Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Akl Elegant Hakkında

Fatih To.

Önerilen Mesajlar

Slm arkadaşlar focusuma lpg taktırmayı düşünüyorum izmitte taktıracaĝım için ustasını beğendiğim akl markasını düşünüyorum akl elegant hakkında bilginiz varmı nasıldır. İkinci olarakta aracım 100binde bu km den sonra lpg taktırmak sıkıntı oluşturur mu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aleykümselam, ben 20.000 Km önce 43500km de Atiker Gold taktıracaktım, usta atiker grand çıktı onu yapalım dedi araştırdım ve daha pahalı olduğu ve atiker AKL markasının beyninde alimünyum soğutma felan kulladığı yurt dışına sattığı bir marka olduğunu öğrendiğim için AKL Elegrand taktırdım. 

Dostum ilk önce şunu söyleyim; Genel olarak memnunum fakat; 2-3 binde bir arabanın tüp ayarları yaptırıyorum. Bazen Ufak bi tekleme yokuşta bayılma oluyordu ayar yaptırıyordum. yalnız 1 ay önce akü değiştirdim ve hiç sıkıntı olmamaya başladı yani benim ufak çaplı yaşadığım sıkıntılar aküden kaynaklandığını düşünüyorum. Ama fiyat olarak Atiker ve AKL diğerlerine göre uygun ve enjektörler daha sessiz . Bu durumu f/p olarak düşünebilirsin. Genel olarak memnunum . 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Atikerin alt markasıdır. Enjektörleri ne marka bilmiyorum ama atiker grand romano enjektör kullanıyor ve çok başarılı. Eğer akl de aynı enjektör kullanıyorsa taktır derim. Tavsiyem, grand modeli ile arasında ne kadar fark var bilmem ama ufak tefek farklar yüzünden bilinenden şaşma. Grand iyidir. Yinede tercih senin. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Serkan erden yazdı:

Atikerin alt markasıdır. Enjektörleri ne marka bilmiyorum ama atiker grand romano enjektör kullanıyor ve çok başarılı. Eğer akl de aynı enjektör kullanıyorsa taktır derim. Tavsiyem, grand modeli ile arasında ne kadar fark var bilmem ama ufak tefek farklar yüzünden bilinenden şaşma. Grand iyidir. Yinede tercih senin. 

Serkan Bey; atiker grand ile akl elegrand arasında sadece beyin ve tüp düğmesi akl yazıyor . diğer herşey  atiker grand ile aynı . tabi ben öyle yaptırdım . AKL beyin seçmem deki sebep aliminyum soğutmalı ve kasalı olduğu içindi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Amacım akl markayı kötülemek değil, hatta tam tersi yerli üretimin destekçisiyim. Bildiğim kadarı ile beyin kısmı alüminyum oluyor tüm sistemlerde. Soğutmadaki maksat kutu üzerindeki kanallar ise kaput altında olduğundan önem arz etmez. Çünkü hava akışı yoktur. Birde satıcı şahıslar ürününü hoş göstermek adına süslü söylemler kullanabiliyor. Aslında pahalı sistemler arasındaki fark kablo tertibatının 1.kalite olması, Birde enjektör hızı. Daha önceki 2 aracımda atiker kullandım ve memnundum. Şuan lovato kullanıyorum buda güzel. Neden lovato seçtin dersen lpg taktırdığım dönemde grand versiyon yoktu. Gold ise enjektör sorunları çıkarabiliyor dendi. Atiker bu sorunu grand ile çözdü. Şuan taktırsam grand taktırırdım. Eğer akl ile aynı ise ve fiyat olarak daha uygunsa oda olurdu.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Fatih To. yazdı:

Teşekkürler arkadaşlar içim biraz olsun rahatladı bu konu için aklıma takılan tek şey kaldı 100000 km den sonra motorda sıkıntı olur mu

Hayır sorun olmaz. Sadece sübablar çelik olmadığı için LPG den sonra yaklaşık 50-60 bin km. sonra sübab değişimi gerekebilir. Ancak km. tahmini rastgele bir rakamdır, 30 binde olabilir, 80 binde. Bu sizin kullanım stilinize bağlı. Marşa basıp direk gitmeyin, motor biraz ısınsın ve 4000 devir üzerine çıkmamaya çalışın. sıfır araca da taksan magnezyum alaşım sübab olduğundan yine değişimi ileride gereklidir. Buda tahmini 2000 TL. gibi bir rakamdır. Uzun lafın kısası sorun olmaz. Ben 105 binde Fiat stilo ve 65 binde opel astra aracıma taktırmıştım hiçbir sorun yaşamadım.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Serkan erden yazdı:

Hayır sorun olmaz. Sadece sübablar çelik olmadığı için LPG den sonra yaklaşık 50-60 bin km. sonra sübab değişimi gerekebilir. Ancak km. tahmini rastgele bir rakamdır, 30 binde olabilir, 80 binde. Bu sizin kullanım stilinize bağlı. Marşa basıp direk gitmeyin, motor biraz ısınsın ve 4000 devir üzerine çıkmamaya çalışın. sıfır araca da taksan magnezyum alaşım sübab olduğundan yine değişimi ileride gereklidir. Buda tahmini 2000 TL. gibi bir rakamdır. Uzun lafın kısası sorun olmaz. Ben 105 binde Fiat stilo ve 65 binde opel astra aracıma taktırmıştım hiçbir sorun yaşamadım.. 

Daha önce kullandıklarımda lpg takılı idi ilk defa taktiracagim için sıkıntı yapıyordum sizlerin yorumları ile kafam rahatladı mart ayında inşallah lpg yi taktiriyorum gelişmelerden haberdar ederim sizleri.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

07.02.2019 - 10:00 tarihinde, Fatih To. yazdı:

Daha önce kullandıklarımda lpg takılı idi ilk defa taktiracagim için sıkıntı yapıyordum sizlerin yorumları ile kafam rahatladı mart ayında inşallah lpg yi taktiriyorum gelişmelerden haberdar ederim sizleri.

ben tüpü taktırdıktan sonra 20000 km den fazla kullandım. Performans olarak bir farklılık yok halen. Serkan Erden hocamında dediği gibi yüksek devirlere çıkıp motora yüklenmediğin sürece sıkıntı olma olasılığı zaman olarak uzuyor. Hesap kitap yaparsan zaten yakıt tasarrufundan dolayı yaptığın kar ile subap değişimi yapsan bile maddi olarak zararın olmuyor. Ayrıca BRC ile görüştüğümde belli bir yüksek devirden sonra benzine geçiyor demişlerdi eğer arasındaki fark bu ise LPG servisim istediğimde bu özellik AKL Elegrand da mevcut olduğu için açabiliriz dedi ama ben açtırmadım zaten kullanım olarak yüksek devirlere çıkmıyorum. Çok araştırma yapmıştım bu konularda takıntılı biri olduğum halde AKL elegrand taktırdım .

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Slm arkadaşlar dün lpg kitini taktırdım gönlüm elegantta idi malesef izmitteki bayi fiyatı yüksek diyince arkadaş tavsiyesi ile gölcük te atiker grand taktırdım akl obd2 ye 2300 eleganta 2700 fiyat çekti obd2 ye anlaştım sonrasında aklımı atiker çeldi atiker grand 2300 tl ye takıldı dünden buyana yaklaşık 50 km yol yaptım bi sıkıntı ve fark görmedim inşallah uzun km sıkıntı olmadan keyfini çıkarırız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.