Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Motor arıza ışığı yanması ve P0420 hatası

Semih G.

Soru

Merhabalar, dün akşam sakin sakin yolda giderken birden motor arıza ışığı yandı. Hiç bir gariplik, olağan dışı durum olmadı araçta. Kenara çektim biraz bekledim tekrar çalıştırdım bir uyarı vermeden yine sadece motor arıza ışığı yandı. 

Bu sabah forscanla bağlandığımda P0420 hatasını aldım, aşağıdaki gibi.

Daha sonra canlı verilerden o2 sensörlerinin değerlerini alabilir miyim diye biraz kurcaladım bir kaç veri buldum ama doğru veriler mi emin olamadım. Onlarıda ekliyorum.

Simdi problem şu, katalizor arkadaşın sorunu kendisinde mi yoksa o2 sensörlerinde mi? Bulduğum veriler bunu gösteriyor mu yoksa iyi bir usta bulup tek tek kontrol ettirmek mi lazım, malum servis direk katalizörü değiştirme yoluna gidecek, sorun onda değilse bir dünya masrafa gerek yok.

* ilave hata belirtisi (:09): nedir ?

20230604_132243.jpg

20230604_132250.jpg

20230604_132726.jpg

Semih G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 1 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

bende yaklaşık 3 senedir bu kodla geziyorum. shell vpower sonrasında yanmıştı 3 sene önce ilk kez. sonrasında sönmüştü. geçen yaz izmir otobanında yine bir habersiz vpower durumu sonrasında 1 senedir sönmeden yanıyor. yetkili servis ustası aslında sensörün uyarı verdiğini ama büyük olasılıkla katalizörden kaynaklandığını söylemişti. bu sene alttaki oksijen sensörü değişitirmek istediler 8000 TL fiyat çekildi. ama usta yine değiştirmeyelim yakıtına çekişine etkisi yoksa zaten çözüm de olmayabilir diyince yanık şekilde gezmeye devam ediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.