Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3, 1.6 Tdci, Egzoz Dumanı(Rolanti)

Misafir

Soru

Sabah saat 9 da hava 2 derece gösteriyordu..Her rolanti de keskin, zehirvari bir gaz kokusu çıkıyor egzozdan.. Sanki fazla duman çıkıyor gibi..rolanti de 1.2-.1.3lt yakıttan, 0.8 lt, 0.6 ya düştü..yine benzer duman geliyor..sonraları kesiliyor ama..Araçtan inince baktım yoktu..Bir ara tanıdık arkadan geliyordu, kara duman var biraz demişti..Muşta hava hep eksilerde olunca, çalıştığına dua et, soğuktan ondan vs demişlerdi..yanımda pejo 301 çalıştı gitti, duman yok..sabah yolda özellikle baktım suzuki vitara, suzuki swift onlarda benzer gördüm..fiesta da gördüm..başka araçlarda görmedim..bu normal mi arkadaşlar ?

video: 

Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
16.01.2018 - 20:23 tarihinde, Halit AYDIN yazdı:

1'den 2 ye vites atınca sanki araç 0'a düşmüşte hız olarak yeniden kendini topluyor hissi oluyor mu?

Bende arabayı ilk aldığımda bu duruma şaşırmıştım.Sanki araç kendini geri çekiyor ve sonra atağa kalkıyor gibi yapıyordu.Bende 1 den 2 ye geçerken 2500 devir ve çok çabuk gaz vererek bunu engelliyorum.Yani 2.viteste 2000 devir biraz üstünde devam ederseniz bir şey olmuyor.Sabah ları bende de beyaz duman atıyor.Rolantim sabit sıkıntı yok.Arkadaşların dediği gibi dert edilecek bir şey değil.

Yalnız ben şu dpf olayına çok takmış durumdayım.Bizim araçlar kendi kendine temizlik yapıyor mu?Temizlik başlayınca ekran da işaret çıkıyor mu?Bir keresinde çalıştı gibi geldi.Koku filan olmuştu.Endişeleniyorum çünkü araç hep kısa mesafe kullanılıyor.Dün akşam 3.viteste 3500 devirde gideyim dedim dakika tuttum.En fazla 6 dk dayanabildim.Kıyamadım arabaya.Fakat bu 6 dk.dan sonra araçta ses değişmesi oldu.Acaba temizlik oldu mu?Şu partikül filtresini güzelce anlatacak bir arkadaş arıyorum.:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.