Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir ve daha az reklam göreceksiniz.

Ankara Bölgesinde önerebileceğiniz Ustalar ?

Önerilen Mesajlar

20 yaşında focus sevdalısı bir kardeşinizim. Aracımla alakalı sorun oluştu mu kafam rahat bir şekilde , " kazık yemediğimi bile bile ", arabamın sorunlarını ve bakımını  yaptıracak bir özel servis arıyorum. Mümkünse uzmanlığı sadece FORD marka üzerinde olsun. Önerilerinizi bekliyorum.

Anıl Atakan Atmaca tarafından düzenlendi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 1 yıl sonra...

Geçen hafta 2017 Trendx Manuel 1.6 Tdci Focus aldım. Aracım 67 bin kilometre'de. 60 bin bakımı 6 ay önce  araç 57 bindeyken serviste yapılmış. (Servis dökümünde 4. yıl/ 60.000 km periyodik bakım olarak yer alıyor. Yakıt, hava ve yağ filtreleri değişmiş, motor temizliği yapılmış ve yağ yenilenmiş ve ne olduğunu anlamadım ama ford otosan 2019 kış polar ukk diye bir şey var).

Ankara'da yaşıyorum. Araç son bakımı hariç servis bakımlı. Servise sordum bu son bakımın sorun olmayacağını söylediler. Garantisi 2021 Ağustos'a kadar devam ediyor. Aracın 2 ay önce garanti kapsamında ön motor takozu titreme nedeniyle servis tarafından değiştirilmiş.

Sizce aracın servis bakımını devam ettirmeli miyim yoksa garantiyi bozma pahasına özel servis yolunu mu seçmeliyim?   (Bu ikileme düşme nedenim tamamen maddi, servise telefonla ulaştığımda indirimsiz olarak 1400 lira civarı bir bakım maliyeti sundu, sisteme giriş yaptıktan sonra indirim tanımlanır dedi ancak tanımlasa bile en fazla %20 tanımlayacak, kalan meblağ gene de hatrı sayılır derecede yüksek.)  

Eğer özel servise gitmemi önerecekseniz (araca park sensörü ekletmek niyetim de var), Ankara için, öncelikle işçilik kalitesi ve sonrasında elbette fiyat açısından, önerebileceğiniz bir özel ford servisi var mıdır? 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha öncede yazmıştım tekrar edeyim.
Afyon da yetkili servis yok.
Hem bunu bahane ettim, hemde ucuz olsun diye özel servis düşündüm.
Ford merkezi aradım,
aracım garantili özel servise gidersem garanti bozulur mu diye,
eğer gittiğiniz  yer Ford standartlarında malzeme ve işçilik sunabiliyorsa ve
belgelendiriyorsa problem olmaz dediler.
Bende eski yetkili Ford servisin devamı olan Bosh Car service yaptırdım.
Hala aynı yere bakımlarımı daha hesaplı olarak yaptırıyorum.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.