Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

H7 Led çevrim Kitleri Hakkında Bilgi Veya Tecrübesi Olan Var Mı ?

H. Cenk

Önerilen Mesajlar

Led ampuller simdilik muayeneden geciyor arkadaslar cakma xenonlar gecmiyor. 

Mercek olmadigi icin karsi tarafi gece rahatsiz edecektir bence. 

Benim merak ettigim led ampullerin arka kismi cok genis ve uzun far kapagi sikintisiz kapaniyormu acaba 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, BulentGulsahin yazdı:

Led ampuller simdilik muayeneden geciyor arkadaslar cakma xenonlar gecmiyor.

Muayenede sorun çıkartabilirler. Led ile ilgili bilgisi olmayan birisi kolaylıkla sorun çıkartabilir.

Şimdi, BulentGulsahin yazdı:

Benim merak ettigim led ampullerin arka kismi cok genis ve uzun far kapagi sikintisiz kapaniyormu acaba 

Şöyleki. Ampülün yuvasına oturduktan sonra soğutucu kısmının büyüklüğü etken oluyor. Mesela Focus 3 de h7 yuvasına led takarken maksimum soğutucu boyu yanlış hatırlamıyorsam 4.2cm olacaktı.Aslında sürekli yanmayacaksa soğutucu çok önemli değil.Ama uzun yolda 5dk uzunla gitmek ampülü yakabilir. O yüzden soğutucusu sığabilecek ampülleri araştırıp almak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 saat önce, Doğan Kurban yazdı:

Muayenede sorun çıkartabilirler. Led ile ilgili bilgisi olmayan birisi kolaylıkla sorun çıkartabilir.

Şöyleki. Ampülün yuvasına oturduktan sonra soğutucu kısmının büyüklüğü etken oluyor. Mesela Focus 3 de h7 yuvasına led takarken maksimum soğutucu boyu yanlış hatırlamıyorsam 4.2cm olacaktı.Aslında sürekli yanmayacaksa soğutucu çok önemli değil.Ama uzun yolda 5dk uzunla gitmek ampülü yakabilir. O yüzden soğutucusu sığabilecek ampülleri araştırıp almak lazım.

Link verdiğimin soğutucusu 40 mm ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, H. Cenk yazdı:

Link verdiğimin soğutucusu 40 mm ;)

Abi senin far farklı ama bizimkinden. Farı söküp ölçmen gerekiyor. Benim söylediğim ölçü Focus 3 için mca değil. Ama senin yerinde olsam kısalar için bulaşmazdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben de bir süredir bu olayı araştırıyordum fakat yağmur, sis ve kar performansı nedeniyle kararsızım. fakat araştırmalarıma ve ulaşabildiğim kullanıcı yorumlarına göre herkes çok memnun. Halojenlerden daha iyi olduğunu iddia ediyorlar. Kenara not ettiklerim bunlar:

- Philips Xtreme Vision 130

- Osram Night Breaker Unlimited (Plus'a göre daha uzun ömür)

- General Electric Light Ultra Mega +120

Youtube videolarına göre daha iyi aydınlatma sağladığı belli. Diğer taraftan şimşek etkisi istiyorum uzunlarda. Zaten şehir içinde uzun kullanmıyorum, şehirler arası yollarda da genelde karanlığa kalmıyorum. 

Sadece geldikten sonra takmaya üşenir miyim ya da takabilir miyim bilmiyorum. 

Bu arada Aliexpress siparişlerine gerek yok. Yukarındaki markalar n11'de de uygun fiyatlı. Bilgi amaçlı bir kaç da link ekledim, belki faydası olur.

http://www.geceucusu.com/topic/2490-kısa-uzun-sis-farı-için-ledli-ampul-tavsiyesi-h7-h1-h4-h10-h11-h16/?page=1

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21.12.2016 - 09:52 tarihinde, Doğan Kurban yazdı:

Osram cool blue intense i unutmamak lazım. Halojende gerçektende güzel aydınlatma veriyor.

Benim de aklımda olan bir model...:) Osram cool blue intense için olumlu yorumlar gördüm. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Bu simsek etkili led ampulle mca far yuvasina tam oturuyormu yoksa kesme bicmemi yapmak gerekli. 

Birde bu ampullerin bazilarinda gunduz ampulu var arac style paket oldugu icin orjinalinde gunduz fari yok bu ampulden alsak gunduz fari ozelligi calisirmi acaba arkadaslar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, BulentGulsahin yazdı:

Bu simsek etkili led ampulle mca far yuvasina tam oturuyormu yoksa kesme bicmemi yapmak gerekli. 

Birde bu ampullerin bazilarinda gunduz ampulu var arac style paket oldugu icin orjinalinde gunduz fari yok bu ampulden alsak gunduz fari ozelligi calisirmi acaba arkadaslar

H15 olmadıkça gündüz yanan far çalışmaz ayırca kablolama farklı olabilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uzunlarımda led ampul kullanıyorum. Memnunum henüz uzun yola çıkmadım ancak uzun yolda orjinaller kadar iş göreceğine inancım yok. Ancak şehir içinde eskiden halojenler vardı sellektör attığımda çok takmıyorlardı ama bu ledlerde maksimum iki sellektöre yollar açılıyor. Uzunlar şimşek gibi çakıyor. Sorunuzla alakalı olarak da h7 led kitler aydınlatmadan ne yazık ki başarıyla geçemiyor. Takan kişilerde ortak sorun aydınlatmıyor oluyor. https://vimeo.com/197918727

https://vimeo.com/197919229

https://vimeo.com/197919651

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

Hatırladığım kadarıyla kullanılacak ledin max. uzunluğu 8.2 cm idi. Bu rakamı 9 cm'de çıkarabiliyoruz ama sabitleme yayını çıkartıp ampülü bant vs.. ile sabitleyince. Ben uzunlarda kullanıyorum selektör amaçlı. Kısalarda denediğim tüm modelleri arıza ışığı yaktı ( araç titanium olduğu için ). Kısalarda xenon takılı uzunlarda led. Oldukça memnunum. Kısalarım bi xenon olduğu için selektör atarken, hem kısalardan hemde uzunlarda takılı olan ledden faydalanıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Uygun konu burası diye düşündüm ve soruyorum arkadaşlar [emoji4]
2009 Focus 2 için uzun farlara şimşek etkili dedikleri led takmak istiyorum,sellektör yaparken daha dikkat çekici olduğunu düşünüyorum
Tavsiye eder misiniz,yaptıran var mı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.