Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Powershift. Geri Vites Sorunu

Mücahit Çayırtepe

Soru

Öncelikle herkese kazasız belasız günler diliyorum 

2012 style paket otomatik vites aracımda   bazen genelde yokuşlarda R'ye aldığımda gazdan ayağımı çeker çekmez araba öne kaçıyor ve o durumda arabayı park etmek çok zorlaşıyor bu durum hakkında bilgisi olan arkadaşların fikirlerini merak ediyorum şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
50 dakika önce, Mücahit Çayırtepe yazdı:

Öncelikle herkese kazasız belasız günler diliyorum 

2012 style paket otomatik vites aracımda   bazen genelde yokuşlarda R'ye aldığımda gazdan ayağımı çeker çekmez araba öne kaçıyor ve o durumda arabayı park etmek çok zorlaşıyor bu durum hakkında bilgisi olan arkadaşların fikirlerini merak ediyorum şimdiden teşekkürler

Merhaba,anlatığınız sorun normal birşey değil tabiki,ve problem şanzuman kaynaklı gözüküküyor,eee bunu zaten sizde azçok tahmin ediyorsunuzdur,”NE ÖĞRENDİM ŞİMDİ DİYEBİLİRSİNİZ”ama emin olunki birkaç tahminden öte bir cevap alamazsınız burdan,zira bahsettiğiniz sorunla ilgili “FİLANCA YERDE BİR DÜĞME VAR ONA BASIN,DÜZELİR”gibi birşey çıkmakmayacak burdan,bu sebepten siz direkt serviz yolunu tutun ve gösterin aracınızı,kilometrede belirtmemişsiniz,muhtemelen şanzumanda değişmesi gereken ömrünü tamamlamış birşeyler vardır.Geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
24 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

frene tam basıyormusunuz? hill holderın devreye girmesi gerek. otomatik için %100 bilmiyorum ancak, kapının kapalı olması ve aracın viteste olması gerek.

Aynen yapıyorum D de felanda hiç bir problem yok sadece R deyken yapıyor oda bazı zamanlar

--4 dakika sonra eklendi--
20 dakika önce, Turhan Atasoy yazdı:

Merhaba,anlatığınız sorun normal birşey değil tabiki,ve problem şanzuman kaynaklı gözüküküyor,eee bunu zaten sizde azçok tahmin ediyorsunuzdur,”NE ÖĞRENDİM ŞİMDİ DİYEBİLİRSİNİZ”ama emin olunki birkaç tahminden öte bir cevap alamazsınız burdan,zira bahsettiğiniz sorunla ilgili “FİLANCA YERDE BİR DÜĞME VAR ONA BASIN,DÜZELİR”gibi birşey çıkmakmayacak burdan,bu sebepten siz direkt serviz yolunu tutun ve gösterin aracınızı,kilometrede belirtmemişsiniz,muhtemelen şanzumanda değişmesi gereken ömrünü tamamlamış birşeyler vardır.Geçmiş olsun

94 bin Km de  bakımları tam  30 binde kavraması değişti şanzımanda herhangi bir problemi yok vites geçişleride gayet düzgün ama şöyle bir şey var genellikle vitesi R ye takıp aceleyle gaza bastığım zaman oluyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
17 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

yol bilgisayarından yokuş yardım kapalı olabilir mi? aynı şeyi tersi durumda da yani yokuş yukarı Ddeyken geri kaçırma olarak yapıyor mu?

Yok hocam D de problem olmuyor yolkalkış desteğide aktif

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.