Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Sign in to follow this  
Anıl Atakan Atmaca

Ankara Bölgesinde önerebileceğiniz Ustalar ?

Recommended Posts

20 yaşında focus sevdalısı bir kardeşinizim. Aracımla alakalı sorun oluştu mu kafam rahat bir şekilde , " kazık yemediğimi bile bile ", arabamın sorunlarını ve bakımını  yaptıracak bir özel servis arıyorum. Mümkünse uzmanlığı sadece FORD marka üzerinde olsun. Önerilerinizi bekliyorum.

Edited by Anıl Atakan Atmaca

41 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bu kategorideki önerilere baktınız mı?

Baktım fakat bana biraz reklammış gibi geldi bazı yorumlar , o yüzden kendim konu açma gereği duydum.

11 dakika önce, Anıl Atakan Atmaca yazdı:

Baktım fakat bana biraz reklammış gibi geldi bazı yorumlar , o yüzden kendim konu açma gereği duydum.

Peki. 

Geçen hafta 2017 Trendx Manuel 1.6 Tdci Focus aldım. Aracım 67 bin kilometre'de. 60 bin bakımı 6 ay önce  araç 57 bindeyken serviste yapılmış. (Servis dökümünde 4. yıl/ 60.000 km periyodik bakım olarak yer alıyor. Yakıt, hava ve yağ filtreleri değişmiş, motor temizliği yapılmış ve yağ yenilenmiş ve ne olduğunu anlamadım ama ford otosan 2019 kış polar ukk diye bir şey var).

Ankara'da yaşıyorum. Araç son bakımı hariç servis bakımlı. Servise sordum bu son bakımın sorun olmayacağını söylediler. Garantisi 2021 Ağustos'a kadar devam ediyor. Aracın 2 ay önce garanti kapsamında ön motor takozu titreme nedeniyle servis tarafından değiştirilmiş.

Sizce aracın servis bakımını devam ettirmeli miyim yoksa garantiyi bozma pahasına özel servis yolunu mu seçmeliyim?   (Bu ikileme düşme nedenim tamamen maddi, servise telefonla ulaştığımda indirimsiz olarak 1400 lira civarı bir bakım maliyeti sundu, sisteme giriş yaptıktan sonra indirim tanımlanır dedi ancak tanımlasa bile en fazla %20 tanımlayacak, kalan meblağ gene de hatrı sayılır derecede yüksek.)  

Eğer özel servise gitmemi önerecekseniz (araca park sensörü ekletmek niyetim de var), Ankara için, öncelikle işçilik kalitesi ve sonrasında elbette fiyat açısından, önerebileceğiniz bir özel ford servisi var mıdır? 

Daha öncede yazmıştım tekrar edeyim.
Afyon da yetkili servis yok.
Hem bunu bahane ettim, hemde ucuz olsun diye özel servis düşündüm.
Ford merkezi aradım,
aracım garantili özel servise gidersem garanti bozulur mu diye,
eğer gittiğiniz  yer Ford standartlarında malzeme ve işçilik sunabiliyorsa ve
belgelendiriyorsa problem olmaz dediler.
Bende eski yetkili Ford servisin devamı olan Bosh Car service yaptırdım.
Hala aynı yere bakımlarımı daha hesaplı olarak yaptırıyorum.

24 dakika önce, Buğra Öztürk yazdı:

önerebileceğiniz bir özel ford servisi var mıdır? 

Öner Oto - Tuncay Usta Ankara

Tuncay abinin dükkanı büyütmesi gerekecek bu gidişle. Sürekli kalabalık oluyor artık