Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ekranda Motoru Servise Götür Uyarisi

Ismet Erdine

Soru

İyi akşamlar, değerli üyeler.

Aracımı aldığımın ikinci günü enteresan bir sorunla karşılaştım.

Aracım daha 100km. de, "motoru servise götür" diye bir ekran açtı. Aracı stop edip, Yol Yardımı aradım. Aldığım servise yönlendirdiler ve serviste sağ olsunlar, ilgilendiler. Beyni bilgisayara bağlayıp, gerekli arıza kaydı arandı. Arıza hakkında sistem detaylı bilgi vermedi. Soğutma suyu, minimum çizgide normal, yağ normal. Araç çalışması normal. Servisten gönül rahatlığıyla ayrılıp eve gelirken, tekrar aynı ekran belirdi.Eve gelip aracı stop ettim.

Servisi aradım, arıza ekranda belirdiği zaman motoru kapatmadan servise getirin dedi ustam.

Neyse, çıkıp iki saat yollarda dolaştım. Dur kalk trafik, yokuşlar. Hızlanma vs. Mübarek ekran bir türlü çıkmadı:)))

START/STOP ile ilgisi olabilir mi diye şüphelendim. Zira, START/STOP açıkken arıza ekranı beliriyor.

Aracım; 1.0 EB FOCUS TIT 2016 A/T

Değerli bilgileriniz için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 3 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Cin girmiş. 

Şaka bir yana bu kadar karmaşık elektronik denetimli araçlarda bazen asılsız ihbarlar olabiliyor. 

Çözümü servis bulacak mecburen. 

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14 saat önce, Ismet Erdine yazdı:

İyi akşamlar, değerli üyeler.

Aracımı aldığımın ikinci günü enteresan bir sorunla karşılaştım.

Aracım daha 100km. de, "motoru servise götür" diye bir ekran açtı. Aracı stop edip, Yol Yardımı aradım. Aldığım servise yönlendirdiler ve serviste sağ olsunlar, ilgilendiler. Beyni bilgisayara bağlayıp, gerekli arıza kaydı arandı. Arıza hakkında sistem detaylı bilgi vermedi. Soğutma suyu, minimum çizgide normal, yağ normal. Araç çalışması normal. Servisten gönül rahatlığıyla ayrılıp eve gelirken, tekrar aynı ekran belirdi.Eve gelip aracı stop ettim.

Servisi aradım, arıza ekranda belirdiği zaman motoru kapatmadan servise getirin dedi ustam.

Neyse, çıkıp iki saat yollarda dolaştım. Dur kalk trafik, yokuşlar. Hızlanma vs. Mübarek ekran bir türlü çıkmadı:)))

START/STOP ile ilgisi olabilir mi diye şüphelendim. Zira, START/STOP açıkken arıza ekranı beliriyor.

Aracım; 1.0 EB FOCUS TIT 2016 A/T

Değerli bilgileriniz için şimdiden teşekkürler.

aküye baktılarmı hiç ölçtülermi aküyü ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tahminen aküden, Serkan Bey. Zira, araç 2016 olduğu için kuvvetle muhtemel aküden yaptı. Bugün sorunsuz geçti. Demek ki, akü kendini topladı.

Bir ihtimal, Cem Bey'in dediği gibi cin de girmiş olabilir.:))

İlgilerinize teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.