Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2016 Model Focus, Golf, Astra Sizce Hangisini Almaliyim?

Elif Telli

Önerilen Mesajlar

Öncelikle herkese merhaba;  

2016 eylul - kasim ayi arasinda arac almayi planliyorum. Kafamda bana yakin olan araclar var ama teknik olarak fazla bilgiye sahip degilim. Sizlerin de dusuncelerinizi almak istiyorum. 

Yil da ortalama 10.000km anca yaparim diye dusunuyorum. Bu yuzden onerilen benzinli araclar. 

2016 Ford Focus 1.6 HB Titanium

2016 Ford Focus 1.0 HB Titanium

2016 Opel Astra 1.4 HB Excellence AT

2016 VW Golf 1.4 TSI Highline

Kendimi ifade etmek gerekirse her sene arac degistirebilcek butcem yok. Focus'a sicak bakiyorum fakat daha once internette soyle bisey okumustum Focus rampada gitmiyor kafamda bu takili kaldi. Gercekten benzinli araclarda boyle sorunlar yasaniyor mu? Bir de gecen gun  Ford Arkas'i aradim test surusu icin Focus modelinde benzinli arac testi yokmus onlarda bana Fiesta ya da Mondeo kullandirabiliriz demislerdi. Sizce hangisini test etmeliyim? 

Herkese simdiden cok tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle aramıza hoş geldiniz, profil bilgilerinizi tamamlanızı rica ediyoruz :) Bakınız: Özel mesajlarınız.

Önce sonuç kısmından başlamak istiyorum;LPG sistemini aracınıza uygulamayacaksanız (ki önermem)

2016 Opel Astra 1.4 HB Excellence AT

veya

2016 VW Golf 1.4 TSI Highline

tercih edin :) 

Bugünün şartlarına uygun Focus sadece dizel ve dizel otomatik maalesef. 1.6 ti-vct versiyonda turbo besleme yok ve dediğiniz yokuş handikapı mevcut. 1.0 EB ise pahalı ayrıca otomatik versiyonu yakında gelecek muhtemelen manuel satışı bitirilir. Tahminimce 2016 model olarak zaten sipariş edilmemiştir bulamamanız muhtemeldir.

Focus benzinli alınmaz veya gitmiyor demek istemiyorum; fiyatına göre mantıklı seçenek değil şuan :yeah: 

2016 Eylül'e kadar 1.5 Ecoboost Focus gelirse onu düşünürüz :) 

Alıntı

Sizce hangisini test etmeliyim? 

Mondeo'nun test aracı 1.5 Eb otomatik. Fiesta test aracı da muhtemelen 1.6 otomatik veya 1.0 otomatik. Bunlar net fikir vermeyebilir manuel Focus için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup da yazmış, Focus'ta mutlu edecek bir benzinli otomatik seçeneği halihazırda yok. 

Dizel otomatik de bence sizin yıllık mesafe düşünülünce çok ekonomik değil.

Bu yüzden Ford'u eleyin. 

Diğer ikisi arasında da ben Golf'ü her şartta tercih ederim, ama sözümüze kanmayın, mutlaka deneyin, eş dost akraba, bayi, kiralık nereden bulursanız, ve gönlünüzün ısındığını seçin.

Hanımların arasında beyaz Golf çok sempati topluyor.

Sayfalarca karşılaştırma bilgileri yazılabilir, ama kafanızı karıştırmadan öteye gitmez.

Tercih sıralaması:

1. Golf 1.4TSI BMT DSG Highline 88.200 TL 

2. Astra 1.4 AT6 Excellence 86.200 TL

3. Focus 5K 1.5 Dizel Otomatik Titanium 94.700 TL

Bu koşullarda donanımda Astra>Golf>Focus.

Bir de istediğiniz araba. istediğiniz anda bulunmaz, öngörüşmeleri ihmal etmeyin. 

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

focus benzinli kim demiş yokuşta gitmiyor diye gelsinler benim aracı vereyim. tabiki focus 1.6 manuel benzinli olursa Ecoboost ta kopartır. gelin bana ben vereyim deneyin gitmez se almazsınız.

bir de alacağınız aracı test edin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben bunlardan golfu tercih etmiştim. İyiydi de 25 ay içinde 2 kere yolda kaldım, bir seferinde durduk yere cam patladı, bir kere radyo değişti 2-3 gün araba yattı (radyo için araba yatırdılar) 

Şimdi makyajlı fokusum var . İyi güzel de hani golften sonra yetmiyor, biraz basit kalıyor. Belki rönodan japondan sonra çok kral araba gelebilir ama VW den sonra ııhh. İçi biraz küçük, epey kasvetli sessizlik, malzeme kalitesi falan iyi ama tasarım biraz faul bazı temel şeyler yok . İkinci eli de sanki daha zayıf.. 

Acaba astra mı almalı :D:D:D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Aydın Baran said:

nedir bu temel şeyler Cenk?

- auto hold 

- açık renk paneller (ve/veya koltuk kumaşları) 

- gözlük kabı 

- daha spor bir koltuk

- daha geniş ve kumaş kaplı saklama gözleri 

- bel desteği

- adam gibi iç ışıklandırma vs vs 

Bunlar ciddi eksiklik  değil ama işte bunlar kaliteyi düşük gösterip focusa o para verilmez dedirtiyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Astra ya da Golf'ü test edin ikisinide. Mutlaka bir tanesine gönlünüz kayacak. Hepsi güzel araç, benzinli olduktan sonra focus'u düşünmeyin derim. Bence burada belirleyici olan hangisinin içinize daha çok sineceğidir. Eğer yatırım olarak düşünüyorsanız, kolay da satabileyim diyorsanız hiç düşünmeden GOLF alın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Elif Telli said:

Simdi kafam daha cok karisti sanirim. :)

E az önce yazdım...

1 saat önce, Cem Boneval said:

Sayfalarca karşılaştırma bilgileri yazılabilir, ama kafanızı karıştırmadan öteye gitmez.

Dünyayı kurtaracak kahramanı seçmiyoruz, altı üstü araba, hepsi iş görür, ama en çok Golf görür. Nokta.

Gerisi sizi boğar. 

Bireysel sorunlar genellenmemeli, her marka ve modelin kara koyunları çıkar, şans işidir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.