Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

0 km focus 1. gunde beni yolda birakti

Efe Ergüz

Soru

16 aralik gunu teslim aldigim ford focusum su anda serviste yatiyor ve arizayi hala kesvedemediler

araci bayiden teslim aldim o gun ufak bir gezinti den sonra aracimi park ettim ve eve ciktim aksam icim icime sigmadi dur dedim suna birdaha bakayim bu sefer ipodumuda aldim araca ipod u taktim sorun yok sarkilara falan baktiktan isimi hallettikten sonra son bir kez bir mars basayim dedim debriyaja basim dugmesine bastim calistim 1 dk gecmedi aracin motru durdu birkez daha calistirdim bu sefer okadar bile surmedi durdu son bir kez daha bastim arac bu sefer calismadi ve yol bilgisayarinda motor arizali servise goturun dedi ertesi gun servisi cagirdim geldi bakti servise gitmesi gerek dedi cekici geldi aldi goturdu Ford dedik Focus dedik guvendik fakat hem arabamizdan olduk hemde icime bir kurt dustu bazi sikayet sitelerindede ayni isimle sikayetlerim vardir bitek bende olan bir ariza ise ford ismine golge dusurmek istemem sadece sizinle paylasmak istedim eger baslikta bir sikinti varsa admin arkadaslar zor duruma dusmemek adina silsinler kimsenin basini agritmak istemem

post-1250-0-73854600-1324337118_thumb.jp

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Herkese merhaba,

Bende benzer bir sorunla karşı karşıyayım. 10 gün önce Focus III Titanium Powershift aldım. Aracı aldım evime geldim .Bu süre 20 dk felan sürdü.Her zaman yaptığım gibi vitesi P konumuna getirip araçtan indim. Uzaktan kumandanın orta tuşuna basarak aracı kitledim. 30 dk sonra arkadaşım aradı. Garajda bir focus var şu an içindeyim dedi. :dontknow:)

Herşey böyle başladı. Aracı kumanda kitlemiyor. Hemen servise gittim. Eleman orada kumandaya bastı ve kapılar tık diye kapandı. Banada tekrar dan kumanda eğitimi verdi bende eve döndüm. Ancak arabam benim garajda kitlenmedi.

Neyse çok uzatmayayım aracı ertesi gün servis aldı. Zira aküsü boşalmış. O gün bugün serviste araç ve kumanda modulü bekliyorum. Bu sürede alımı yaptığım bayi bana başka bir aracı tahsis etti . Şimdi kendi arabamı bekliyorum.

Araç belki de Otosana gidecek. Ne zaman dönecek belli değil.

Durumum budur arkadaşlar.

Garip bir arıza..İlginç...Sıfır arabanın aküsü nasıl boşalır anlamıyorum??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende 2,5 ayda 2650 Km yapmışım..Ama hiç şikayetçi diilim TDCI aldığımdan...Hır Hır Hır sesinide çok seviyom ayrıca,gayet güzel geliyor bana o ses.Zaten sadece dışarıda var o ses,içeriden hiçbişi duymuyom ben...Ayrıca uzun yola çıkabilme özgürlüğüne kavuştum,yok benzin çok yakar,yok şu kadar gider derdim yok.Aha yine İstanbul yapıcam Cuma günü..1 Depoyla gidip geliyorum rahatça....Daha ne olsun..Yaşasın TDCI....

Ben de o sesi çok severdim kedi mırıltısına benzetirdim ama bunu insanlara anlatmak hayli zor olurdu!!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Herkese merhaba,

Bende benzer bir sorunla karşı karşıyayım. 10 gün önce Focus III Titanium Powershift aldım. Aracı aldım evime geldim .Bu süre 20 dk felan sürdü.Her zaman yaptığım gibi vitesi P konumuna getirip araçtan indim. Uzaktan kumandanın orta tuşuna basarak aracı kitledim. 30 dk sonra arkadaşım aradı. Garajda bir focus var şu an içindeyim dedi. :dontknow:)

Herşey böyle başladı. Aracı kumanda kitlemiyor. Hemen servise gittim. Eleman orada kumandaya bastı ve kapılar tık diye kapandı. Banada tekrar dan kumanda eğitimi verdi bende eve döndüm. Ancak arabam benim garajda kitlenmedi.

