Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Çakmak Girişindeki Elektrik

Metin Deniz

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0
2 dakika önce, Metin Deniz said:

Oncelikle selamlar

Focus 3 style aracı min cakmak girişine araç kamerasi ve şarj cihazı bağlamak istiyorum. Fakat kontağı kapattigimda elektriği kesmiyor. Bunun bir sebebi var mıdır?

15 dk sonra kesiyor. Sorun yokmerak etmeyin. Amaa daha uzun sürelerdeyse sıkıntı vardır. Kontrol ettirmenizde fayda var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aracın icerisindeyken kapıları kilitledim 1 dk kadar bekledim. Kapanmayinca yerinden çıkardım soketi. Neyse 15 dk uzun bir süre. Araç start stop lu aküyu de yeni değiştim. 15 dk da aku ye zarar verebilir. Bilgi için tesekkurler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 May 2016 - 22:47 tarihinde, Doğan Kurban yazdı:
Bunu  ford mühendisleri düşünmüştür sanırım. Sıkıntı yok ben 2.5 yıldır kullanıyorum. Tabi seçim sizin.

Ford mühendisleri konusunda çok emin konuşuyorsunuz. Bence otomotiv dünyası hakkında emin olmak zor. İşin içinde olunca daha iyi anlıyor. :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

şarj cihazı boştayken akım çekmez, araç kamerasıda en fazla 1 amper çekti diyelim (imkansız aslında en fazla 500-600 ma olur)  15 dk da senin akünden çekeceği akım akünün dişinin kovuğu sayılır, için rahat olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaki çakmak soketine, linkteki gibi bir usb şarj adaptörü alıp çocuklar için kullanmak istiyorum. Bu şarj adaptörünü hiç çıkarmadan, sürekli orada takılı bırakırsam, herhangi bir zararı olmaz degil mi? 

http://www.hepsiburada.com/autocet-siyah-cakmaktan-usb-donusturucu-soket-4208a-p-OTCTN4208A

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14 dakika önce, Volkan G. yazdı:

Arkadaki çakmak soketine, linkteki gibi bir usb şarj adaptörü alıp çocuklar için kullanmak istiyorum. Bu şarj adaptörünü hiç çıkarmadan, sürekli orada takılı bırakırsam, herhangi bir zararı olmaz degil mi? 

http://www.hepsiburada.com/autocet-siyah-cakmaktan-usb-donusturucu-soket-4208a-p-OTCTN4208A

Normalde sorun olmaz, malum elektriği kesiyor araç belli süre sonra. Ben olsam bunların kalitelisini alırım madem hep üstünde kalacak -kendinden sigortalıları var-

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Normalde sorun olmaz, malum elektriği kesiyor araç belli süre sonra. Ben olsam bunların kalitelisini alırım madem hep üstünde kalacak -kendinden sigortalıları var-

Teşekkür ederim yakup bey. Kaliteli bir ürüne bakayım, doğru soylüyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tekrar merhaba,

Bu linkteki ürünü aldım, gerçekten çok kaliteli, üzerinde ışık da var.

Çakmaklık üzerinde bıraktıktan sonra, arabayı kilitleyip çıktım, 15 dk kadar sonra geldiğimde ışık hala yanıyordu. Sabaha kadar böyle yanarsa aküyü zayıflatır diye, çıkardım. Bir dahaki sefere daha uzun süre bekleyeceğim. Belki aracın elektriği kesmesi daha uzun sürüyordur.

http://www.hepsiburada.com/belkin-micro-usb-1-amper-5v-arac-sarji-f8z445ea-pm-bs130140

20161215_160754.jpg

Volkan G. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
46 dakika önce, Volkan G. yazdı:

Çakmaklık üzerinde bıraktıktan sonra, arabayı kilitleyip çıktım, 15 dk kadar sonra geldiğimde ışık hala yanıyordu. Sabaha kadar böyle yanarsa aküyü zayıflatır diye, çıkardım. Bir dahaki sefere daha uzun süre bekleyeceğim. Belki aracın elektriği kesmesi daha uzun sürüyordur.

Not: Kontağı açtığınızda, soketi azami akım değeri 15 Amper olan 12 Voltluk aygıtlar için bir güç kaynağı olarak kullanabilirsiniz. Kontağı kapadıktan sonra, güç beslemesi sadece 30 dakika kadar çalışacaktır. 

Araç aküsünün boşalmasını önlemek için:

• Motor çalışmadığında elektrik soketini gerekenden uzun süre kullanmayınız.

• Gece boyunca veya araç uzun süre park edildiğinde (P) aygıtları sokete bağlı bırakmayınız. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.