Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sağ önden gelen ses

Hüseyin B.

Soru

Merhabalar 

Araçlar eskidikçe,mi yoksa düzgün ustayami denk gelemiyorum bilemedim..

2005 model dizel c max aracimda sağ önden geldigini düşündüğüm , tümsek  çukur ve bozuk yollarda "lok lok " şeklinde ses geliyor

1 hafta önce genel bakim yaptirdigim aracimda

Ön iki salincak ( delphi marka)

Ön iki zrot ( lemforder marka)

Ön iki rot başı ( trw marka )

Dış aks kafaları (skf marka)

Ön iki amortisör-amortisör

takozları-bilyaları - körükleri

körük takozları  hepsi ( SACHS marka ) 

Degisti fakat sag önden geldigini dusundugum ses gitmedi

Ustam sag arka amortisor patlak diyo , şundan ses yapabilir bundan ses yapabilir diyor . 

Sizler boyle durumla karsilastinizmi sorun ne olabilir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
21 saat önce, Hüseyin B. yazdı:

Merhabalar 

Araçlar eskidikçe,mi yoksa düzgün ustayami denk gelemiyorum bilemedim..

2005 model dizel c max aracimda sağ önden geldigini düşündüğüm , tümsek  çukur ve bozuk yollarda "lok lok " şeklinde ses geliyor

1 hafta önce genel bakim yaptirdigim aracimda

Ön iki salincak ( delphi marka)

Ön iki zrot ( lemforder marka)

Ön iki rot başı ( trw marka )

Dış aks kafaları (skf marka)

Ön iki amortisör-amortisör

takozları-bilyaları - körükleri

körük takozları  hepsi ( SACHS marka ) 

Degisti fakat sag önden geldigini dusundugum ses gitmedi

Ustam sag arka amortisor patlak diyo , şundan ses yapabilir bundan ses yapabilir diyor . 

Sizler boyle durumla karsilastinizmi sorun ne olabilir

Sanırım bahsettiğiniz parçaların hepsi yan sanayi, hani orijinal kullanmadınız keşke mümkün olduğunca aynı marka yan sanayi parçaları bir araya getirseydiniz. Sonuçta her üreticinin, üretim toleransları vs farklı olabilir, bu parçalarda sürekli bir arada çalıştığı için uyum önemli diye düşünüyorum. Belki yanılıyorum.. benzer durum eşimin Hyundai I10 aracında vardı, direksiyon kutusu komple değişmişti ve sorun düzelmişti..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
18 saat önce, Erdem Ay yazdı:

Sanırım bahsettiğiniz parçaların hepsi yan sanayi, hani orijinal kullanmadınız keşke mümkün olduğunca aynı marka yan sanayi parçaları bir araya getirseydiniz. Sonuçta her üreticinin, üretim toleransları vs farklı olabilir, bu parçalarda sürekli bir arada çalıştığı için uyum önemli diye düşünüyorum. Belki yanılıyorum.. benzer durum eşimin Hyundai I10 aracında vardı, direksiyon kutusu komple değişmişti ve sorun düzelmişti..

Yan sanayinin daha kalitelisini almaya calistim orjinaller cok pahali.. butun parcalari ayni markada toplamaya calistim oda olmadi zaman kisitliydi arac muayenesine yetismeye calistim.. arada triger setide degisti belki motor kulagi zarar görmüştür tesekkur ederim

18 saat önce, Ali Gök yazdı:

ses yapabilecek direksiyon kutusu ile motor kulağı kalıyor. diğer parçaları değiştirmişsiniz. motor kulağı sarsıntılarda ses yapar. daha önceki iki focusta değiştirmiştim

Triger set degisimi yapildi motor kulagi zarar gormus yada iyi takilmamis olabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.