Jump to content

Yeni Koronavirüs Hastalığı Sıkça Sorulan Sorular ve Cevaplar

Sizi ve çevrenizi Koronavirüs riskinden koruyacak 14 Kural (video)

'Yola Focusla'tıkla yazmaya başla

Fotoğraf yarışması için tıklayınız (Mart 2020)

• Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

• 0
Cenk Demirel

Sync 2 Programlı Sistem Bakımı Nedir ?

Question

Öncelikle, fuzuli yere başlık açtıysam kusura bakmayın lütfen. Sync 2 ile ilgili arama yaptım fakat bu görselin ne olduğunu sorabileceğim ilgili bir başlık bulamadığımdan yeni başlık açma ihtiyacı hissettim.

30849973_10155974841767949_1903006809_o.thumb.jpg.21714a71f3ece4d354878f29fb8f6802.jpg

Yukarıda görmüş olduğunuz bu görselde ki ' programlı sistem bakımı ' tam olarak nedir ? Güncelleme gibi durmuyor. Zaten sync 2 de herhangi bir şekilde internete bağlı değil. Ayrıca motor stop edildikten sonra bu işlemi gerçekleştiriyor. Aracım 3 yaşında ve bu zamana kadar sadece 2 veya 3 defa bu ibare çıktı. Forumda daha önce buna benzer bir konu görmedim, aracın kitapçığında da bulamadım. Sync'in kullanılmasında herhangi bir anormallik ya da bozukluk yok. Arıza olduğunu düşünmüyorum da bu kastedilen bakım ve içeriği nedir tam olarak onu anlamaya çalışıyorum.

12 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Ana sıfırlama ya da konfigürasyon değişikliğinden sonra yapıyor.

• 0
6 dakika önce, Semih O. yazdı:

Ana sıfırlama ya da konfigürasyon değişikliğinden sonra yapıyor.

Daha önce hiç ana sıfırlama yapmadım. Konfigürasyon değişikliğinden kastınız, sync içinde kullanıcı tarafından değiştirilen ayarlar yahut kişiselleştirmeler mi ?

• 0
Şimdi, Cenk Demirel yazdı:

Daha önce hiç ana sıfırlama yapmadım. Konfigürasyon değişikliğinden kastınız, sync içinde kullanıcı tarafından değiştirilen ayarlar yahut kişiselleştirmeler mi ?

Aslında APIM (sync) modülünün yapılandırmasında yapılan değişiklikler yani arayüzden erişilen şeyler değil.

Emin olmamakla beraber sistem belirli aralıklarla önbellek temizliği vs. gibi işlemler yapıyor olabilir. Sonuçta windows tabanlı bir işletim sistemi. Standart windows gibi bir bootloader süreci var. Hatalı başlatma ya da kapanmalar, usb bellek takılması, çıkarılması gibi bir çok şey olabilir. Herhangi bir sorun olduğunu sanmıyorum. Ben çok kurcaladığım için sık sık karşılaşıyorum :)

• 0
2 dakika önce, Semih O. yazdı:

Aslında APIM (sync) modülünün yapılandırmasında yapılan değişiklikler yani arayüzden erişilen şeyler değil.

Emin olmamakla beraber sistem belirli aralıklarla önbellek temizliği vs. gibi işlemler yapıyor olabilir. Sonuçta windows tabanlı bir işletim sistemi. Standart windows gibi bir bootloader süreci var. Hatalı başlatma ya da kapanmalar, usb bellek takılması, çıkarılması gibi bir çok şey olabilir. Herhangi bir sorun olduğunu sanmıyorum. Ben çok kurcaladığım için sık sık karşılaşıyorum :)

Kesinlikle. Ben de arıza olduğunu düşünmüyorum ki sistemin çalışmasında da bir sıkıntı yok çok şükür. Sizin söylediklerinize benzer bir fikir bende de vardı ama en azından merakımı gidermek adına forumdan duymak iyi oldu. Teşekkür ederim bilgiler için :)

