Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Mondeo Mk5'e SYNC 3, ACC, Tekno Paket Özellikleri Ekleme

Burak Uğurlu

Önerilen Mesajlar

Merhabalar, yakın zamanda 2015 Mk5 Titanium Mondeo sahibi oldum, bu hafta içinde ilk defa servise gidip temel bakımlarını yaptıracağım.

Ek olarak sonradan eklenilebilen özellikle güvenlikle ilgili ek özellikleri sorgulayacağım, servis muhtemelen ya bu konuda isteksiz olacak yada uçuk paralar isteyecektir.

Yapılabilirse özellikle taktırmak istediğim özellikler,

Adaptif Cruze Control özelliği taktırmak

Acil durum fren sistemi taktırmak

Şerit Takip veya kör nokta uyarıcı taktırmak

Sync 2 yi Sync 3 'e güncellemek

Not: Aracımda otomatik park ve önde, dikiz aynasının altında ne işe yaradığını anlamadığım bir kamera var.

Ford Ailesinin yeni bir üyesi olarak bu konularda istanbulda başvurabileceğin bir firma vs var mı bilmiyorum

Örnek vermek gerekirse bu tip opsiyonlar için VW grubunda ender elektronik var, ama Ford grubu için bu tarz hizmet veren bir yer bulamadım internette.

Opsiyonlar ve yönlendirme için bilgi verebilirseniz minnettar olurum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle hoşgeldiniz ve forumda biraz zaman harcarsanız ve arama yaparsanız bu kelimelerle birtakım çalışmaları zaten görebileceksiniz (SYNC 3 gibi). 

Evet Ender elektronik gibi yerler maalesef yok onun yerine bir sürü fırsatçı var bunlara dikkat edin. Söylediğiniz şeyler belki eklenebilir, uygun parçalar ve gerekli ise tesisatları alındığı taktirde bir de aktif edilebilmesi lazım tabi. Bunlar çok da ucuz olmayacan şeyler olacak bu sebeple önce planı doğru yaparak ondan sonra işe koyulmakta fayda var.  İngilizce, Rusça aramalar yapabilirsiniz Türkçe kaynak yeterli gelmezse.

Aracınızın önündeki kamera otomatik uzun far asistanı için.

Unutmadan, servisler bunları yapmak zorunda değil ve yetkileri de yok araç üzerinde tanımlı olmayan özellikler konusunda. Özetle kimse sizden ücret alabilecekken "yok yapmam" demez ? 

Ek olarak ACC Türkiye'de sunulmadı bile onun parça konusunda tedariği biraz daha zor olabilir. Keşke tekno paketli bir Mondeo tercih etseydiniz ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Mondeo Mk5'e SYNC 3, ACC, Tekno Paket Özellikleri Ekleme olarak değiştirdi
  • 2 hafta sonra...
23.04.2019 - 23:22 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Öncelikle hoşgeldiniz ve forumda biraz zaman harcarsanız ve arama yaparsanız bu kelimelerle birtakım çalışmaları zaten görebileceksiniz (SYNC 3 gibi). 

Evet Ender elektronik gibi yerler maalesef yok onun yerine bir sürü fırsatçı var bunlara dikkat edin. Söylediğiniz şeyler belki eklenebilir, uygun parçalar ve gerekli ise tesisatları alındığı taktirde bir de aktif edilebilmesi lazım tabi. Bunlar çok da ucuz olmayacan şeyler olacak bu sebeple önce planı doğru yaparak ondan sonra işe koyulmakta fayda var.  İngilizce, Rusça aramalar yapabilirsiniz Türkçe kaynak yeterli gelmezse.

Aracınızın önündeki kamera otomatik uzun far asistanı için.

Unutmadan, servisler bunları yapmak zorunda değil ve yetkileri de yok araç üzerinde tanımlı olmayan özellikler konusunda. Özetle kimse sizden ücret alabilecekken "yok yapmam" demez ? 

Ek olarak ACC Türkiye'de sunulmadı bile onun parça konusunda tedariği biraz daha zor olabilir. Keşke tekno paketli bir Mondeo tercih etseydiniz ? 

Yönlendirme ve uyarılarınız için teşekkürler,

Servis bırakın SYNC ile ilgili birşey yapmayı çok çok basit şeyleri bile bilmiyor veya bilmezden geliyorlar, anlamadım.

Araştıracağım bir bilgi bulursam buradan paylaşacağım.

Tekno Paket ne yazıkki denk gelmedi, olsa güzel olurdu.

Bu arada aracımı servise ağır bakıma götürdüm, uzun süreceğini için ikame Ford Kuga verdiler 2019 daha 4 bin km'de, onu kullanıyorum 2 gündür, SYNC 3'ü test etme şansım oldu, güzel bir deneyim oldu ? SYNC 2 açıkçası ekranlar olarak daha şık ama özellik olarak yetersiz kaldığı yerler oluyor.

--7 dakika sonra eklendi--
24.04.2019 - 09:29 tarihinde, Serkan Karakoca yazdı:

hoşgeldiniz düşündüğünüz herşey bütçeniz musaitse eklenir ...

Serkan Bey, bir miktar bütçe ayırdım tabii ama ne kadarlık bir maliyeti var onu bile öğreneceğim güvenilir bir nokta bulamadım.

