Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2006 Model Dizel Rolantide çok Titriyor çözüm Bulamadık

Enes Bozat

Soru

Merhaba uzun süredir bir sorunum var ve hala çözemedim

2006 model 112.000 Km de olan dizel aracımız son zamanlarda rolantide efsane fazla titremeye başladı. Titremeyi şöyle ifade edehyim ön koltuklar boşken eski dolmuşların koltukları gibi titriyor. Hareket halindeyse titremeden ziyade aracın alt devirler de zorlandığını yüksek devirlerde de turbo devreden cıkınca boşa devir yükselttiğini düşünüyorum. Şu sıralar motorun turbo devrede olmadığı devirlerde motorun epey hantallaştığını düşünüyorum.

Bu titreme debriyaj ve viteste de hissediliyordu. Bunun üzerine volanla beraber debriyaj seti komple değişti, ancak sorun çözülmedi. Geçen kurban bayramında aracın şarj dinamosu bozulunca aküyle beraber (60l amper) değişti. Bayramdan dolayı yaklaşık iki gün araç elektriksiz yattı. Ayrıca bunların öncesinde de aracı ilk aldığım zamanlarda (1 Ağustos 2014) enjektörlerden bi tanesi hava kaçırdığı için hepsi komple sökülüp pulları değiştikten sonra geri takıldı ancak pompacıya gösterilmedi.

Eskişehir'de uzun süredir gittiğim ustalar ve Otokoç Eskişehir aracın sağlıklı olduğunu söylüyor. Ben sarsıntı var dedikçe bilip bilmeden masraf çıkarttıkları için ustalara gitmeyi bıraktım. Otokoç'ta sırayla her şeyi değiştirelim sorunu öyle buluruz ancak diyor. Henüz sağlam bi usta bulamadım ancak önümüzdeki hafta İstanbul'a geleceğim. Konuyu açma sebebim de bu, daha önce başına böyle bir şey gelen ve ustasına güvenen arkadaşlardan yardım almak istiyorum. 

Şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 14 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
18 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Şahsuvaroğlu'na uğrayabilirsin :yeah:

Teşekkürler bakayım Maltepe de olacağım yakınsa zaten giderim, uzaksa düşünmek lazım İstanbul'da :)

18 saat önce, çağlar çetinkaya yazdı:

Rolantide titreme sebebi :Enjektörler, motor kulagı,şanzıman kulağı olabilir...Gaza basınca titreme gidiyor mu?

Gaza basınca azalıyor ancak devir eski haline gelirken dalgalanma falan yok, ayrıca gaza basınca boşta hareket edecekmiş gibi oluyor ileri yönlü bir titreme diyelim yani

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Anadoludaki Maltepe ise 20 dakikalık yol maksimum.

aynen bende şimdi ona baktım yakınmış 16 km kesin uğrayacağım sonuç alamazsam bi gün de sanayi tarafına giderim artık. Çok teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kesinlikle carbon clean yaptırın derim.Hem rölantideki dengesizliği düzeltiyor hemde araç performans olarak eski günlerine dönüyor.Geçen hafta kendi aracıma yaptırdım.Bosch servisler bu işlemi 100 tl. gibi bir ücrete yapıyor.

Yaptırmadan önce vaat edilenlere pek inanmasam da yaptırma kararı aldım.Zaten 100 lira gibi bir masrafı çok dert etmem dedim kendi kendime.İşlem sonrasında motor sesi,rölanti düzensizliği ve alt devirlerdeki güç kaybı ortadan kalktı.Motor sesini işlem yaptırmadan önce telefonuma indirdiğim bir uygulamayla ölçüm yaptım.İşlem bittikten sonra tekrar ölçüm yaptığımda belli bir fark çıktı (kaç desibel olduğunu maalesef hatırlamıyorum).Şehir içinde düşük devir kullanan herkese tavsiye ederim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 saat önce, Süleyman Özen yazdı:

Kesinlikle carbon clean yaptırın derim.Hem rölantideki dengesizliği düzeltiyor hemde araç performans olarak eski günlerine dönüyor.Geçen hafta kendi aracıma yaptırdım.Bosch servisler bu işlemi 100 tl. gibi bir ücrete yapıyor.

Yaptırmadan önce vaat edilenlere pek inanmasam da yaptırma kararı aldım.Zaten 100 lira gibi bir masrafı çok dert etmem dedim kendi kendime.İşlem sonrasında motor sesi,rölanti düzensizliği ve alt devirlerdeki güç kaybı ortadan kalktı.Motor sesini işlem yaptırmadan önce telefonuma indirdiğim bir uygulamayla ölçüm yaptım.İşlem bittikten sonra tekrar ölçüm yaptığımda belli bir fark çıktı (kaç desibel olduğunu maalesef hatırlamıyorum).Şehir içinde düşük devir kullanan herkese tavsiye ederim. 

Eskişehir de bu işi yapan bi merkez var daha önce arkadaşımın aracına yaptık ancak çok bi fark göremedik ancak denemekte fayda var. Bu arada würth enjektör temizleyici attım tam depo için olandan, depo bittikten sonra herhangi bir değişiklik görmedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 dakika önce, Enes Bozat yazdı:

Eskişehir de bu işi yapan bi merkez var daha önce arkadaşımın aracına yaptık ancak çok bi fark göremedik ancak denemekte fayda var. Bu arada würth enjektör temizleyici attım tam depo için olandan, depo bittikten sonra herhangi bir değişiklik görmedim.

Würth kısa vadede bir etki göstermiyor.

Biraz psikolojik tatmin gibi görüyorum öyle ürünleri :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Würth kısa vadede bir etki göstermiyor.

Biraz psikolojik tatmin gibi görüyorum öyle ürünleri :)

İki kere kullandım bi faydasını görmedim olabilir :D

Bir saat önce, mustafa tire yazdı:

benim arabamda da titreme sorunu vardı bir kaç tamirci arkadaş baktıktan sonra sorun motoru tutan takozlarda olduğu anlaşıldı değiştirdik sorun yok

Haftasonu göstereceğim takozları tekrar bakalım teşekkürler

--8 dakika sonra eklendi--

Biraz önce bir şey fark ettim, klimayı açınca rölantide ki titreme bir nebze olsun azalıyor neden acaba fikri olan var mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Würth psikolojik tatmin olabilir.Ama karbon temizliği için aynı şeyi söyleyemem.Zaten ben temizlik yapılmadan önce bir fark olmama ihtimaline kendimi hazırlamışrtım .Yani psikolojimi ona göre ayarlamıştım:).

Süleyman Özen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 saat önce, Süleyman Özen yazdı:

Würth psikolojik tatmin olabilir.Ama karbon temizliği için aynı şeyi söyleyemem.Zaten ben temizlik yapılmadan önce bir fark olmama ihtimaline kendimi hazırlamışrtım .Yani psikolojimi ona göre ayarlamıştım:).

Şu takozu bi göstereyim bakalım sorun onda değilse deneyeceğim dediğiniz gibi uygun fiyatlı bi işlem zararı olmaz :)

2 saat önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Parkinson olabilir. İyi bir doktora gösterin. Allah şifa versin. :)

Düzgün doktorunu bulamadık henüz :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İstanbul maltepe de bir usta ve şahsuvaroğlu ford yetkili servise gösterdim motor takozunu ısrarla söylememe rağmen bakmadan bu öyle bi titreme değil enjektörleri kontrol ettirmemiz gerek dediler. Eskişehir de söktürmeyi düşünüyorum bakalım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.