Edited by Cenk Demirel

• 0

Semih bey bende bir soru sorayım size konuyu hortlatmış olacağım ama 🙂

sync 2 de Navigasyon aktifleştirip arkasından kart hazırlayıp naviyi kullanıyorum 10 gündür felan ancak dünden beri bir bela sardı beni

sistem ortalama 2-3 dk da bir küçük ve hızlıca bir uyarı hata gibi bir şey gelip geçiyor arkasından ekran kararıp müzik Sistemi, ses, ve teype ait tuşların ışıkları kesilip 1 dk sonra bu bahsi geçen sistem Bakımı ekranı geliyor 1 dkda açılıp normale dönüyor arkasından 2 dk sonra tekrar aynısı oluyor 15 dklık yolda 3 kez kapanıp tekrar açıldı sizce neden olabilir 

sistemde değişiklik yapmış naviyi aktifleştirmiştik arkasından aracı kullandım 3-4 gün ve böyle bir sorunu yapmamıştı 1hafta araç kullanmadım dün akşam binince bu sorun ile karşılaştım 

navigasyon kartını çıkartıp bekledim 

USB’de denedim, çıkartıp denedim 

radyoya aldım radyoda da aynısını yaptı 

her şeyi denedim ancak olmadı yine kapanıp açılıyor fikir ve yardımlarımızı bekliyorum 

• 0

Sd kart ya da usb de sorun olması yüksek ihtimal bunları çıkarıp öyle kullanın. Ilk onerim bu olurdu ama yaptığınız söylüyorsunuz...

Aracın 1 hafta beklemiş olmasindan yola çıkarak akü probleminiz olabilir mi?

• 0

Evet bende tahmin ettim ve bundan ötürü 

navigasyon kartını ve müzik için kullandığım usbyi çıkarttım şimdi onlar olmadan aracı kullanıyorum fakat yine yapıyor örnek; aküden olduğunu düşüksek Semih bey araç ilk çalıştığı zamanlarda yapması normal denebilirdi ancak araç hareket ettikten sonra akü şarj olacağından güç sorunu olmaz diye düşünüyorum tabi o da şayet akünün zayıflaması istimali üstüne konuşuyorum ki öyle bir durum olsa marş almada da bi gecikme olurdu ki olmuyor 😊 şimdi ben sistem sıfırlama yapsam düzelir mi ne dersiniz deneyeyim mi onu 

• 0
5 dakika önce, Ibrahim Yapıcı yazdı:

şimdi ben sistem sıfırlama yapsam düzelir mi ne dersiniz deneyeyim mi onu 

Tabi deneyin. Bir de denk getirebilirseniz uyarı mesajını yakalamaya çalışın. Belki de donanımla alakalı bir sorundur. Ben de görmek isterim bir ara.

• 0

Aracı baya kullandım bir saat park ettim ve arkasından sıfırlama için tekrar çalıştırdığında tekrar başlama olmadı belki dediğiniz gibi akü şarj olunca düzelti tekrarlarsa video çekeceğim bakalım uyarı neymiş 

• 0

Semih bey tekrardan merhabalar 

aracın Sync sisteminin kapanıp açılmasının tam olarak ne sebeb olduğunu buldum ancak cözüm bulamadım 😂 aracıma telefonum bağlıyken sürekli Sistemi yeniden başlatırken telefon bağlı değilken kapanmıyor hiç Nabigasyon açmadan önce böyle birseyle karşılaşmamıştım telefon neden tetikler ki 

• 0
Bir saat önce, Ibrahim Yapıcı yazdı:

Semih bey tekrardan merhabalar 

aracın Sync sisteminin kapanıp açılmasının tam olarak ne sebeb olduğunu buldum ancak cözüm bulamadım 😂 aracıma telefonum bağlıyken sürekli Sistemi yeniden başlatırken telefon bağlı değilken kapanmıyor hiç Nabigasyon açmadan önce böyle birseyle karşılaşmamıştım telefon neden tetikler ki 

Navigasyon sonrası olması tesadüf olur diye düşünüyorum. Sorun hemen akabinde de başlamamıştı diye hatırlıyorum. Isınma, bellek taşması, bozuk donanım, belki telefon kaynaklı vs bir sürü sebebi olabilir. Daha önce benzer bir şikayetle karşılaşmadım. Hem telefondan, hem de cihazdan BT eşleştirmelerini kaldırıp tekrar deneyin, farklı telefonlar deneyin...

• 0

Evet haritayı 1 hafta felan kullandıktan sonra yapmıştı harita aktifleştirdirdikten sonra olması tesadüf olabilir haklısınız ki başka kimsede olmaması da bunu destekler nitelikte 

bahsettiklerinizden telefonu kaldırıp silip yani tekrar bağladım sorun devam etti 

sistem 0 ladım  yine devam etti 

arac soguk veya sıcak iken de sonuç değişmedi usb belleği cıkartım yine devam etti mod olarak radyoda veya MP3 çalarken de devam etti 

sanırım sadece harita kartını cıkartmak veya başka bir telefon bağlantısı yaparak denemek kaldı bunları da deneyip sonucunu yazacağım teşekkürler