Jump to content
  • 0

Fatih Aldemir

Soru

Aracı parkettim,1 saat kadar oylanıp tekrar bindim.

Çalıştırınca vınnnn (fan sesi gibi) bir kaç saniye bi ses geldi. Daha önce şahit olmadığım bi ses.

Baktım direksiyon dönmüyor. Çok çok zor dönüyor.Motor içindeki sigorta kutusunu kontrol ettim.

Hidroilik direksiyon ile alakalı olduğunu düşündüğüm fotoğraftaki 80 amper olan şeffaf sarı sigorta atmış gibi sanki.Emin değilim ama.

Bu sigorta değişir mi? Nasıl?

Kontrol etmem gereken başka bişey var mı? (Hidrolik yağı tam)

8cd5d3b841f04520267e8457983137b7.jpg

b81f67ba9dc3596f72e68b8ec720ec04.jpg

315c22299e391d6f8fa7883001650254.jpg

Fatih Aldemir tarafından düzenlendi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

@Fatih Aldemir bahsettiğiniz şeffaf sigortanın şeffaf olması daha önce değiştirildiğini gösteriyor. Belki tekrar değişme zamanı gelmiştir. Eğer kontağı kapatıp açtığında düzeliyorsa sorunun kaynağını bulmak biraz zor. (canbus modülleri arasında iletişim kopması olabilir)

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
7 saat önce, Necati Ustundağ yazdı:

@Fatih Aldemir bahsettiğiniz şeffaf sigortanın şeffaf olması daha önce değiştirildiğini gösteriyor. Belki tekrar değişme zamanı gelmiştir. Eğer kontağı kapatıp açtığında düzeliyorsa sorunun kaynağını bulmak biraz zor. (canbus modülleri arasında iletişim kopması olabilir)

Yok kontağı kapatıp açınca düzelmiyor. Pazar günü olduğu için evin önünde durdu araç hep. Birazdan sanayiye doğru gideceğim. İnşallah basit bi arızadır. Parça fiyatına baktım 1500 lira ciravında :(

--30 dakika sonra eklendi--

Kutuya elektrik geliyor. Kutu yanmış dedi elektrikçi.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Geçmiş olsun aynı sorunu yaşadım tamirciler değişik teşhizler koydu. Biri kart dedi, Biri pompa dedi, farı söküp pompaya gelen fişleri oyndaığımızda düzeldi. tekrar olduğunda yine fişlerle oynamak gerekti ,bende elektrikciye gidip fişlerin soket başlarını daha sıkı hale getirmesini istedim .bu işlemden sonra bir daha yapmadı aradan 2 sene gecti. pompa değişimi şart olursa bilginiz olsun araştırmalarım sırasında buldum ihtiyacım olmadı ama, Balıkesirde pompa fabrikası var eskisini göndeririseniz tamir edip gönderiyorlar 300-400 tl. arası bir rakamla halledilir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
Geçmiş olsun aynı sorunu yaşadım tamirciler değişik teşhizler koydu. Biri kart dedi, Biri pompa dedi, farı söküp pompaya gelen fişleri oyndaığımızda düzeldi. tekrar olduğunda yine fişlerle oynamak gerekti ,bende elektrikciye gidip fişlerin soket başlarını daha sıkı hale getirmesini istedim .bu işlemden sonra bir daha yapmadı aradan 2 sene gecti. pompa değişimi şart olursa bilginiz olsun araştırmalarım sırasında buldum ihtiyacım olmadı ama, Balıkesirde pompa fabrikası var eskisini göndeririseniz tamir edip gönderiyorlar 300-400 tl. arası bir rakamla halledilir.
Bugün 5 gün önce istediğimiz parça geldi. Gidip parçacıdan aldım, ne göreyim, parça tamir edilmiş ve boyanmış. Tabi iade ettim. Sanayide anlayan biri bakayım dedi. Parçayı söktü. Tamir edemez ise sizinle irtibata geçeyim inşallah.
--0 dakika sonra eklendi--

Pompanın içinden yanık kokusu geliyor dedi tamirci.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Konuyu hortlatayım biraz. Bende 2004 C-Max var, 1.6 TDCİ trend. Direksiyon pompası elektrik li olduğu için ses yapıyor, sürekli ötüyor ince bşr ses. Gaza basınca normal yalnız dururken çoktan aza doğru, sanki uçak motoru gibi ses yapıyor. Normal dediler ama .. kimisi de normal değil dedi.. yağını kontrol edeceğim inşallah yakın zamanda..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.