Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

TL Simgesi Belirlendi & Peki Ne Anlatıyor ? & Nasıl Yüklenir ?

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Sen bi amerikan dolarını ingiliz sterlinini veya euroyu bir televizyon programında ortadan 2 ye yırtsana bi bak bakalım ne oluyor ?

Para ve ikon diyip geçme. O paranın üzerinde Atamızın resmi memleketimizin bayrağı var. Ermenistan simgesini yanlayıp düzleyip saçma sapan bahanelerle bide ekonomi reklamı yaparak koyuyorsun. Bir taşla 2 kuş vurmaya çalışıyorsun hemde.

Bu simge hiç hoşuma gitmedi ^_^

Koyu ile dediğin kısımlara katılırım ama diğerleri biraz zor. İkon veyahut değil şu an hayatımızda çok büyük bir değişiklik getirmedi bu Ogün abi. Ermenistan simgesi bilmemne bana çok saçma ve hikaye gibi geliyor. Hiç simge olmasa ne olurdu hiçbirşey. Şimdi T ve L'nin biraz garip bir birleşimi oluşmuş.. Açıkcası tipi kötü ama bunu yok o şöyle şuna benziyor felan tamamiyle konuyu başka taraflara götürür. Ha başka büyük para birimlerinden esinlenmişler ama Ermenistandan esinlendiklerini zannetmiyorum. İyi veya kötü sonuç bu tipi kötü ama birine benziyor denemez bence. T ve L harflerinden ne çıkabilirdi ki. Değişik ve anlamlı birşey yapmaya çalışmışlar. Ben iyi birşey yapılmaya çalışıyorsa art niyet aramamak gerektiğini düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Koyu ile dediğin kısımlara katılırım ama diğerleri biraz zor. İkon veyahut değil şu an hayatımızda çok büyük bir değişiklik getirmedi bu Ogün abi. Ermenistan simgesi bilmemne bana çok saçma ve hikaye gibi geliyor. Hiç simge olmasa ne olurdu hiçbirşey. Şimdi T ve L'nin biraz garip bir birleşimi oluşmuş.. Açıkcası tipi kötü ama bunu yok o şöyle şuna benziyor felan tamamiyle konuyu başka taraflara götürür. Ha başka büyük para birimlerinden esinlenmişler ama Ermenistandan esinlendiklerini zannetmiyorum. İyi veya kötü sonuç bu tipi kötü ama birine benziyor denemez bence. T ve L harflerinden ne çıkabilirdi ki. Değişik ve anlamlı birşey yapmaya çalışmışlar. Ben iyi birşey yapılmaya çalışıyorsa art niyet aramamak gerektiğini düşünüyorum.

Niye ? ^_^

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aydın abinin koyduğu simgeye bakarmısın ?

Ters çevir yan çizgileri yukarı doğdu kaldır ( Yükselen ekonomiyi simgele) Ne çıktı karşına ?

Art niyetin babası var o simgede. Ve oldu bittiye getirmeleride daha büyük bir sıkıntı.

Ayrıca biraz daha dikkatli bak Tayyip Erdoğanın T ve E harflerinide göreceksin simgede. Ben Atamın resminin ve bayrağımın yanında oynanmış Ermeni simgesi ve başka insanların isminin harflerinin olmasına: Şiddetle Karşıyım.

Evet paramızın bir simgesi olmaması belki bir kayıp değil. Dünya üzerinde ticaret yapıyorsan olmasıda bir imajdır. Ama bu değil ! Böyle simge olmaz olsun !

İllaki T ve L harflerimi kullanılmalıydı ?

$ burda USD hafrleri varmı ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu şekil,aynen şu andaki hakim zihniyet gibi anlamsız,manasız ve de taklitçi....İlla bir şekile mi ihtiyaç vardı? Niye Türklüğümüzü birilerine benzetmeye çalışıyoruzki...??? Ay Yıldızın birleşimi yapsalardı madem illa yapılacaktı....Bariz biçimde RTE var ortada..Bu kadar mı kendini beğenmişlik,kibirlilik ve şımarıklık olur yahu... ^_^

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu şekil,aynen şu andaki hakim zihniyet gibi anlamsız,manasız ve de taklitçi....İlla bir şekile mi ihtiyaç vardı? Niye Türklüğümüzü birilerine benzetmeye çalışıyoruzki...??? Ay Yıldızın birleşimi yapsalardı madem illa yapılacaktı....Bariz biçimde RTE var ortada..Bu kadar mı kendini beğenmişlik,kibirlilik ve şımarıklık olur yahu... :(

Adamlar bir simgeyle neleri yaptı görüyorsun dimi abi ?

Ekonomi reklamı yapıldı (Halka yükselen ekonominin çizgileri zırvasıyla. Aa ekonomimiz iyiye gidiyor imajı verildi)

Adam kendi İsmini koydu.

Bide üzerine Ermeni sempatizanlığını da yaptı. Kime ne için ne maksatla böyle bir hareket gerekiyorsa artık...

