Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Hararet Yükselmesi

Alpay K.

Soru

İyi günler arkadaşlar.aracimda 3 ay önce yokuş çıkarken hararet göstergesi yükseldi ayağımı gazdan çekince düştü.sonra tekrar yaptı.tamirciye götürdüm termostat değişti.2 gün önce yine yokuş çıkarken yükseldi ayağımı gazdan çekince düştü.tabiiki arabayı durdurdum aracımın yedek deposundaki su seviyesi yükselmişti ve radyatör çıkış hortumu soğuktu.tekrar tamirciye gittim.devirdaim sağlam.kaloriferimde kaçak vardı onu iptal etti.hava alıyor dedi.bu yüzden oluyor dedi.bugun aynı yokuşta tekrar aynı şekilde hararet yükseldi.sağa çekip durdum.düştü.sadece yokuş çıkarken yapıyor benzin LPG farketmiyor.2500-3000 devir aralığında çıkıyorum.ne yapacağımışaşırdım.yarin başka bir yere gideceğim.neden olabileceği hakkında öneriler inizi bekliyorum.rolantide çalıştığında fan açıp kapıyor.sorun yok.devir dalgalanması vb sorun yok.forumda aşağıdaki gibi bir yazı buldum fikri olan yazabilir

Screenshot_20190219-222125.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
4 saat önce, Alpay K. yazdı:

Hiç kimsenin fikri yok anlaşılan.ustaya götürdüm elektrikçi geldi.radyatorde tıkanıklık var dedi pazartesi gel radyatör değiştirelim dedi.bakicaz artık 

Radyatörü şişletip açtırabilirsiniz. Sanayide yapan yerler var. 

Araç çalışırken genleşme kavanozunun en üstündeki su dönüş hortumuna bakın. Su, kaba dönüyorsa radyatör tıkalı değildir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focus 1 lerde olan yalancı hararete de benziyor. Lpg li focularda soğutma suyu boşaltılıp tekrar doldurulduğunda sistemdeki havanın alınamaması nedeniyle aynen bu şekilde hararet oluyordu. Gazdan ayağınızı çektikten sonra da düşmeye başlıyordu. Bununla ilgili zamanında çok şey yazıp çizildi başka forumlarda da ancak kesin bir çözüm bulundu mu bilmiyorum. Araştırmak gerek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Termostatı delmek görünürde problemi çözüyor ama özellikle kışın motor zor ısınıyor. Kimisi antifriz yoğun olunca yaptığını söylüyor. Çok kafa yoruldu zamanında. Eski bir ford ustası bilebilir belki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Alpay K. yazdı:

Arkadaşlar sorun çözüldü.sorun radyatör deymiş.garanti olsun diye müşir de değişti.antifiris konuldu.su an sorun yok.cevap yazan arkadaşlara teşekkürler.imageproxy.php?img=&key=e35e4aacc1fefbb7

IMG_20190225_171751.jpg

IMG_20190225_171809.jpg

Geçmiş olsun 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.