Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2013 Ford Focus Manuel Şanzıman Arızası

Tolga Bindal

Soru

Arkadaşlar merhaba, iki gündür aracım rolantideyken garip bir ses çıkarıyordu. Debriyaja basınca ses kesiliyor. Aracım 2013 model 82.000km 1.6TDCI Trend X donanımlı. Ustama götürdüm araca biner binmez şanzımanda sorun olduğunu ve şanzımanın ineceğini söyledi, eğer garanti devam ediyorsa direk servise götür çünkü focusta daha önce böyle bişey görmediğini söyledi. Eğer kendisi yaparsa 700-800TL olacağını söyledi.Bende düşüneceğim deyip ayrıldım. Yıllardır aynı ustaya gidiyorum yalan söyleyecek bir adam değil fakat 80.000KM deki arabanında şanzıman inecek kadar büyük arızası olması bana pek mantıklı gelmiyor. Dünden beri kafam çok takılıyor. Sizce ne yapmalıyım yada daha önce başına böyle bir olay geldimi. yardımcı olmanızı rica ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Arkadaşlar sorunum halloldu. Aracın kuyruk bilyaları değişti, hazır şanzıman inmişken baskı balatayı da değiştirdim. Keçelerden yağ kaçağı varmış bir miktar onu da değiştirdik. Toplam maliyet (orijinal parça ve işçilik dahil) 1650 lira oldu. Fiyat noktasında pek bilgim yok az mı çok mu ama işçilik ve Tuncay Ustanın müşteri ilişkisi gayet iyiydi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
17 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Arızadır şansımıza ilk dakika bile olabilir, yetkili servise uğramanızı öneririm. 

+1 yetkili teknik serviste arıza tespiti isteyin derim hatta bir video çekerseniz şikayetinizle ilgili bakalım ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar merhaba, aracımın prizdirek bilyası değişti ve değişmişken devriyaj rulmanını değiştirttim. Tamamı 1100TL tuttu. Şuan araçta sıkıntı yok. İşlemler özel serviste yapıldı.Herkeze ilgisinden dolayı teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar bu sorun şu an benim aracımda da mevcut maalesef. Araç seyir halindeyken de gaza bastığımda da rölantideyken de ses yapıyor debriyaja basınca kesiliyor. Ankara Şaşmaz'da Öner Oto/ Tuncay Ustaya (tavsiyeler üzerine) götürdüm aracımı şanzımanın inmesi ve bilyaların değişmesi gerektiğini söyledi, kuyruk bilyası gibi bir şey dedi. Aracı bıraktım ben de güvenerek. Bakalım umarım sorun hallolur. Sizin farklı önerileriniz var mı?

Aracın rölantideki de sesi de şöyle:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Arkadaşlar bu sorun şu an benim aracımda da mevcut maalesef. Araç seyir halindeyken de gaza bastığımda da rölantideyken de ses yapıyor debriyaja basınca kesiliyor. Ankara Şaşmaz'da Öner Oto/ Tuncay Ustaya (tavsiyeler üzerine) götürdüm aracımı şanzımanın inmesi ve bilyaların değişmesi gerektiğini söyledi, kuyruk bilyası gibi bir şey dedi. Aracı bıraktım ben de güvenerek. Bakalım umarım sorun hallolur. Sizin farklı önerileriniz var mı?

Aracın rölantideki de sesi de şöyle:

Rölantide titremeyi lpg li araçlarda genelde sübap erimesine bağlıyor ustalar bakalım ne olacak?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Aracım dizel 2012 Focus

Ayrıca sadece titreme değil sanki bir yer sürtüyor gibi ses geliyor motordan gaza basınca artıyor, debriyaja basınca azalıyor. Rölantide biraz daha az geliyor ses, seyir halinde daha fazla.

Siz altta aks lalesi var onu şasiye sabitleyen askı bilyası var onu bir kontrol ettirin ilk iş olarak kasıntılı çalışsa bile dediğiniz sesi yapar ...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu konuda bende de bir problem var sizlere danışayım. Aracım 2013 focus style 1.6d. Aracın yayları değişti ve sonra sorunlar silsilesi üst üste geldi. Aracın sol aksında bir problem çıktı ve araç gaza bastıkça sanki jant çok yamukmuş gibi titriyordu. Uzatmayacağım önce sol aks alternatif ürünle değişti problem azaldı ama devam ediyordu. Sonra orjinal ön iki aks komplesi aldım değiştirdik ancak buna rağmen araçta 2. Ve 3. Viteste 2.000~2.500 devir arası halen hafif bir silkeliyor.Bir usta şanzımandan dedi özellikle rampa yukarı dediğim devir aralığında yüklenince oluyor. Ayrıca yüksek viteste gazdan ayanı çekip dip gaz yapınca hafif bir vuruntu var ufak bir gıcırtı yapıyor. vites geçişleri biraz daha kemikli oldu. Usta şanzımanı indirmek lazım diyor 1.800 liralardan bahsetti. araç daha 97.000'de iki aks ve şanzıman için erken değil mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.