Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Netbook kitlendi!!

Guest Tolga KARACA

Önerilen Mesajlar

Mavi ekran için hard diskin tamamen gitmesi gerekmemekte. Arada bir hata verince veya bad sector varsa da mavi ekran verebilir. Geri getirilmesi çok önemli dosyaları veri kurtarma merkezlerine vermek zorunda kalırsanız en son minimum 200 dolardan başlayan bir fiyat çıkartabilirler size.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sağol Mertcan, netbooku zaten 700liraya felan almıştım 400lira vermek mantıklı değil ama oğlanın ilk resimleri olduğundan verebilirim.

Mecbur olunca veriliyor malesef biz vermek zorunda kalmıştık o sebeple artık 2-3 farklı yerde yedekliyoruz haftalık veya aylık olarak. Yeterince güvenli bulsam internete atıcam garantili olması için de malesef o kadar dikkatli bir kullanıcı haline gelemedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Resim en kolayı..hallederiz onu silinirse :kıhkıh: Sen bilgisayarcıya bi ulaş bakalım da

Yakup benim bozuk bi HD var. Bilgisayarcı resimleri kurtaramadı yerine yeni ve sıfır bir HD verdi garantiden değişim oldu. O bozuk HD deki resimleri kurtarabilirmiyiz :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup benim bozuk bi HD var. Bilgisayarcı resimleri kurtaramadı yerine yeni ve sıfır bir HD verdi garantiden değişim oldu. O bozuk HD deki resimleri kurtarabilirmiyiz :blink:

Başka bir çalışan sistemli bilgisayar ikinci bir disk olarak ve diskin üzerindeki board değiştirilerek takılırsa tüm veriler kurtulur.

bad sector diske verdiği etkiyi iyi bilmek gerekir. Bazı bad sector' lü disklerden tık tık diye ses gelir bazılarında ise gelmez.

Bu durum çok önemli. Hatta bazı ses çıkaran diskler küçük bir darbe ile bir kaç kullanımlık çalışabilir(önerilmez). Bazı disklerde ise yazma işlemini gerçekleştiren ayakta veya üzerine yazım işlemi gerçekleştirilen disk şeklindeki plakada sorun vardır ki bunun maliyeti biraz yüksektir.

Diskin ne tepki verdiği çok önemli ona göre hareket edilmeli ve diske yazma işlemi yapılmamalıdır(yazma ve okuma ayaklarını hareket ettirmemek için)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Başka bir çalışan sistemli bilgisayar ikinci bir disk olarak ve diskin üzerindeki board değiştirilerek takılırsa tüm veriler kurtulur.

bad sector diske verdiği etkiyi iyi bilmek gerekir. Bazı bad sector' lü disklerden tık tık diye ses gelir bazılarında ise gelmez.

Bu durum çok önemli. Hatta bazı ses çıkaran diskler küçük bir darbe ile bir kaç kullanımlık çalışabilir(önerilmez). Bazı disklerde ise yazma işlemini gerçekleştiren ayakta veya üzerine yazım işlemi gerçekleştirilen disk şeklindeki plakada sorun vardır ki bunun maliyeti biraz yüksektir.

Diskin ne tepki verdiği çok önemli ona göre hareket edilmeli ve diske yazma işlemi yapılmamalıdır(yazma ve okuma ayaklarını hareket ettirmemek için)

Disk dediğiniz gibi tık tık vuruyordu sonrada sistemi göçertti komple. Fakat başka pcye takınca verilere ulaşamadıklarını söylediler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Disk dediğiniz gibi tık tık vuruyordu sonrada sistemi göçertti komple. Fakat başka pcye takınca verilere ulaşamadıklarını söylediler.

sesi duyar duymaz yedeği almalıydınız. Bu tür problemleri gidermek için profesyonel programlar var. Pek uğraşmak istememiş olabilirler çünkü biraz uzun sürüyor. diskin üzerindeki model ve seri numarasını yazar mısınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup benim bozuk bi HD var. Bilgisayarcı resimleri kurtaramadı yerine yeni ve sıfır bir HD verdi garantiden değişim oldu. O bozuk HD deki resimleri kurtarabilirmiyiz :blink:

Çok önemli ise bana yolla, şansımızı deneyelim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sesi duyar duymaz yedeği almalıydınız. Bu tür problemleri gidermek için profesyonel programlar var. Pek uğraşmak istememiş olabilirler çünkü biraz uzun sürüyor. diskin üzerindeki model ve seri numarasını yazar mısınız.

çok önemli ise bana yolla, şansımızı deneyelim

Disk yanımda ve elimde değil, blgisayarcımda ondan alıyım ona göre hareket edelim o zaman.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.