsa yapılabilir fakat usb modul yoksa yapılamaz.Net bilgim olmadığı için yanıltıcı bilgi de vermek istemiyorum fakat usb olan ve olmayan modeller için bir araştırma yapılabilir eğer focuslardaki gibi destekliyor fakat bir kabloyu takmamışlarsa yapılabileceğini düşünüyorum.Renault lar için "Audio Connection Box" diye bir parça duydum araç sistemiyle uyumlu çalışıyormuş bir araştırmanda fayda var.Yine de ufak bir araştırma sonucu kararını usb media player dan yana verirsen her şekilde yardımcı olurum.

Tam detayını bilmiyorum ama aynı yada benzer teyp, alt ve orta donanımda var. Onlarda usb girişi koymuşlar ama üst donanımda usb girişi koymamışlar bluetoth desteği koymuşlar. Mantıken alt donanımdakilerde varsa, bunlarda destekliyordur mutlaka diye düşünüyorum. Hatta Fransız üretim üst donanımlarda usb girişi var diye duymuştum yanılmıyorsam. Eğer öyleyse, senin aux kablosu çekip eklediğin gibi usb içinde benzer yol izlenebilir. Usb desteği olup olmadığını kesinleştireyim ona göre bir yol çizelim.

Servis usb girişi ekliyormuş diyorlardı ama epey okkalı bir rakam telaffuz ediliyordu :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tam detayını bilmiyorum ama aynı yada benzer teyp, alt ve orta donanımda var. Onlarda usb girişi koymuşlar ama üst donanımda usb girişi koymamışlar bluetoth desteği koymuşlar. Mantıken alt donanımdakilerde varsa, bunlarda destekliyordur mutlaka diye düşünüyorum. Hatta Fransız üretim üst donanımlarda usb girişi var diye duymuştum yanılmıyorsam. Eğer öyleyse, senin aux kablosu çekip eklediğin gibi usb içinde benzer yol izlenebilir. Usb desteği olup olmadığını kesinleştireyim ona göre bir yol çizelim.

Servis usb girişi ekliyormuş diyorlardı ama epey okkalı bir rakam telaffuz ediliyordu :D

O okkalı rakam sadece teypten olması gereken yere kablo çekmeyi içeriyorsa kendimizi enayi yerine koymaya gerek yok.Araştırma sonucunda hakikaten sadece bir kablo işiyse bu servisi zengin etmeye hiç gerek yok :D Aklıma gelen diğer bir şey ise dediğin gibi usb modül yerine bluetooth modül koymuş olabilirler,bu durumda da yapacak pek fazla bir şey yok.Önceki mesajımda yazmış olduğum Audio connection box la da bu iş halledilebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bahsettiğim modül bunun gibi bir şey olabilir.

http://img268.images...mg376856451.jpg

Sanırım direk usb çıkışı yok teypte. Araştırdığım kadarıyla öyle. Bu bahsettiğin adaptörü takıyormuş servis fiyatıda 550tl imiş.

Birde şöyle bir adaptör var buda uyumluymuş http://www.dynamicsounds.co.uk/xcarlink-sku2311-renault-megane-scenic-laguna-coupe-usb-sd-interface-adaptor-p-34422.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sanırım direk usb çıkışı yok teypte. Araştırdığım kadarıyla öyle. Bu bahsettiğin adaptörü takıyormuş servis fiyatıda 550tl imiş.

Birde şöyle bir adaptör var buda uyumluymuş http://www.dynamicso...or-p-34422.html

linkteki cihaz xcarlink,ana bayiisi Bursa'da,ben zamanında Focus için sormuştum Türkiye'de Focus uyumlusu yoktu ve fiyat da gereksiz şekilde pahalıydı.Bana soracak olursan usb media player kullan fazladan elinde bir de görüntü olmuş olur,daha önce de dediğim gibi şu anda benim de kullanmış olduğum monitörü de 115 TL gibi bir rakama alabilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

linkteki cihaz xcarlink,ana bayiisi Bursa'da,ben zamanında Focus için sormuştum Türkiye'de Focus uyumlusu yoktu ve fiyat da gereksiz şekilde pahalıydı.Bana soracak olursan usb media player kullan fazladan elinde bir de görüntü olmuş olur,daha önce de dediğim gibi şu anda benim de kullanmış olduğum monitörü de 115 TL gibi bir rakama alabilirsin.

Reno için uyumlu cihazı varmış ve vw bayilerinde satılıyormuş xcarlink. Yukarda resmini koyduğun reno uyumlu modülde, reno servislerinde takılıyormuş. İkisininde fiyatları 500 civarı. :) Senin dediğin gibi usb media player daha mantıklı ve daha uygun gibi. Hangisini tavsiye edersin usb media player ve ekran olarak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Reno için uyumlu cihazı varmış ve vw bayilerinde satılıyormuş xcarlink. Yukarda resmini koyduğun reno uyumlu modülde, reno servislerinde takılıyormuş. İkisininde fiyatları 500 civarı. :D Senin dediğin gibi usb media player daha mantıklı ve daha uygun gibi. Hangisini tavsiye edersin usb media player ve ekran olarak.

