Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ford Focus MK4 dalgalanma titreme sorunu

ErcanD

Soru

Ford Focus aracım 2019 model 2.0 disel 57.000 kmh da aracım otomatik p konuMa aldimmi aracımda hafif arada sallanma var bazen  uzun yola çıktım mi sonra p konuma alınca sallanma artıyor bazen kalkışta gaza basınca tekleme yapıyor giderken uzun yolda basinca hızlanma gidişinde bir sorunyok arada sırada 10 ile 50 hizlanmada tekleme yapıyor iki haftada bir diyim hata kodu aratiyorum forscandan hatakodu vermiyor  arıza ışığı da yanmıyor neden olabilir aracımı calistirinca hafif salantiyi hemen yapmıyor motor ısınınca sadece p konumdayken yada N iken yapıyor bilgisi olan varmı hatta  maf  ,map sensörleri bakıp temizledim aracının yağı veyakit filitresi 3 cu ayda değiştirildi bakımları her sene yapılmıştır ,birde çalışır durumda  yağ kapağını açtığımda hafif duman vermesi normalmi fodlarda yağ cubugundada hafif duman gelmesi beyaz kağıt koyarak test ettim kağıt yağlanması olmuyor çok şükür birde ilk surdugumde acayip egsoz kokusu geliyor biraz sürünce geçiyor aracım adbluelidir servise sorduğumda kokmasi normal  o koku  beli muded sonra kesilir kendini temizledikten sonra demişti aracımda sallanma yada dalganma neden olur aracımın takosu talgalanma olunca sabit duruyor yani oynamıyor yarinde sadece araçta içinde oturunca hisediyorum bunu sallanma dalgalanmayi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Almanya olduğu için; 2.0 almak daha mantıklı 🙂 

Işıklarda beklerken titreme benim 2018 focusta da ara ara oluyordu. Bizdeki 1.6 dizeldi tabi. Arabanın içinde iken bir sallanma hissediyorsun. Şarj dinamosu yetersiz kalıyor, bu da araç dururken titreme yaptırıyor arabaya diye bi yorum hatırlıyorum o zamanlardan ama karıştırıyor da olabilirim. Ama çok da sıkıntı edilecek bir şey değildi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2.0 motor aldım mantıklı ama babam Ford oldi bir  sorun çıkmadi sıfır araba almıştı hala kullanıyor Ford tanus ben  çok pişman oldum Ford aldigima   ilk alır almaz kaput teli koptu onu halletim  şimdide titreme daha neler çıkacak bilmiyorum,, ilk arabam Hyundai di 5 sene kullandım sorun yaşamadım

Sonra Opel insignia aldım 1.5 sene kullandım  sanzumanda sorun çıktı arkadaşlar Ford al çok memlun kalacaksın dediler ama Ford aldimda hergun sorun cekiyorm alalı 2 ay oldu gerçekten pişman oldum serviside bespara etmez herşey satasiya kadar satınca ilgilenmiyorlar acaba Almanya'da olduğumuz icinmi ne 1 sene garanti verdiler. Kaput teli koptu suçu bana buldular  şimdide bu titreme sorunu.  Buradaki arkadaşlar bayağı yardımcı olmaya çalışıyorlar tesekur ediyorum yardımcı olanlardan

ErcanD tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
32 dakika önce, ErcanD yazdı:

2 ay oldu gerçekten pişman oldum

Hayırlı olsun aracınız, 2.el mi aldınız? 1 yıl garanti dediğiniz için sordum zira Türkiye’de 4 yıl garanti. 

2.0 dizel keyifli bir motordur, kalkışta tekleme yapmasa titreme normal denilebilir belki ama bir sorun olma ihtimali yüksek gibi görünüyor.

Almanya’da hangi şehirdesiniz?

Yaz tatilinde İstanbul’a gelirseniz servis/usta konusunda yardımcı olurum, İnşallah gerek kalmadan orada çözersiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim aldığım araba 20.000 Euro. Bu  sene bu kilometreyi 35.000 Euro Mercedes bizde biliyoruz binmeyi ama elde olmayınca bunada kanahat etmeyide biliriz

Türkiye'de ki gibi değil bura hersene araba fiyatı artsın Opel insignayi 16.000 bir sene önce aldım satarken 12.000 e zor sattım fordu alalı 2 ay oldu 20.000 e aldım bunu yarın satayım desem 17.18 e zor satarım buranın piyasasida bu Türkiye'de her sene arabadan kar yapanlar biz burda üstüne koyup alıyoruz Almanya'da hayat güzel mercedese binmesekte alinteri ile biriktirip Ford alabiliyoruz tabi mersedes alanda var borç harçla bakmayın almancilari izine geldiğinde mercedese hava atıklarını bunlar borçla alınan arabalardir bunlar

ErcanD tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10 saat önce, ErcanD yazdı:

35.000 Euro Mercedes bizde biliyoruz binmeyi

Kızmayın @ErcanD Gürkan hocam sadece takıldı laf sokmadı. Ayrıca ben ortalamanın bir tık üstü memur maaşımla sizin bindiğiniz focusa da binemiyorum 🙂 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 dakika önce, Mehmet Akpunar yazdı:

Kızmayın @ErcanD Gürkan hocam sadece takıldı laf sokmadı

Kızmadığını, sadece açıklama yaparken yanlış ifade ettiğini düşünüyorum, ben takdir ettim Ford tercih ettiği için...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.