Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lpg'de Hangi Marka ve Izmir'de Montaj Yeri

Osman Dilek

Önerilen Mesajlar

arkadaşlar merhaba,
uzun süredir aranızda değildim. 2001 2005 2010 focustan sonra 2017 focus aldı babam. ben mitsubishi lancer aldım. ben benzinde kullanıyorum yakmıyor ama babamın araba powershift 125 bg olandan... landranzo taktırmadım... şuan focus a en uyumlu hangisidir? prins mi yoksa brc  mi? 40 -50.000 yada daha fazla km yaşayan oldu mu bu markalarda ?
izmirde düzgün takan yer var mı? tşkler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

37 dakika önce, Osman Dilek yazdı:

landirenzo opele daha uyumlu focus a ağır gelir diye taktırmadım prins veya brc

"Ağır gelir" ifadesini neye göre kullandığınızı merak ettim :) Kütle olarak mı yani? Landirenzo nasıl Opel'e daha uyumlu oluyor? Bunu da merak ettim. Bir dayanak noktanız olmadan yargı ifadesi kullanmayın lütfen. 

LPG kitlerinin hemen hepsi üç aşağı beş yukarı birbirine yakın bir algoritmayla çalışır. Burada önemli olan enjektörlerin açılıp kapanma hızlarıdır. Enjektörler ne kadar hızlı açılıp kapanıyorsa o kadar kalitelidir ve fiyat da o kadar artar. Bununla beraber, kitimiz benzin enjektörlerini yöneten sinyalleri ne kadar hızlı takip edip, ne kadar az gecikmeyle LPG enjektörlerini sürerse o kadar başarılıdır ve kalitelidir. Bu da fiyatı ve kaliteyi arttırır Son olarak LPG enjektörlerinin manifolta takılma açısı da önemli rol oynar. Sayacak daha çok şey var.

Bu sayılanlara bakarak LPG kitleri hakkında şu markaya daha uyumludur, o markaya ağır gelir, bu markaya hafif gelir demek pek anlam ifade etmiyor.

Hülasa, burada en önemli şey görece kaliteli bir kit ve iyi bir montaj işçiliğidir.

İyi geceler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10.11.2017 - 22:27 tarihinde, Bedirhan Doğan yazdı:

"Ağır gelir" ifadesini neye göre kullandığınızı merak ettim :) Kütle olarak mı yani? Landirenzo nasıl Opel'e daha uyumlu oluyor? Bunu da merak ettim. Bir dayanak noktanız olmadan yargı ifadesi kullanmayın lütfen. 

LPG kitlerinin hemen hepsi üç aşağı beş yukarı birbirine yakın bir algoritmayla çalışır. Burada önemli olan enjektörlerin açılıp kapanma hızlarıdır. Enjektörler ne kadar hızlı açılıp kapanıyorsa o kadar kalitelidir ve fiyat da o kadar artar. Bununla beraber, kitimiz benzin enjektörlerini yöneten sinyalleri ne kadar hızlı takip edip, ne kadar az gecikmeyle LPG enjektörlerini sürerse o kadar başarılıdır ve kalitelidir. Bu da fiyatı ve kaliteyi arttırır Son olarak LPG enjektörlerinin manifolta takılma açısı da önemli rol oynar. Sayacak daha çok şey var.

Bu sayılanlara bakarak LPG kitleri hakkında şu markaya daha uyumludur, o markaya ağır gelir, bu markaya hafif gelir demek pek anlam ifade etmiyor.

Hülasa, burada en önemli şey görece kaliteli bir kit ve iyi bir montaj işçiliğidir.

İyi geceler...

3. sanayide 0 focusun landranzo yüzünden piston kırdığını gördüm.. opel ve chevrolete uyumu daha iyidir.. landranzo dışında piston kıran opelde gördüm... 

--0 dakika sonra eklendi--
10.11.2017 - 23:18 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Geçmiş tecrübeler için forumu okumakta fayda var.

Ayrıca:

süperr haber

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Osman Dilek yazdı:

3. sanayide 0 focusun landranzo yüzünden piston kırdığını gördüm.. opel ve chevrolete uyumu daha iyidir.. landranzo dışında piston kıran opelde gördüm... 

Osman Bey,

Ben sadece bilgi vermek için yazdım. Hala "opel ve chevrolete uyumu daha iyidir" diye yargı ifadesi kullanıyorsunuz. Benim Landirenzo'yu BRC'yi veya başka bir markayı savunmak ya da yermek gibi bir niyetim yok. Sizin 3. sanayide gördüğünüz olay bu genellemeyi yapmanız için kafi değil maalesef. Hem piston kırılması ile LPG'nin ne alakası olabilir? Ya da bir piston niye kırılır? Benim kardeşimin de focusunda 70 bin km'dir sorunsuz kullandığı Landirenzo kit var mesela. O focusun motoru farklı mı yani?

Siz yine de istediğiniz gibi düşünün.

Konuyla ilgili son mesajımdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11.11.2017 - 13:24 tarihinde, Özgen Emre Acar yazdı:

hocam ben aracın garantisini bozmadan yani 4 yıl garantisi devam ederek 3800 e taktırdım,manuel benim aracım,lpgde sorunsuz düz yolda 200 ü görüyor

Nerede taktırdınız motor garantisini nasıl aldınız daha detaylı yazabilir misiniz? 2017 0 trendx focus aldım daha 500 km de fakat sizin bahsettiğiniz şartlarda lpg taktırmak istiyorum...

--37 dakika sonra eklendi--
1 saat önce, Mustafa Kemal Akgün yazdı:

Nerede taktırdınız motor garantisini nasıl aldınız daha detaylı yazabilir misiniz? 2017 0 trendx focus aldım daha 500 km de fakat sizin bahsettiğiniz şartlarda lpg taktırmak istiyorum...

bütün gönderilerinize baktım cevabı buldum :) teşekkürler gidip görüşeceğim Samsun şahin mühendislik....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.