Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Yakup Çağatay

Airbus A380 Sert Rüzgar ile İniyor (Uçak Genel)

Recommended Posts

Hocam sen sadece kokpite giydirmişsin kusura bakma ama burda dış etkenler daha fazla. Kule hatalı, terminoloji İngilizce olacak nokta. Kokpit stres yapsa bile kaptan kararı esas olur orda da ne olmuş yazmıyor. Ayrıca son anda kuyruk rüzgarı fazlalaşmış ve hızlanmışsa rakamlarda hata olabilir ama bi gerçeklik var. Ayrıca pistin lastik kalıntıları neden bakılmıyor? Pist sonu neden mıcır,kum gibi malzemelerle doldurulmuyor?  Birde Pegasus’un limitleri zorladığı zaten biliniyor. Sivil havacılık buna inceleme yapaca ya da kurallar limitleri düşürülecek. Hemen kokpit yaptı oldu diye birşey yok. Eğer kokpit talimatı ve verileri düzgün alsaydı pas geçerdi, yazıda da belirtildiği gibi uçağın inişi tamamen normal şartlarda gelişiyor.

--0 dakika sonra eklendi--
3 saat önce, Doğan Kurban yazdı:

Çekik gözlü değil miydi bea.

--3 dakika sonra eklendi--

Bu arada yorumlarda keptınlarla kuleciler kapışıyor. Çekirdek alaydım keşke.

Ben hayatta okumam ordaki yorumları. Site zaten site değil....

benim baştan beri takıldığım bir şey var kule pas geç ya da in dememiş zaten. sizden öncekiler pas geçti demek pas geç demek mi???

5 saat önce, Ozan Kar yazdı:

benim baştan beri takıldığım bir şey var kule pas geç ya da in dememiş zaten. sizden öncekiler pas geçti demek pas geç demek mi???

Şöyle. Kule iniş iznini veriyor. Ama sizden önceki 2 trafik pas geçti ve kuyruk rüzgarı rapor etti diyor. Hava trafik kontrolörünün pas geç deme yetkisi yokmuş. Her uçağın hava şartlarına göre limitleri var. Bunu kaptanlar bildiği için pas geçmeye kaptan karar veriyor.Tabi bunlar kesin doğrular değil. Gerçek rapor açıklandığında anlaşılır esas sorun.

--9 dakika sonra eklendi--

Bakan beeeğ haber yalan demiş.

https://www.airporthaber.com/pegasus-haberleri/ulastirma-ve-altyapi-bakanligindan-pegasus-aciklamasi.html

Edited by Doğan Kurban