Neyse çok uzatmayayım aracı ertesi gün servis aldı. Zira aküsü boşalmış. O gün bugün serviste araç ve kumanda modulü bekliyorum. Bu sürede alımı yaptığım bayi bana başka bir aracı tahsis etti . Şimdi kendi arabamı bekliyorum.

Araç belki de Otosana gidecek. Ne zaman dönecek belli değil.

Durumum budur arkadaşlar.

Araç teşhir olmadığı veya anahtarı üstünde farları açık unutulmadığı sürece olmaması gereken bir sorun. Bir de ogün bugün derken kaç gündür aracınız serviste?

Akü doldurmak uzun süren bir işlem mi acaba?

çok soru sordum da aküme çok güvenerek hareket eden biri olarak merak ettim şimdi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracım teşhir değildi çünkü rengi şeker kırmızı hatchback bir model. Bu aracı başka bir bayinin siparişinden aldık. Gelmesi içinde bir hafta bekledik. Aküsünü doldurdular. Servis sorunun aküden kaynaklandığını düşündü. Akü boş olduğu için kumanda kapatmamış dediler???? Daha sonra bana hak verdiler sorun aküden değil kumanda modülünden dediler. Şimdi modül bekliyoruz araç 8 gündür serviste.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

abi o zaman istanbul buluşmasında kesin gelirsin dimi

İstanbul buluşması ne zamanki?Ben Bahçeşehire gitcem ve Cuma Cumartesi İstanbulda olucam,pazar ankaraya geri dönücem....Birde İstanbulu pek bilmem,zamanım olsada nasıl geleceğimi bilemem ki....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İstanbul buluşması ne zamanki?Ben Bahçeşehire gitcem ve Cuma Cumartesi İstanbulda olucam,pazar ankaraya geri dönücem....Birde İstanbulu pek bilmem,zamanım olsada nasıl geleceğimi bilemem ki....

abi yönetim bilir ne zaman olacağını ya ben çok isitiyorum şöyle hep beraber bi foto çekinsek focuslara focuslansak, herkese uygun bi tarih belirleyelim sende gel abi ben seni istanbul gişelerde 6 focusla karşılarım yeterki gel :dontknow:
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracım teşhir değildi çünkü rengi şeker kırmızı hatchback bir model. Bu aracı başka bir bayinin siparişinden aldık. Gelmesi içinde bir hafta bekledik. Aküsünü doldurdular. Servis sorunun aküden kaynaklandığını düşündü. Akü boş olduğu için kumanda kapatmamış dediler???? Daha sonra bana hak verdiler sorun aküden değil kumanda modülünden dediler. Şimdi modül bekliyoruz araç 8 gündür serviste.

Arac tesir de olabilir cunku atiyorum istanbulda bu araba var getirtelimmi dediklerinde istanbulda mesela istinyedeki tesir aracida o listede gozukuyor bu arada bana bir dizel hyundai verdiler yarin alicam 17 sinden beri serviste arac

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Telefonum yokmu sende :dontknow:

Bahaneye bak yaa :yeah:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ne güzel olur ya toplanır birbirinize arabalarınızın teknik özelliklerini pardon ya....bakkkkk benimkinin burası soyuldu....bak benimki takırdıyor benimki bak böyle yapınca calışmıyor diye birbirinize gösterirsiniz...

bunu yazan çok kıskanç biri.... :kıhkıh:

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ehehehüeeee....Biz ,bazılarının hiç sahip olamadığı,tavşan dağa kızmışta dağın haberi olmamış misali otosana kızıpta satın almadığı Focuslarımızı alıp İstanbul Boğazı manzaralı bir yerde biralarımızı yudumlarken,o sırada orada olamayacak ve mis gibi Focusunu sattığı için içi yanan arkadaşlarımızı konuşacağız...Eheheheheüüeeee.....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ne güzel olur ya toplanır birbirinize arabalarınızın teknik özelliklerini pardon ya....bakkkkk benimkinin burası soyuldu....bak benimki takırdıyor benimki bak böyle yapınca calışmıyor diye birbirinize gösterirsiniz...

bunu yazan çok kıskanç biri.... :D

Abi çok güldüm durup durup okuyorum :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.