İşin üstüne dikkatleri buyöne çekip. Kimbilir başka neler yaptı :)

Biz konuşalım abi... ancak konuşuruz. Adamlar amaçlarına ulaşıyorlar. Bu ülkenin %50side hiç bişey demiyor bunlara.....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O yüzde 50 galiba Türkiyede yaşamıyor,sadece oy kullanma zamanlarında Türkiyeye gelip oy kullanıp gidiyor....Başka bir anlamı yok bu durumun....Var aslında da söylemeyim yanlış anlaşılma olmasın....Gerçekten artık tahammül edemiyorum bu olanlara.....Hayır kurunun yanında bizde yanıyoruz cayıııır cayır o oluyor....Bıktım bu memleketi böyle insanların yönetmesinden,o insanları seçenlerin hatalarından yaaa....Bıktım bıktım...Yazık bu vatana..Yazık bu ülkeyi kanlarıyla canlarıyla kuran insanlara....Oooooof offffff..............

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O yüzde 50 galiba Türkiyede yaşamıyor,sadece oy kullanma zamanlarında Türkiyeye gelip oy kullanıp gidiyor....Başka bir anlamı yok bu durumun....Var aslında da söylemeyim yanlış anlaşılma olmasın....Gerçekten artık tahammül edemiyorum bu olanlara.....Hayır kurunun yanında bizde yanıyoruz cayıııır cayır o oluyor....Bıktım bu memleketi böyle insanların yönetmesinden,o insanları seçenlerin hatalarından yaaa....Bıktım bıktım...Yazık bu vatana..Yazık bu ülkeyi kanlarıyla canlarıyla kuran insanlara....Oooooof offffff..............

Valla abicim kelimesi kelimesine haklısın.

Bakıyorum etrafta çevrede. Bu adamlardan herkez şikayetçi herkez bişeyler söylüyor. Ya bu insanlar. Bize böle konuşup sandıkta değişiyor. Yada dediğin gibi :(

Boşver abicim Yaşayıp görücez bakalım neler olacak. Allah Mantığını kaybetmemiş %50 nin yardımcısı olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ve Bora darbe yapmak ve milleti sogutmaktan silivriye gönderilir.... :(

Bu gidişle beni kaale alıp silivriye göndermezlerdeeeee büyük ihtimal tıfıl polisin birinin jopunu yerim kızılay meydanında....sonrada devlet memuriyetinden atarlar sokakta limon sattırırlar,al sana yanmak neymiş görürsün derler....işin sonu oraya doğru gidiyor....en azından bişey yaptım derim..ben yanmazssam,sen yanmazssan nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

:(

Yumurtanın yavaşça kapıya yaklaştığı bir dönemdeyiz, umarım ülkemiz adına herşey iyi olur ama kurulu düzeni beğenmeyen bizler bugüne kadar ülkede en iyiyi oluşturmaya kimseleri de zorlayamadık; hep eleştirdik kim geldiyse, iktidar ve muhalefetin bize ters gelen yönleri hep vardı ama ülkem bunların hepsine rağmen her zaman çağın 40-50 sene gerisinde olurdu, kimse de tutup "arkadaş bu öyle değil böyle olur" demedi, muhalifler iktidarı, iktidar muhalifleri sonra her ikisi vatandaşı.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ermeni parası + Tayyip'in ismi + bunu kimse söylemedi, ilk defa ben dile getiriyorum, laiklik hedef alınmıştır bu yeni para simgesiyle!!!

Bu arada laiklik hedef alındı dedim ama nasıl olduğunu çözemedim ama mutlaka bi numara vardır...

Furkan Ulucak tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla abicim kelimesi kelimesine haklısın.

Bakıyorum etrafta çevrede. Bu adamlardan herkez şikayetçi herkez bişeyler söylüyor. Ya bu insanlar. Bize böle konuşup sandıkta değişiyor. Yada dediğin gibi :D

Boşver abicim Yaşayıp görücez bakalım neler olacak. Allah Mantığını kaybetmemiş %50 nin yardımcısı olsun.

ülkemizde iktirdardan başka bir de berbat bir muhalefetimiz var. ama öyle böyle değil, feci durumdalar. e millet eleştiriyor hükümeti, doğrudur, eleştirilecek milyon tane şey var.. ama sandığa giderken bir iç muhasebesi yapıyor, ulan diyor öbürü bundan da beter, en azından şimdiki devam etsin diyip basıyor oyunu. yani suç sadece iktidarın değil, mecliste bulunan tüm siyasi partilerin. el birliği ile akp'yi iktidar yapmak için uğraşıyorlar, kötü muhalefet iktidarı iktidar yapmaya devam eder.

not: o kadar yazdım TL'nin simgesi hakkında birşey yazmamışım.. afedersiniz ama b*kum gibi olmuş... birtek bunu söyleyebilirim. elenen tasarımlardan çok daha güzel olanları vardı...

Alperen G. tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.