Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Motor Sargılı Valf Arızası

Sami Altındağ

Soru

Arkadaşlar merhaba herkese.(Konuyu sorular sorunlar kısmına açmak istedim ama bulamadım.)

Arabam 2012  1.6 focus  ti-vct ps. resimde işaretlenen yerin arkasında aynı parçadan bir tane daha var. Parçanın adı motor değişimi sargılı valfiymiş.Parçanın görevi devir arttıkça açılarak yağlamayı arttırmakmış.Bu parçadan sürekli üst devirlerde yağ atmış arabam.yağmur sayesinde yağı gördüm,yağ çubuğu kurumuş haldeydi.ışık yanmadı,1.5 litre yağ koydum,cubuğun alt kısmına değdi gibi oldu. Araç,çekiciyle servise alındı.parça 300 tl civarı bi şey.Motor içi yıkanıp yağı konulacakmış.Şükür korktuğum başıma gelmedi,motora bi zarar vermemişim,ama bayadır da damla damla atmış bu yağı.İnternete parçanın ismini bulmak mümkün değil.Yardımcı olması için açtım konuyu.

Herkese saglıklı arızasız günler dilerim :)

06_e_0_61.jpg

Sami Altındağ tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
Şimdi, Sami Altındağ yazdı:

Arkadaşlar merhaba herkese.(Konuyu sorular sorunlar kısmına açmak istedim ama bulamadım.)

Arabam 2012  1.6 focus  ti-vct ps. resimde işaretlenen yerin arkasında aynı parçadan bir tane daha var. Parçanın adı motor değişimi sargılı valfiymiş.Parçanın görevi devir arttıkça açılarak yağlamayı arttırmakmış.Bu parçadan sürekli üst devirlerde yağ atmış arabam.yağmur sayesinde yağı gördüm,yağ çubuğu kurumuş haldeydi.ışık yanmadı,1.5 litre yağ koydum,cubuğun alt kısmına değdi gibi oldu. Araç,çekiciyle servise alındı.parça 300 tl civarı bi şey.Motor içi yıkanıp yağı konulacakmış.Şükür korktuğum başıma gelmedi,motora bi zarar vermemişim,ama bayadır da damla damla atmış bu yağı.İnternete parçanın ismini bulmak mümkün değil.Yardımcı olması için açtım konuyu.

Herkese saglıklı arızasız günler dilerim :)

06_e_0_61.jpg

İlgi ve alakanıza teşekkür ederim sizede arızasız günler dilerim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Süleyman Ünal yazdı:

Yağ ikaz lambası yanmaması da ayrı bir fecaat. Neyse ki çok ucuz atlatmışsınız. Geçmiş olsun.

Yag ikaz lambasi mi? Bunu baska bir baslikta konusmustuk. Keko mu ford niye yaksin, sana motor yaptirmak dururken.

--55 dakika sonra eklendi--

Fordun arac sagligi ve onceden uyari sistemi diye bi anlayisi yok. Anladigi su, sarsinti sensoru cok fazla sarsintili calisma anlarsa eger ariza lambasi yak. Yani ariza verdikten sonra.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Teşekkürler arkadaşlar.Servet beyin dediği gibi ,bi arıza çıksa masraf büyük olur.yağ çubuktan aşagı iniyo,1.5 litre daha iniyo ,hala uyarı yok.yağ kritik seviyede değildir dedi servis.ben de ona şaşırdım zaten.ikame araçla gönlümü aldılar artık.Mondeo çok yakıyo ama,çok iyiymiş ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10 dakika önce, Sami Altındağ yazdı:

Teşekkürler arkadaşlar.Servet beyin dediği gibi ,bi arıza çıksa masraf büyük olur.yağ çubuktan aşagı iniyo,1.5 litre daha iniyo ,hala uyarı yok.yağ kritik seviyede değildir dedi servis.ben de ona şaşırdım zaten.ikame araçla gönlümü aldılar artık.Mondeo çok yakıyo ama,çok iyiymiş ?

Mondeo alman için subnimal mesaj veriyorlar sanaaaa

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.