Media player olarak bildiğim ve kullandığım Smartmedia HDVision u tavsiye edebilirim,diğer media playerlardan ayıran özelliği wriless ağa bağlanabilmesi ayrıca 12 volt beslemeli olduğu için araç kullanımına uygun,daha önce bahsetmiştim genelde 5-6 volt beslemeli oluyor bu cihazlar.Kart okuyucu yok sadece usb kullanılıyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ev-sinemasi-smart-media-hd-vision-79575212/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ev-sinemasi-smartmedia-hd-vision-media-player-78069021/detay

Everest in aşağıda linkini verdiğim cihaz var fakat beslemesinin kaç volt olduğunu bilmiyorum fiyatı da çok iyi.Kart okuyucu ve usb destekli.Besleme voltajı için mesaj attım cevap bekliyorum.

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/media-player-full-hd-everest-hdm-455-55528122#product-information

Western digitalin cihazı var fakat fiyat biraz yüksek.Daha önce sony usb media player kullandım güzel cihaz fakat beslemesi 6 volt olduğu için araçta kullanmak için çevirici falan almak gerekiyor.

Ekran olarak da yine benim kullandığım tarzda bir ekran kullanabilirsin fakat bunda çok kaliteli bir görüntü beklememeni tavsiye ederim.Ben aldığımda fiyatı 115 TL idi şu anda 90 TL ye düşmüş durumda.Şunu da düşünmek gerekir senin esas amacın neydi usb kullanarak araç sisteminden ses almak,görüntü sana ekstradan gelmiş oluyor.İstersen bendeki ekranın çalışır durumda resmini çekip yollayabilirim kalite açısından fikir vermiş olur.Ekran linkini de aşağıda veriyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-oto-arac-7-inc-tft-lcd-renkli-araba-dikiz-kafalik-monitoru-dvd-vcr-81595536/detay

Bu arada ses çıkışı araçtaki sistemin aux girişine bağlanacak dolayısıyla direksiyon kumandasından şarkı değiştirme falan mümkün değil sadece direksiyon kumandasından ses açıp kapatma işlemi yapılabilir.

Sonuca gelirsek everestin fiyatı güzel beslemesi 12 volt ise almayı düşünebilirsin fakat kullanmadım için bilgim yok(forumlardan bilgi alınabilir)Smartmediayı gözün kapalı alabilirsin sorunsuz bir cihaz.Ekran için de 90 TL çok iyi bir fiyat.Bu arada ekranın ana kartı bendekiyle aynı ise geri vites kamerası bağlanıp geri vitese taktığında otomatik arka kamera ekranda açılıyor.Umarım yardımcı olabilmişimdir.Kararın sonucunda her konuda yardımcı olmaya çalışırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Media player olarak bildiğim ve kullandığım Smartmedia HDVision u tavsiye edebilirim,diğer media playerlardan ayıran özelliği wriless ağa bağlanabilmesi ayrıca 12 volt beslemeli olduğu için araç kullanımına uygun,daha önce bahsetmiştim genelde 5-6 volt beslemeli oluyor bu cihazlar.Kart okuyucu yok sadece usb kullanılıyor.

http://www.sahibinde...79575212/detay/

http://www.sahibinde...-78069021/detay

Everest in aşağıda linkini verdiğim cihaz var fakat beslemesinin kaç volt olduğunu bilmiyorum fiyatı da çok iyi.Kart okuyucu ve usb destekli.Besleme voltajı için mesaj attım cevap bekliyorum.

http://urun.gittigid...uct-information

Western digitalin cihazı var fakat fiyat biraz yüksek.Daha önce sony usb media player kullandım güzel cihaz fakat beslemesi 6 volt olduğu için araçta kullanmak için çevirici falan almak gerekiyor.

Ekran olarak da yine benim kullandığım tarzda bir ekran kullanabilirsin fakat bunda çok kaliteli bir görüntü beklememeni tavsiye ederim.Ben aldığımda fiyatı 115 TL idi şu anda 90 TL ye düşmüş durumda.Şunu da düşünmek gerekir senin esas amacın neydi usb kullanarak araç sisteminden ses almak,görüntü sana ekstradan gelmiş oluyor.İstersen bendeki ekranın çalışır durumda resmini çekip yollayabilirim kalite açısından fikir vermiş olur.Ekran linkini de aşağıda veriyorum.

http://www.sahibinde...-81595536/detay

Bu arada ses çıkışı araçtaki sistemin aux girişine bağlanacak dolayısıyla direksiyon kumandasından şarkı değiştirme falan mümkün değil sadece direksiyon kumandasından ses açıp kapatma işlemi yapılabilir.

