Jump to content

Anıl Atakan Atmaca

Üye
 • Toplam İleti

  10
 • Katılım

 • Son ziyaret

Toplam Beğeni

0 Poor

Anıl Atakan Atmaca Hakkında

 • Yaş 19
 • Derece
  Yeni üye

Profil Bilgileri

 • Yaş 19
 • Şehir:
  Ankara
 • Arabam:
  2004 Focus 1.6 Comfort
 • Meslek:
  Öğrenci
 • Cinsiyet:
  Bay
 1. Bu Parça Neden Paslanır ?

  Arabanın susuz kalma ihtimali yok. En düşük susuz kaldığı nokta minimum oluyor. Genelde hep ekliyorum. Sadece 1 kere minimumun altına düştü o kadar ve hiç hararet yapmadı. 2 günde bir kontrol ediyorum. Haftaya sanayiye gidip ustaya baktıracağım. Öğrenci olunca arabayı ha diyince yaptıramıyorsunuz.
 2. Bu Parça Neden Paslanır ?

  Maalesef arabayı kullanmama ihtimalim yok. Aylık neredeyse 2 çizgi su kaçırıyor. Ben sürekli su ekleyerek kullanıyorum. Bu işin bana işçiliği ile beraber maaliyeti ne olur ? Herhangi bir bilginiz var mı ?
 3. Bu Parça Neden Paslanır ?

  Araca zararı var mıdır ? Ancak 2-3 gün içerisinde götürebilirim. Ben normalde su haznesinden 1 tırnak kadar su eksilmeyeceğini bilmiyordum 😁 , motoru soğuttu için normaldir diye her eksildiğinde su koyuyordum fakat öyle değilmiş😁 Baya da geç farkettik. Sanırım 3 aydır böyle.
 4. Bu Parça Neden Paslanır ?

  Radyatör parçası neden bu hale gelir peki ? Nasıl böyle olmuş ? Hortumlardan kaynaklı olma ihtimali var mı ?
 5. Bu Parça Neden Paslanır ?

  Resimde ki parçanın adı nedir ? Ve burada sanırım paslanmış , acaba bir olaydan dolayı mı paslanmış yoksa araç eski olduğu için ilerleyen zamanlarda kendiliğinden mi paslanmış ? Bu arada aracımda su eksilme olayı yaşıyorum. Bu parçayla alakalı bir durum var mıdır ? Yani kablo çatlağından dolayı buraya su gelip , paslandırma ihtimali vs..
 6. Motor Bloğundan Gelen Ses

  İyi günler , bu ses bizde de havalandırma açıkken nadir bir şekilde yapıyor. Herhangi bir bilginiz var mı ?
 7. Rölanti ve Titreme Sorunu

  Aynı sorun her sabah bizim mk1’de de oluyor. Lpg taktıralı 5 ay oldu fakat 2 ay önce bu arıza bizde de oldu. Hatta trafikte stop etti sürekli. Ustayı aradım , ateşleme bobini bozulmuş dedi ama ertesi gün düzeldi araç. Şimdi yeniden yapmaya başladı.
 8. Focus MK1 Elektrik Çekince Titreme Yapıyor, Sabah Boğulma Var

  Ankara’da yaşıyorum , internetten parça mı almalıyım , yoksa ustaya gidip onun parçacısından mı daha ucuza alırım ? Bu dedikleriniz bana ne kadar bir maaliyet çıkartır ?
 9. Focus MK1 Elektrik Çekince Titreme Yapıyor, Sabah Boğulma Var

  Yardımınız için teşekkürler. 4. Soru özellikle rampa çıkarken tekleme , pedala basınca sanki gazı sindiremiyormuş gibi bir hareket yapıyor ve pedala ani bir hareketle basınca , baloncuk patlıuyormuş gibi ses çıkarıyor düzeliyor. 2. Sorum ise sabahları araç her çalıştığında soğuk veya sıcak farketmeden , rölanti 1500’ee çıkıp , 800’e iniyor ve bu sırada araba stop edecek gibi titriyor. Bu anlattığım iki soruda ateşleme sistemiyle ilgili bir problem mi yaşanıyor acaba ? Çok araştırdım , herkes bobin diyor , bazıları bobini değiştirdim , kabloyu , bujiyi değiştirdim düzelmedi diyor. Şunu da eklemeyi unuttum , bujiler 2 yıl önce değişti ve yaklaşık 2 ay önce , yoğun trafikte aracım , 2. Soruda anlattığım gibi rölanti dalgalanmasından sonra trafikte sürekli stop ediyordu. Parçalar da çok pahalılaşmış , bir buji kablosu 100 ₺ olmuş. 😕 HOŞBULDUM😊
 10. Herkese iyi günler, aranıza yeni katıldım. 19 yaşında öğrenci bir kardeşinizim. Kendi çapımda aracıma bakmaya çalışıyorum. Bu aralar focusumla başım dertte , belli başlı sorunlarım var , sanırım sanayi yolu gözüktü😊 Sorunlarım ; 1)Araçta ne zaman far , klima ve cam açma kapama tuşlarını kullansam araç titriyor. Acaba akü mü bitti ? (4yıllık) 2)Aracı ilk(sabah öğle farketmez) çalıştırdığımda araba boğuluyor. Yani , ilk çalıştığında 900’den 1500’e çıkıyor ve aniden 800’e inip değişik bir sesle titriyor. 3)Ne zaman kasisten ve çukurdan geçsem , arabanın ön tarafından tak diye sesler geliyor ve arka taraftan tak diye vuruntu sesi geliyor. 4)Son olarak araba hem LPG’de(aşırı fazla)hem de Benzin’de(nadiren) tekleme oluyor ve bu tekleme bazen , 1500 devirde giderken bir anda gaza asılırsanız(dip gaz) sanki bir boluncuk patlarmışcasına ses çıkararak tekliyor. Neden ? Teşekkürler...

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Kurallarını kabul etmiş olursunuz.