Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Aku Değişimi Sonrası

Adnan Akçakaza

Soru

Herkese merhaba,

gecen hafta akum bitti sehir dısındayken, aracı takviye ile çalıştırdım. Memlekete geldim, 60 lık varta aku taktırdım ama opel servisine, arefe gunu oldugu için bir çok yer kapalı idi. Sorum şu, akuyu değiştirirken bağlantısını keserek yenisi taktılar, teyp sıfırlanmadı, tarih saat v.s onlar sıfırlandı. Şanzımanda, vites geçişlerinde bir değişikli fark etmedim ama yazılımıyla alakalı birşey yapmak gerekiyor mu acaba bir süre akuyle bağlantısını kestiğimiz için.(arac 2013 focus 3 powershift benzin/ LPG)

bu arada aku orginal akusu idi, bitmeden 3-5 gün öncesiden kontagı açtıgımda benzin göstergesi 2-3 saniye sonra yerine geliyordu, sanırım akunun biteceğinin sinyalini vermiş, takviye yaparken de şanzuman arızası verdi kısa süre, çalıştıktan sonra ve yeni akuden sonra vermedi. Sanırım bunlar normal.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
2 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Şu an bir hata alıyor musunuz? Hayır ise büyük ihtimal sorun yoktur. Ayrıca 444FORD ile bu sorulara acil cevap alabilirsiniz. 

yok herhangi bir hata almıyorum, akuyu değiştirmeden belki 10 tane servisi aradım, hepsi kapalı idi, bayramdan sonra arayayım en iyisi. bir de aracım özellikle nemli ve sıcak illerde N de iken rolantisi dusuk çalışıyor, ama yaşadıgım yerde normal seviyesine geri geliyor, bu normal midir acaba? Aracta hiçbir anormallik (hızlanması, gaz yemesi, vites değiştirmeleri v.s.) olmuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10 dakika önce, Adnan Akçakaza yazdı:

yok herhangi bir hata almıyorum, akuyu değiştirmeden belki 10 tane servisi aradım, hepsi kapalı idi, bayramdan sonra arayayım en iyisi. bir de aracım özellikle nemli ve sıcak illerde N de iken rolantisi dusuk çalışıyor, ama yaşadıgım yerde normal seviyesine geri geliyor, bu normal midir acaba? Aracta hiçbir anormallik (hızlanması, gaz yemesi, vites değiştirmeleri v.s.) olmuyor.

Bilmiyorum, açıkcası hiç böyle dikkat etmedim de. Dramatik bir yetersizlik varsa titreşim olurdu, yok sanırım. O halde dikkate alınacak bir şey yok bana göre.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Akünün bağlantısını keserek aracın gerekli yazılımlarını silemezsiniz, endişelenmeyin. 

Nem, ısı, basınç (irtifa) rölantiyi etkileyebiliyor. Söz gelimi Niğde'de her zaman Antaya'dan daha diri çalışıyor benim arabam. 

Yani bence o da normal. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
24.08.2018 - 20:21 tarihinde, Adnan Akçakaza yazdı:

Nemli veya rakim olarak yüksek yerlerde oksijen seviyesi farklı olduğundan vals ayarı denen bi ayar yapılması gerekir ondan dolayı  rolantini düşmesi normaldir kafaya takılacak birşey olduğunu düşünmüyorum   

--3 dakika sonra eklendi--

Akü konusunda da sadece camları kalibre etmeniz gerekebilir yani kumandadan kapatmak istediğinizde kapanmaz veya tek tuşla kapatma çalışmaz onu da araç çalışırken cami kapatın ve tuşu kapatma pozisyonunda 10sn kadar tutun kalibre etmiş olursunuz sunroof varsa onuda kapatıp bekliyoruz oda kalibre olmuş oluyor 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14 saat önce, İsmail Gür yazdı:

Akü konusunda da sadece camları kalibre etmeniz gerekebilir yani kumandadan kapatmak istediğinizde kapanmaz veya tek tuşla kapatma çalışmaz onu da araç çalışırken cami kapatın ve tuşu kapatma pozisyonunda 10sn kadar tutun kalibre etmiş olursunuz sunroof varsa onuda kapatıp bekliyoruz oda kalibre olmuş oluyor 

teşekkürler, dediğiniz gibi sadece camlar tekl tuşla açılıp kapanmıyordu, onuda dediğiniz gibi kalibre etmiştim, sunroof olmadıgı için sıkıntı olmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.