Sonuca gelirsek everestin fiyatı güzel beslemesi 12 volt ise almayı düşünebilirsin fakat kullanmadım için bilgim yok(forumlardan bilgi alınabilir)Smartmediayı gözün kapalı alabilirsin sorunsuz bir cihaz.Ekran için de 90 TL çok iyi bir fiyat.Bu arada ekranın ana kartı bendekiyle aynı ise geri vites kamerası bağlanıp geri vitese taktığında otomatik arka kamera ekranda açılıyor.Umarım yardımcı olabilmişimdir.Kararın sonucunda her konuda yardımcı olmaya çalışırım.

Çok teşekkür ederim sağolasın yardımların ve verdiğin bilgiler için.

Ekran benim için ekstradan olucak dediğin gibi, ekran olmasada olur diye düşünüyordum ama geri vites kamerası fikri kulağa hoş geliyor. :(

Everest 12 volt ise hem sıfır ürün hemde uygun. Tabi sorun çıkartma durumu nedir onu araştırmak lazım. Fakat direksiyondan şarkı değiştirememe durumu olunca FM transmitterden kullanış açısından pek farkı kalmıyor benim için. Ses kalitesi bu şekilde daha iyi olacaktır o kesin. Ekran bağlayabilme ve kamera ekleyebilmede esktra ve cazip yanları.

Şehiriçinde radyo, cd-mp3 ve bluetooth ile telefondan dinleme hayli hayli yeterli geliyor. Hatta fazla bile diyebilirim ama usb de çok rahatlık, helede uzun yolculuklarda çok işe yarar.

Geçenlerde bi forumda araştırırken okumuştum. Fm transmitteri radyo frekansından değilde aux girişinden bağlamak gibi. Eğer öyle bir durum varsa Fm transmitterim var Focus'tan kalan. Onunla deneyebilirim eğer aux dan bağlanabiliyorsa.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok teşekkür ederim sağolasın yardımların ve verdiğin bilgiler için.

Ekran benim için ekstradan olucak dediğin gibi, ekran olmasada olur diye düşünüyordum ama geri vites kamerası fikri kulağa hoş geliyor. :)

Everest 12 volt ise hem sıfır ürün hemde uygun. Tabi sorun çıkartma durumu nedir onu araştırmak lazım. Fakat direksiyondan şarkı değiştirememe durumu olunca FM transmitterden kullanış açısından pek farkı kalmıyor benim için. Ses kalitesi bu şekilde daha iyi olacaktır o kesin. Ekran bağlayabilme ve kamera ekleyebilmede esktra ve cazip yanları.

Şehiriçinde radyo, cd-mp3 ve bluetooth ile telefondan dinleme hayli hayli yeterli geliyor. Hatta fazla bile diyebilirim ama usb de çok rahatlık, helede uzun yolculuklarda çok işe yarar.

Geçenlerde bi forumda araştırırken okumuştum. Fm transmitteri radyo frekansından değilde aux girişinden bağlamak gibi. Eğer öyle bir durum varsa Fm transmitterim var Focus'tan kalan. Onunla deneyebilirim eğer aux dan bağlanabiliyorsa.

Bildiğim kadarıyla Fm transmitterlerde aux girişinde kullanılabilecek ses çıkışları yok,eğer olsaydı usb media playerden farkı kalmazdı.Bu arada everest in besleme voltajını sormuştum cevap geldi 12 voltmuş yani araç için uygun fakat forumlarda bir araştıralım,kullanan varsa bilgi alalım.Sonra siparişini geçersin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bildiğim kadarıyla Fm transmitterlerde aux girişinde kullanılabilecek ses çıkışları yok,eğer olsaydı usb media playerden farkı kalmazdı.Bu arada everest in besleme voltajını sormuştum cevap geldi 12 voltmuş yani araç için uygun fakat forumlarda bir araştıralım,kullanan varsa bilgi alalım.Sonra siparişini geçersin.

Kullanım amacıma göre çok bir sorun çıkaracağını sanmıyorum ama forumlardan araştıralım bi yinede. Ona göre bakarız artık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kullanım amacıma göre çok bir sorun çıkaracağını sanmıyorum ama forumlardan araştıralım bi yinede. Ona göre bakarız artık.

Ben biraz araştırdım birisi kullanmış özellikle ses kalitesinden çok memnun olduğunu yazmış,bir diğeri de taşınabilir HDD takmış çalışmamış falan,kullanım yerine bakacak olursak sanırım sorun yaşamazsın.Daha önce linkini vemiştim yine vereyim,sipariş de geçerken beslemesinin 12V olması gerektiği konusunda satıcıyı uyarırsan daha iyi olur,olur da 12 V olmazsa iade etme konusunda sıkıntı yaşamazsın.(cihazın beslemesini sorduğum kişi linkteki satıcı)

http://urun.gittigid...dm-455-55528122

Belen Yalçın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...

Hocam burada anlatmış zaten eğer kablolamayı yapamayacaksanız prof. yardım alın diyor. Büyük ihtimal sizinkine de olur.

http://www.aliexpress.com/store/product/Refitting-Cd-Dvd-Players-Usb-Interface-Modification-Panel-with-Usb-port-and-Aux-Output-For-Ford/323032_769888554.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.