Bir eski versiyon Mondeo için arkadaşım, bahçelievlerde konsolu komple yeni nesil Multimedia Teyp ile değiştirdi, açıkçası SYNC 3 ten bile iyi özellikleri ama işte orjinal Ford'un ürünü olsun istiyorum. Varsa bu konuda bilgi alabileceğim bir yer yönlendirebilirseniz memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, Burak Uğurlu yazdı:

bir miktar bütçe ayırdım tabii ama ne kadarlık bir maliyeti var onu bile öğreneceğim güvenilir bir nokta bulamadım.

En az 4 bin liraya yapıyorlar ki bence bu çok saçma yüksek bir fiyat, şahsen yakınından dahi geçmez; dediğim gibi parçaları kendim temin etmeye bakardım çok önemli ise. Arkadaşınızın çözümü daha efektif olmuş emin olabilirsiniz. SYNC 3 güzel ama hayatı kolaylaştıracak ekstrem özellikleri hala yok. (En azından Türkiye'de) Yine tekrar edeyim herhangi bir işletme yok bunu yapan denk gelirseniz hep bireysel çözümler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23.04.2019 - 22:56 tarihinde, Burak Uğurlu yazdı:

Merhabalar, yakın zamanda 2015 Mk5 Titanium Mondeo sahibi oldum, bu hafta içinde ilk defa servise gidip temel bakımlarını yaptıracağım.

Ek olarak sonradan eklenilebilen özellikle güvenlikle ilgili ek özellikleri sorgulayacağım, servis muhtemelen ya bu konuda isteksiz olacak yada uçuk paralar isteyecektir.

Yapılabilirse özellikle taktırmak istediğim özellikler,

Adaptif Cruze Control özelliği taktırmak

Acil durum fren sistemi taktırmak

Şerit Takip veya kör nokta uyarıcı taktırmak

Sync 2 yi Sync 3 'e güncellemek

Not: Aracımda otomatik park ve önde, dikiz aynasının altında ne işe yaradığını anlamadığım bir kamera var.

Ford Ailesinin yeni bir üyesi olarak bu konularda istanbulda başvurabileceğin bir firma vs var mı bilmiyorum

Örnek vermek gerekirse bu tip opsiyonlar için VW grubunda ender elektronik var, ama Ford grubu için bu tarz hizmet veren bir yer bulamadım internette.

Opsiyonlar ve yönlendirme için bilgi verebilirseniz minnettar olurum.

İlk Mesajda yazdıklarım dışında genel olarak birşeyler sormak istiyorum,

Bazı gizli özellikler var, webte araştırdığımda daha çok rus sitelerinde görüyorum ama adamlar araç bağlantı aparatı ile açıyorlar benim aracım için bu özellikleri, sanırım eski versiyonlarda daha kolaymış açması.

-Belirli bir hıza çıkınca kapıların otomatik kilitlenmesi

Servis bu özellik 2015 sonrasında güvenlik nedeniyle kapatıldı dedi, kaza anında dışarıdan müdahale edilmesi içinmiş.

-Araç park ederken yan aynanın aşağı inmesi (kitapçıkta var ama yapınca işe yaramıyor)

-Öndeki kamera için webte 40 km altı hızlarda acil fren desteği yazıyor (kitapçıkta da var),

servis bu özelliğin açılıp kapatılması lazım dedi, ama menülerde böyle bir seçeneği servisteki usta ile bulamadık

Bu gibi özellikleri araştırıyorum, bilgisi olan varsa çok makbule geçer

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Burak Uğurlu yazdı:

-Belirli bir hıza çıkınca kapıların otomatik kilitlenmesi

Bu özellikleri açabilmeniz için öncelikle Hscan/Mscan özellikli bir ELM327 cihazı almalısınız. 

Forscan programı indirmelisiniz ve lisanslamalısınız. Programı indirmek için link: https://forscan.org/download.html

Programın kullanımını forumda anlatılan yerler var bolca arama yapınca çıkar, 720 01 01 kısmındaki ilk boşluğu 0C63 yapınca işlem tamam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

28 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bu özellikleri açabilmeniz için öncelikle Hscan/Mscan özellikli bir ELM327 cihazı almalısınız. 

Forscan programı indirmelisiniz ve lisanslamalısınız. Programı indirmek için link: https://forscan.org/download.html

Programın kullanımını forumda anlatılan yerler var bolca arama yapınca çıkar, 720 01 01 kısmındaki ilk boşluğu 0C63 yapınca işlem tamam.

Çok teşekkürler inceliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik kapı kilitleme yapılabilir, ama diğer özellikler için öncelikle donanım değişkliği gerekiyor. ACC için önde radar lazım (ki pahalı parçadır). Acil durum ve şerit takip için; özel kamera ve ön cam değişikliği ister. Kör nokta için yeni aynalar ve arka radarlara ihtiyaç var. Sync 3 için de, ekran + modül lazım. Bunların her biri en az 3-4 bin liralık parçalar ile mümkün. Bu işleri yapacak usta var, ama parçalar tuzlu. Özellikle son bir yıldaki döviz artışından sonra iyice zor oldu.

Murat Kav. tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Tuncay A. yazdı:

Şöyle söyleyeyim, C-max için; ısıtmalı ön cam, şerit takip ve acs sadece 7 bin TL geçti. 

Ki sen işin içindesin parçaların hepsini çok uyguna aldığın için ve tesisat çekimi montaj yazılım bu rakam yoksa oooo bu işin içinden bu paraya çıkılmaz ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

Ki sen işin içindesin parçaların hepsini çok uyguna aldığın için ve tesisat çekimi montaj yazılım bu rakam yoksa oooo bu işin içinden bu paraya çıkılmaz ?

Aynen dükkan bizim, ne tesisat ne yazılım ne montaj ne de cam montaj ücretleri var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.