Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 yağmur sensörü nasıl kullanılır ?

kemal uzun

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

size en basit olanı söyleyeyim..far açma butonunu en sona yani otm. getirin..bu durumda yağmur sensörüde çalışıyor...

Yağmur sensörü ile otomatik far arasında bu tür bir ilişki yok, yani farlar kapalı olsa bile yağmur sensörü ile silecekler çalışıyor.

Ancak otomatik yağmur farı var, otomatik far konumundayken hava aydınlık bile olsa silecekleri çalıştıracak bir yağmur varsa farlar yanıyor.

İstemezseniz bu seçeneği araç bilgisayarındaki ayarlar menüsünden iptal edebiliyorsunuz.

Bu arada Kemal Bey arkadaşlar otomatik silecek için gerekli olanı yazmışlar. Tek diş yukarı, ayrıca kolda dönen bir düğme de var, onunla da hassasiyet ayarlanıyor, yukarı döndürdüğünüzde daha çabuk tepki veriyor, aşağı döndürdüğünüzde tembelleşiyor.

Ayrıca bazen ilk çalıştırmada idrak yolları tıkalı olup biraz geç tepki verebiliyor.

Bence yağmurda bir daha deneyin, ya da yağmur yoksa bir benzinlikte hortumla su tutun.

Yine çalışmazsa ya donanımda yok, ya da bozuk...

Bu arada donanım düzeyi nedir?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yağmur sensörü ile otomatik far arasında bu tür bir ilişki yok, yani farlar kapalı olsa bile yağmur sensörü ile silecekler çalışıyor.

Ancak otomatik yağmur farı var, otomatik far konumundayken hava aydınlık bile olsa silecekleri çalıştıracak bir yağmur varsa farlar yanıyor.

İstemezseniz bu seçeneği araç bilgisayarındaki ayarlar menüsünden iptal edebiliyorsunuz.

Bu arada Kemal Bey arkadaşlar otomatik silecek için gerekli olanı yazmışlar. Tek diş yukarı, ayrıca kolda dönen bir düğme de var, onunla da hassasiyet ayarlanıyor, yukarı döndürdüğünüzde daha çabuk tepki veriyor, aşağı döndürdüğünüzde tembelleşiyor.

Ayrıca bazen ilk çalıştırmada idrak yolları tıkalı olup biraz geç tepki verebiliyor.

Bence yağmurda bir daha deneyin, ya da yağmur yoksa bir benzinlikte hortumla su tutun.

Yine çalışmazsa ya donanımda yok, ya da bozuk...

Bu arada donanım düzeyi nedir?

scanom.jpg

aslında kitapcıkta 51.say. anlatılıyor..yağışlı havada gündüz de far yakmanın gerkliliğine inandığımdan hani Kemal bey birde böyle denesin yine olmazsa sizinde değindiğiniz gibi donanım konusu gündeme gelecek....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arabayı aldığımdan beri daha kullanırken yağmur yağmadığı için bu özelliği merak ediyordum, biraz önce arabayı yıkarken denedim denetim olmadı, ben de bir tık açınca çalışabileceğini düşündüm ancak bir tık yapar yapmaz sileceklerin çalışması insanı yanıltıyor, normal fasılalı şekilde açtığımı zannettim, sonra buraya gelip okuyup tekrar aşağı indim ve çalıştırdım, teşekkürler arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benim hassaslığı en düşük seviyede hep açık duruyor...dün geliboludan feribota binerken adamın tekli kirli beziyle camı silecekti..2 defa denedi ikisinde de çalıştı silecekler..uzaklaştı adam sonra..bir gün birisi "lan tamam silmeyecez camını" der diye bekliyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ayrıca kolda dönen bir düğme de var, onunla da hassasiyet ayarlanıyor, yukarı döndürdüğünüzde daha çabuk tepki veriyor, aşağı döndürdüğünüzde tembelleşiyor

Peki bu döner kolu en hızlıya getirdiğimizde sadece ve sadece hassasiyet mi artıyor, silecek hızını da etkiliyor mu bu bölüm?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Peki bu döner kolu en hızlıya getirdiğimizde sadece ve sadece hassasiyet mi artıyor, silecek hızını da etkiliyor mu bu bölüm?

Biri diğerinden ayrı düşünülemez, daha çabuk tepki veriyor, daha çok silmek istiyor ve bu nedenle ister istemez daha hızlı çalışıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Işıklarda camları silmeye çalışan çocuğun fısfısına bile açılıyor o kadar duyarlı ve akabinde benim hayır el hareketlerim, sileceğin çocuğun çekçeğiyle çarpışması... Çok sinirim bozuluyor.

Dur yapma demeden ufaktan gaz verince ezilmemek için kaçarlar :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.