Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Lansman Rengi Focus 5K EB kaça gider?

Selami

Soru

Arkadaşlar, bugün aracımın değerini öğrenmek istedim ama açıkçası net bir fiyat alamadım. Aracın özel olduğunu ancak Ford için ikinci elde 50.000 TL ve üzeri rakamların olağan dışı olduğu gibi faraziyeler duydum.

Aracım: 2011 Focus III 5K Titanium EcoBoost+Şeker kırmızı+X Paket+Otomatik Park. Sadece 1800 km.de ve toplu iğne başı kadar kusuru yok.Sizce böyle bir aracın ikinci el değeri nedir.

Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

tüm fikirlerine katılıyorum bende aynı şeyleri yaşadım...en son almıycam ..a....dedim..o yüzdne cünkü alsam mutsuz olucaktım...2012 yazı gelsin yeni modellerde gelicek...salla sende...kafamız çok karışıyor...yaaaaa

İnat yapmaaaa. Gel alalım sana da bi maxi scooter püfür püfür gezeri. Bak hem yazın bende gelirim beraber takılırız..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim bir sıkıntım var ama : arabaya şiddetle ihtiyacım var. Ev iş arası 25 km: 3 veya 4 vasıta değiştirmek gerekiyor. Arabayla 29-30 dk süren yol toplu taşıma ile 95-100 dk sürüyor. Salamura yolculuk da cabası..

Cenk amca (biri sayın demişte ona takıldım :claps: )benim iş ev arası geçtiğimiz aya kadar tek yön 38 km idi. Şimdi 17 km ye düştü. İstanbulda amaç eğer ev-iş-ev yapmaksa hernerde oturursan otur en pratiği scooter. Elbet araba kadar konforlu falan değil ama sabah 8:30 da uyanıp 9 da şişlinin göbeğinde olmak gibisi yok. Otoparktı trafikti falandı filandı gibi dertlerin olmaması muhteşem birşey.

Ben hepsini denedim. Toplu taşımayıda denedim arabayı da vapuruda.. Hiçbirisi scooter kadar rasyonel ve pratik değil. öyle abartılacak kadar korkulacak bir nesne ya da risk te yok. Risk arabada da var. Tek farkı bunda çarptığında bir tarafının zarar görüyor olması. Son 10 senede zırt pırt kaza yapan bir tip olanlar scooter'a falan binmesin. Aksi halde abartılacak bir durum yok. Ki ben rush hour larda e5 te köprü trafiğinde ve Şişli trafiğinde biniyorum buna...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cenk amca (biri sayın demişte ona takıldım :claps: )benim iş ev arası geçtiğimiz aya kadar tek yön 38 km idi. Şimdi 17 km ye düştü. İstanbulda amaç eğer ev-iş-ev yapmaksa hernerde oturursan otur en pratiği scooter. Elbet araba kadar konforlu falan değil ama sabah 8:30 da uyanıp 9 da şişlinin göbeğinde olmak gibisi yok. Otoparktı trafikti falandı filandı gibi dertlerin olmaması muhteşem birşey.

Ben hepsini denedim. Toplu taşımayıda denedim arabayı da vapuruda.. Hiçbirisi scooter kadar rasyonel ve pratik değil. öyle abartılacak kadar korkulacak bir nesne ya da risk te yok. Risk arabada da var. Tek farkı bunda çarptığında bir tarafının zarar görüyor olması. Son 10 senede zırt pırt kaza yapan bir tip olanlar scooter'a falan binmesin. Aksi halde abartılacak bir durum yok. Ki ben rush hour larda e5 te köprü trafiğinde ve Şişli trafiğinde biniyorum buna...

çok tecrübem yok scooter ile . Güvenemiyorum ... Ayrıca daha önce düşündüm de maçam yemedi almaya

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Lady Mentol...ne diyonnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn.........

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Valla EB Focus'ların pek para etmediğini ve bu fiyat skalasındaki otomobilleri satmanın zor olduğunu öğrendim. Ford kullanıcısı olarak aldığım ders; ya Ford'a bulaşma ya da uzun yıllar Ford kullanıcısı ol. Bir kere bulaştık, şimdi ne yapacağız yani?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Para eden benzinli araba varmıymış piyasada?

Ben focusa dizelle benzinli arasında 9 bin lira fark var diye yuh diyordum Golfte 13 bin lira fark var.. Bir dizel fetişizmidir gidiyor ama nereye kadar sürecek bende merak ediyorum şahsen..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu arada en kolay satılan araba en az tüketen (dizel tabiiki) ve düşük donanımlı olan arabadır. Zira düşük donanımlının fiyatı da düşük olduğu için dah aerişilebilir noktada oluyor ve tercih ediliyor. Satarkende daha az zararla satabiliyorsunuz. Bizim insanımız donanıma para vermeyi sevmiyor (en başta ben. :) )

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Para eden benzinli araba varmıymış piyasada?

