Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 1.6 Tivct Emisyondan Geciremiyorum

Ayberk.Erdinç

Soru

Selamin aleykum oncelikle, uzun olacak ama lutfen okuyun aracimdan soguyorum 

1.6 tivct 125ps powershift aracimi 129.500kmde tüvde emisyona soktum CO degerleri dusuk devir icin benzin 0.75 alt yakit 0.02, yuksek devir icin benzin 0.46 alt yakit 2.51 yaziyor. 0.02 ince diger 3 deger kalin yazili. İlk bas benzindeydi arac belki alt yakit yazan benzin, benzin yazan gaz olabilir. Kaldik emisyondan ozetle.

Bu olaydan 3-5 gun gecti 130.100kmde aracim subap yakti. Pazartesi tamirden cikan aracimi bugun 130.300kmde tekrar soktum emisyon testine ama bu sefer arac daha daha fazla CO salgiladi. 

Buji, buji kablolari ve bobinler saglam, subaplar yeni degisti. Performansta veya yakitta da herhangi bir problem yok. Sorun katalizor mu acaba? Subap degisirken gaz kelebegi ve maf sensorunu temizlemis.

Sanayide tanidik cok arac bi sekilde emisyondan gecer o problem degil ama sorunu merak ediyorum lutfen yol gosterin.

Cataclean diye 80 liralik bi urun var ceyrek depo yani 15 litre benzine 500ml koyup 15 20dk benzinde gezmek yetiyormus ingiliz mali falan temizliklik bi sorunsa benim urun yakitin gitti her yeri temizler atar dediler hem bu konuda hem de genel bi yorum yaparsaniz sevinirim. Muhtemelen kat bosaltilmamistir cunku garip otmeler veya degisik bi ses yok aracta.

Gazi her zaman opet veya shellden alirim benzini tpden alirim. Lpg lovato easy fadt obd2. Araci uzun yolda genelde 6. vites 4000-4500 devirde sabit surerim 160-170. Gunasiri performansli kullanirim yani uyuz kullanmaktan bir sey olacagini sanmam 118bin kmde aldim aldigimdan beri bu sekil kullaniyorum.

Yanlis yere actiysam lutfen tasinsin, ozur dilerim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Katalizör Temizliği yaptırdım emisyona faydası olur muhtemelen. Bende P0420 hata kodu veriyordu. "Katalizör sistem verimi eşik değerin altında" Sizde herhangi bir arıza veriyor mu emisyon yüksekken? 

LPG'li aracın kaderidir sübap yanması. Yaptırdıktan sonra uzunca kafanız rahat binersiniz dert etmeyin. Oksijen sensörünüz de orijinal olmalı. Farklı sensörler farklı değerler çıkarıp beyni yanıltıyor ve egzoz sistemini yorarak emisyonu yükseltiyor. 

Alper Sakallı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
37 dakika önce, Serkan erden yazdı:

6. Vites demişsiniz. Benzinli de 6 vites varmı. Bende 2015 var, 5 vites. 6 hiç duymadım. 

Powershift, ki arkadaş yazmış zaten.

Semih O. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 saat önce, Alper Sakallı yazdı:

Katalizör Temizliği yaptırdım emisyona faydası olur muhtemelen. Bende P0420 hata kodu veriyordu. "Katalizör sistem verimi eşik değerin altında" Sizde herhangi bir arıza veriyor mu emisyon yüksekken? 

LPG'li aracın kaderidir sübap yanması. Yaptırdıktan sonra uzunca kafanız rahat binersiniz dert etmeyin. Oksijen sensörünüz de orijinal olmalı. Farklı sensörler farklı değerler çıkarıp beyni yanıltıyor ve egzoz sistemini yorarak emisyonu yükseltiyor. 

Abi benim hata p0030 siliyorum yakiyo tekrar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Ayberk.Erdinç yazdı:

Abi benim hata p0030 siliyorum yakiyo tekrar

Egzoz manifoldu ile katalizör öncesi yani 1. Oksijen sensörünüzün ısıtıcısı bozuk ya da kablosu temassızlık yapıyor. Değiştirin kurtulun derim. Geçmiş olsun 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.