Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Bi Xenon Sorunu

Hakan G.

Önerilen Mesajlar

Merhaba.

Bundan yaklaşık 1 ay kadar önce aracıma bi xenon far dönüşümü yaptım. Her şey yolunda gitti. Arabada kesme biçme de yapmadım. Direk soketten bağladım. Ve elm ile aktif ettim. Ancak şu sorun ortaya çıktı. Farlar yanınca sol far yanmıyor ve birkaç defa farları açıp kapatınca yanmaya başlıyor. Eğer sol far yanmıyor şekilde beklersem de araç kısa far arızası veriyor. Bir şeyleri yanlış mı yaptım acaba? Balastlar da şu şekilde:9b7f8f9a2fa17f41a274a0f525bce215.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Balast arizalidir.

İnşallah balast arızalı değildir. Arızalı olsa hiç çalışmaz diye düşünmek istiyorum.

Doğan abi dediğin gibi ben birkaç yere sorayım. Bir de balastlarin yerini degistireyim bakalım işe yarayacak mı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Hakan G. said:

İnşallah balast arızalı değildir. Arızalı olsa hiç çalışmaz diye düşünmek istiyorum.

Doğan abi dediğin gibi ben birkaç yere sorayım. Bir de balastlarin yerini degistireyim bakalım işe yarayacak mı

Balastı test etmek istiyorsan sağ sol değiştir sonucuna göre yolunu çizersin.

Hakan bir de beni başıma gelmişti. Ampül farı açınca belli süre yanıp gidiyordu. Ampül arızalıymış. Değiştirince düzelmişti. Ampülleri de sağ sol yap.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Balasttan önce ampül değişimi mi yapayım? Bir de ampulü nasıl çıkarıyoruz? Bana balastlari gönderen adam ampulleri takarken çoğu insan kırıyor o yüzden ben takıp gönderdim demişti. Biz de takıp çıkarırken kırmayalım?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Galip bey balasttan önce ampül değişimi mi yapayım? Bir de ampulü nasıl çıkarıyoruz? Bana balastlari gönderen adam ampulleri takarken çoğu insan kırıyor o yüzden ben takıp gönderdim demişti. Biz de takıp çıkarırken kırmayalım?

Saatin ters yönüne çeyrek tur çevir. Zaten gevşediğini görürsün.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.