Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Klima Arızası

ufuk kaçmaz

Soru

2010 model titanyum arabamın kliması otomatik modda 22 yada 23 derecede soğutmuyor aksine sıcak hava üflüyor.Ayarı en düşük seviyeye getirdiğimde deli gibi soğutuyor,ısıyı 16-16,5 yada 17-18 gibi seviyeye getirince tekrar sıcak üflemeye başlıyor.Uzun yolda giderken 20 -21 derece seviyesinde 8-10 dakika kadar soğutuyor sonra yine sıcak hava vermeye başlıyor.Ortam sıcaklığını bir türlü ayarlıyamıyorum.Ayar en düşük seviyede iken sürekli soğutma yapıyor.Daha servise gidemedim.Sorun hakkında bilgisi olan varsa çok sevinirim.Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
21 saat önce, Ozan Kar yazdı:

iç sıcaklık algılayıcı bozuk muhtemelen.

bende onun gibi bir sensörden şüphelendim.Ayrıca arızayı ilk defa ramazan ayında klima açıkken ışıklarda arabayı stop ettirdim sonrasında yine klima açıkken yine hemen çalıştırdım ozamandan beri yapıyor.Bazı arkadaşlar aracı bilgisayara bağlatıp resetlet,alarmları sildir diyor böyle birşeyler olabilirmi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
21 dakika önce, ufuk kaçmaz yazdı:

bende onun gibi bir sensörden şüphelendim.Ayrıca arızayı ilk defa ramazan ayında klima açıkken ışıklarda arabayı stop ettirdim sonrasında yine klima açıkken yine hemen çalıştırdım ozamandan beri yapıyor.Bazı arkadaşlar aracı bilgisayara bağlatıp resetlet,alarmları sildir diyor böyle birşeyler olabilirmi.

sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı durum bende de olmuştu. Polen filtresini değiştirince düzeldi. En basit ve ucuz yöntem polen filtresini değiştirmek. Bence bi deneyin. Tekrar okudum mesajınızı, bende sıcak hava üflemiyordu. Serin ama yetersiz üfleme oluyordu. Eğer hakkaten sıcak hava üflüyorsa polen değişimi çözmeyecektir sorununuzu.

Fatih Mehmet USLU tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar sony teyp'in altında klima kontrol ünitesinin arkasında iç sıcaklık sensörü var,sökülmesi youtube da gösteriyor onu söküp temizledim, yerine taktım.Normale döndü gibi gözüküyor şimdilik.İnşallah tekrarlamaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.