Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Doğan Kurban

Tüvtürk'teki ilginçlikler

Recommended Posts

Bir saat önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Günaydın.

--2 dakika sonra eklendi--

İyi yolculuklar.

Kusursuz bekliyoruz.

Ben anlamadım 2 muayenede de motor no okuyamıyorlar. Fordlarda motor no gizli galiba ???

25FA8560-6E5A-4E49-93E6-179968C78DD1.jpeg

29 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

Ben anlamadım 2 muayenede de motor no okuyamıyorlar. Fordlarda motor no gizli galiba ???

25FA8560-6E5A-4E49-93E6-179968C78DD1.jpeg

Çoğu arabada öyle, tüv ilk geldiğinde ağır kusurdu gidip yetkili serviste okutup belge götürmek gerekiyordu. Kısa sürede vazgeçip hafif kusur yaptılar. Kafasına göre kimi yazıyor kimi yazmıyor. Hafif kusurlar genelde öyle. 

Akyurt  Muayene istasyonu işi bilmeyen teknisyenlerle dolu gerizekalıların hepsini oraya toplamışlar benim sağ egzos kafası aktif değildi egzos muayenesi yaparken gitti çalışmayan egzosa taktı uyardım çıkarmadı teknisyen  bende kendim çıkarttım ölçüm cihazını aracı aldım muayene istasyonun yetkilisine gittim direk böyle böyle diye derdimi anlattım beraber gittik çalışan egzosa takıp ölçüm değeri aldılar başka bir teknisyen çözdüm işimi tabi bu arada da muayene istasyonunu ayağa kaldırdım bu arada ondan sonra muayeneden geçti etiketini aldım işim bitti aracı muayene istasyonunun  dışına bıraktım egzos emisyonu yanlış ölçen teknisyenin yanına gidip gözüne baka baka bir kaydım düpedüz güvenlikler gelip dışarı çıkarttılar en son ? 

18 saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

Akyurt  Muayene istasyonu işi bilmeyen teknisyenlerle dolu gerizekalıların hepsini oraya toplamışlar benim sağ egzos kafası aktif değildi egzos muayenesi yaparken gitti çalışmayan egzosa taktı uyardım çıkarmadı teknisyen  bende kendim çıkarttım ölçüm cihazını aracı aldım muayene istasyonun yetkilisine gittim direk böyle böyle diye derdimi anlattım beraber gittik çalışan egzosa takıp ölçüm değeri aldılar başka bir teknisyen çözdüm işimi tabi bu arada da muayene istasyonunu ayağa kaldırdım bu arada ondan sonra muayeneden geçti etiketini aldım işim bitti aracı muayene istasyonunun  dışına bıraktım egzos emisyonu yanlış ölçen teknisyenin yanına gidip gözüne baka baka bir kaydım düpedüz güvenlikler gelip dışarı çıkarttılar en son ? 

Motor no okuyabildilerse iyidirler bea. 

1CD2A860-420D-4A0D-BDB5-B1038712EADB.jpeg

2 saat önce, Doğan Kurban yazdı:

Motor no okuyabildilerse iyidirler bea. 

1CD2A860-420D-4A0D-BDB5-B1038712EADB.jpeg

Fındık mı bu okunmucak ?

IMG_3012.JPG

Hemen önümdeki 92 model Toros'u egzosundan siyah dumanlar çıkar halde iterek soktular muayeneye. Motor çalışmak istemiyordu. Sahibi gülerek;"Arabaya iki yıldır benzin koymuyorum. Hep LPG'de çalışıyor. Muayeneye girmek için benzin koyduk, araba şaşırdı." dedi. Biz de güldük. Zor bela, 5-6 dakika uğraştan sonra çalıştırdılar ve banda girdi araç. Ve muayeneden onay aldı. Hemen arkasından ben girdim. Bant çıkışı rapor beklerken sohbet ediyoruz. Dedim" Sen bununla geçtin, ben kalırım şimdi bir çizik yüzünden. " Güldük. 

Ve sonuç plakadaki bir vida deliği yüzünden(Plaka app değil) ağır kusur. Muayene tekrarı. Tabii plakayı yeniden yaptırdım(75 TL). Güzel ülkem... Ben trafik için tehdidim. Benim arabamı gördüğünüz yerde vurun! 