Ben focusa dizelle benzinli arasında 9 bin lira fark var diye yuh diyordum Golfte 13 bin lira fark var.. Bir dizel fetişizmidir gidiyor ama nereye kadar sürecek bende merak ediyorum şahsen..

Var Mertol bey var! "Golf TSi DSG" Otomatik için sıra beklediğiniz için, ikinci el TSi otomatikler araç bendeki gibi 2000 km de ise hemen satılıyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Var Mertol bey var! "Golf TSi DSG" Otomatik için sıra beklediğiniz için, ikinci el TSi otomatikler araç bendeki gibi 2000 km de ise hemen satılıyor...

Ama o vw :) özel pohpoh sistemi var :D

Ayrıca optimum güç ve otomatiği mevcut :D Elinizde ki makina ile kıyas götürmez :) Keyfini çıkartın bence :D En özel motorlardan birtanesi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu arada en kolay satılan araba en az tüketen (dizel tabiiki) ve düşük donanımlı olan arabadır. Zira düşük donanımlının fiyatı da düşük olduğu için dah aerişilebilir noktada oluyor ve tercih ediliyor. Satarkende daha az zararla satabiliyorsunuz. Bizim insanımız donanıma para vermeyi sevmiyor (en başta ben. :) )

Donanım aslında önemli. Geçen yıl bir ara yeni kasa Passt tsi DSG trendline aldım. CC yok, otomatik klima yok. çok uğraştık CC taktık ama çalıştıramadık. CC siz ve dijital klimasız otomatik passat olur mu Mertol bey? Olmaz dedim ve sattım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Onlar istenen fiyatlar. Gerçekleşen fiyatlar emin olun öyle değil. Ona bakarsanız sahibinden.com da 102 hp lik golflere 38-39 isteyenler bile var. Yahu arabanın sıfırı zaten 36900.. Ve sıra falanda yok. Ama istiyor işte..

Ford'a bulaşmadan önceki son 15 ayda 7 tane VW aldım, scirocco, toureg ve ticari hariç hepsini denedim. Ve inananın hepsini sıfır almama rağmen zarar etmedim. Tabii kur artışından dolayı trend benden yanaydı, ama piyasa VW'ye farklı bakıyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Donanım aslında önemli. Geçen yıl bir ara yeni kasa Passt tsi DSG trendline aldım. CC yok, otomatik klima yok. çok uğraştık CC taktık ama çalıştıramadık. CC siz ve dijital klimasız otomatik passat olur mu Mertol bey? Olmaz dedim ve sattım.

Olur.. Almanyadaki donanım kombinaysonlarına bakarsanız bunu çok daha net anlarsınız. Bizde araçları olduklarındaın daha üst konumda değerlendirmek gibi bir hata hep var. Otomatik klimasız passatta olur, Cruise controlsüz passatta. Hatta alaşım jantı olmayan passatta olur.. Hiçbirisi de kötü olmaz bence. önemli olan ne kadar para ödediğiniz. O yazdıklarınızın hiçbiri olmasın ama araba 5 bin lira daha ucuz olsun ben onu alırım mesela.. önemli olan sizin arabaya ve imajına yüklediğiniz değerden ziyade gerçek değeridir. Adı ister passat olsun ister mondeo.. İsterse EB focus.

Bugün benzinli araba alacak olsam golf 102 lik alırdım mesela. Benim donanıma verecek fazladan 5 bin liram yok. Motoru bilmemne olacak diye de fazladan verecek 5 bin liram yok. He diyeceksiniz ki focusu alırken nedne dizel almıştın o zaman? Valla tamamen şapşal bir anıma denk geldi. :) Aralarında 9 bin lira fark olduğunu farketseydim dizel falan almazdım. Ben parayı ağaçtan toplamıyorum. Eminim buradaki hiçkimse de ağaçtan toplamıyor. Onlar zaten ford falan değil Bentley Aston Martin falan alıyorlar.. Dolayısı ile benim ne donanıma ne de 2 litre daha az yakacak diye turbo bir motora verecek fazladan param yok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ford'a bulaşmadan önceki son 15 ayda 7 tane VW aldım, scirocco, toureg ve ticari hariç hepsini denedim. Ve inananın hepsini sıfır almama rağmen zarar etmedim. Tabii kur artışından dolayı trend benden yanaydı, ama piyasa VW'ye farklı bakıyor...

SAdece piyasa değilki.. Herkes farklı bakıyor. Zaten ondan cumhuriyet altını tadında araba ya.. Ama kullanım keyfi açısından çoğu keyifsiz diyebilirim.. Amaç ticaretse zaten VW den şaşmamak lazım.. Ama sürüş keyfi ise VW nin öyle abartılı bir farkı yok.. Hatta konfor dışında bir artısı yok bile diyebilirim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.