Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Direksiyon Hidrolik Sorunu

Şule Ertuğrul Yağmur

Soru

Arkadaşlar herkeze mrb. Yaklaşık 1 ay önce 2005 trend x focus aldım 20 gunde 4000 km ye yakin yol yapmak zorunda kaldım. Kendim adapazarında yaşıyorum Çanakkaleden yola çıkacağım sabah motordan çok rahatsız edici bir ses gelmeye başladı inceledigimde direksiyon hidroliginin bittigini farkettim biraz yağ koydum ses kesildi ve direk sanayiye gittim yola cikacagim icin yolda kalmak istemedim. Gittigim arkadas hidrolik hortumunun kösesinden kacirdigini ve degismesi gerektigini soyledi kayışa yag geldigi icin ozelligini yitirmis oda degisecek dedi. Gittim 350 tlye hortumu 50 tl ye de kayisi aldim aldim getirdim. Takan arkadas hortumun biri kisa geliyor dedi hortumlari ayirdi sadece sorunlu olani degistirdi kayışı takarkende baya bi ugrasti. Ciktim yola geldim su an direksiyonum eskiye oranla cok sertlesti ve gıcırt gıcırt diye bi ses geliyor ayrica bu tamirden sonra motorumun kaputtan cikan sesi bi bayli yukseldi ve perfonmans kaybi yasadi. Bu konuda bi fikri olan arkadasimiz varmi. Simdiden tsk ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Direksiyondaki sertlik hidrolik sıvısının havası alınmadığı için olabilir. İyi bir serviste havasını aldırınız .  Trigeri nasıl, hangi şartlarda değiştirdiklerine bakmak lazım . Düzgün takılmadıysa kranka varana kadar ciddi hasarlar yaratabilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşım motor kayışını değiştirdin herhalde.orada krank  kasnağı var kayışa bağlı.o bendede çok ses yapmıştı.normalde esnek olması gerekiyor. zamanla göbeğindeki plastik kısım sertleşiyor ve ses yapmaya başlıyor.aralıklı olarak motor sesini bastırabilecek kadar çok ses yapıyor. ben 180000 de değiştirdim.ses kesildi.bilgin olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Alp bey oncelikle tsk ederim alakaniza aracim 120000 de henuz ve ilk aracim acikçasi motora genel olarak çok yabanciyim bu sekilde sizin deneyimlerinden yararlanarak arastirarak zamanla motoruda aracida daha iyi tanicagimi dudunuyorum. Dedigim gibi aracimi daha yeni aldim ve gercekten cok begenerek aldim. Computeste soktugum da motoru guzel cikmisti 2005 olmasina ragmen performansi yuzde 93 tu ama icim rabat huzurlu bi sekilde binemedim bi turlu bu sorundan dolayi. Dolayisiyla iyi bi ustaya gidip motora komple baktirim profosyenel bi yardim almam gerektigini dusunuyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Valla bu computestlere pek güvenmeyin benim 2012 model  geçen ay sattığım 70 bindeki dizel 115 ps focus3 aracımın motoru da 70 beygir ve motorda %70çıktı tabi alan arkadaş araba konusunda bilgi sahibi olduğu için computesteki saçmalığı dikkate almadı.Aracımın performansı ve motoruda son derece iyiydi .Ondan Önce sattığım focus 3 dizel bile 20 bin km daha fazla olmasına rağmen motor performansı%82 çıkmıştı.Sizin aracın da 120 bin km de %93 motor performansı vereceğini sanmıyorum...Eniştem 25 bin km de dizel focus aldı onun motor performansı bile %94 çıktı uzun lafın kısası bu computestlere pek güvenmeyin birde aracınız trend x değil trend, 2005 lerde trend x donanim yok ek bilgi olarak söyleyim..Aracı alırken servis kaydına baktınız mi servis bakımlı vs. mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Computest konusunda hakli olabilirsinizi dedigim gibi cok bi bilgim olmadigi icin önce motor ustasina goturdum sonrada computeste soktum ikisinde ufak tefek boyalar disinda bisey cikmadi hem plakadan hemde şase de sigortaci arkasima sorgulattim 640 tl lik bi hasardan baska bisey cikmadi bende bunlara guvenerek aldim. Şu aşamada bunlarin pek bi önemi kalmadi artik tek yapabilecegim duzgun bi ustaya baştan ayağa motoru gösterip sıkıntıları çözüme ulastırmak. Sonrasında da aracı ve motoru daha iyi tanimaya calismak. İnş. Buyuk bi sıkıntı çıkmaz ilk ve buyuk bi istekle aldığım aracımdan soguyup pişman olmak istemem

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.