Aha işte şu son 4'ün üzerindeki vatan haini delik. 

IMG_20190808_134638.jpg

Edited by A.Coşar

Bir saat önce, A.Coşar yazdı:

Hemen önümdeki 92 model Toros'u egzosundan siyah dumanlar çıkar halde iterek soktular muayeneye. Motor çalışmak istemiyordu. Sahibi gülerek;"Arabaya iki yıldır benzin koymuyorum. Hep LPG'de çalışıyor. Muayeneye girmek için benzin koyduk, araba şaşırdı." dedi. Biz de güldük. Zor bela, 5-6 dakika uğraştan sonra çalıştırdılar ve banda girdi araç. Ve muayeneden onay aldı. Hemen arkasından ben girdim. Bant çıkışı rapor beklerken sohbet ediyoruz. Dedim" Sen bununla geçtin, ben kalırım şimdi bir çizik yüzünden. " Güldük. 

Ve sonuç plakadaki bir vida deliği yüzünden(Plaka app değil) ağır kusur. Muayene tekrarı. Tabii plakayı yeniden yaptırdım(75 TL). Güzel ülkem... Ben trafik için tehdidim. Benim arabamı gördüğünüz yerde vurun! 

Aha işte şu son 4'ün üzerindeki vatan haini delik. 

Benim plakada da mavi bandın üstünde ve sayıların sonunda birer perçin var. Önceki araçta plaka çalınınca güvenlik önlemi olarak yapmıştım. Sayının üstünde olması mı yoksa delik olması mı problem oluşturdu? 

Edited by Günal Y.

Plaka üzerinde perçin veya delik olursa ağır kusur artık. 

4 dakika önce, Günal Y. yazdı:

Benim plakada da mavi bandın üstünde ve sayıların sonunda birer perçin var. Önceki araçta plaka çalınınca güvenlik önlemi olarak yapmıştım. Sayının üstünde olması mı yoksa delik olması mı problem oluşturdu? 

Bu arabamla geçen sene hayatımda ilk defa sıfır kusurla muayeneyi geçtim.
Bilirsiniz şehir efsanesi vardır,
mutlaka küçükte olsa bir kusur yazarlar diye.
Öyle bir durum yokmuş, görmüş oldum.

1 saat önce, Günal Y. yazdı:

Önceki muayene bu delikler geçmişti. (08/2017)

Ama şimdi herhangi bir yerde delik istemiyorlar. Ve plakalardaki sayı karakterleri değişmiş. Eskiden açık olan dört rakamı artık kapalı "4" şeklinde. 

46 dakika önce, Mustafa Nartkaya yazdı:

Bu arabamla geçen sene hayatımda ilk defa sıfır kusurla muayeneyi geçtim.
Bilirsiniz şehir efsanesi vardır,
mutlaka küçükte olsa bir kusur yazarlar diye.
Öyle bir durum yokmuş, görmüş oldum.

O iş bu sene 2 araçta bana da oldu. İkisi de kusursuz geçti. 

18 dakika önce, A.Coşar yazdı:

Önceki muayene bu delikler geçmişti. (08/2017)

Ama şimdi herhangi bir yerde delik istemiyorlar. Ve plakalardaki sayı karakterleri değişmiş. Eskiden açık olan dört rakamı artık kapalı "4" şeklinde. 

Önceden plaka yazılarının üstünde yapıştırma varken de geçiyordu. Artık geçmiyor. 

5 saat önce, Günal Y. yazdı:

5 saat önce, Serdar Eryürekli yazdı:

Plaka üzerinde perçin veya delik olursa ağır kusur artık. 

Ben bu değişiklikten sonra köşelere yakın 4 vida ile geçtim. Hatta kalır diye bekliyordum, kalınca bastırırım derken geçtim. 

8 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

Ben bu değişiklikten sonra köşelere yakın 4 vida ile geçtim. Hatta kalır diye bekliyordum, kalınca bastırırım derken geçtim. 

Demek buda değişkenlik gösterebiliyor. Bana da egsoz muayene de söylemişlerdi, abi bunları hallet yoksa geçemezsin diye.