Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

focus 3 drag

Guest mustafa badem

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Tamam, bende kapışma taraftarı değilim de adam sürünüyor ne yapayım, yemekteydik, bırakmadı, bindi direksiyona, kendi arabasının yanına kadar gittik. ne diyim. Kapıştık, 150 ye kadar falan arayı açıyor ama sonra tabi 1.9 motorun farkı bariz çıkıyor ortaya.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Alfa Romeo 159 1.9 Q tronik ile Focus 3 kapıştık öğle arası, ilk kalkıştan itibaren Focus bir boy fark attı, sonra 2-3-4-5-.... hatta bir ara plakayı okuyamadım Alfa'nın. Bunu duyan 156 cı arkadaş kapışalık diyor. Sonuç ne olur. Acil yarım ederseniz sevinirim. Adamın deposunu doldurmayalım

Boş işler bunlar, ama yine de keyif alıyorsan cesur ol, git kapış, sorma, ya boyunun ölçÜsÜnÜ alırsın ya da verirsin. Kaybetmek de önemli bir deneyimdir, en az kazanmak kadar... :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet, otomatikti, 160 tan sonra yaklaşmaya başladı ama, 160 a kadar baya fark açıldı aramızda, eğer uzun bir yol olsa, yani 6-7 km gibi, rahat alıyor yani, çünkü 1.9 motor kesilmiyor, bizim focuslar 160-170 e kadar iyi de, sonrasında nefesi kesiliyor.

159 ile öylesine kapıştık, depom hala son çeyrekte. :D :D :D:)

Varmı 159, dizel otomatik vites, birisi depomu doldursun. :) :) :) :) :) :) :) :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Alfa Romeo 159 1.9 Q tronik ile Focus 3 kapıştık öğle arası, ilk kalkıştan itibaren Focus bir boy fark attı, sonra 2-3-4-5-.... hatta bir ara plakayı okuyamadım Alfa'nın. Bunu duyan 156 cı arkadaş kapışalık diyor. Sonuç ne olur. Acil yarım ederseniz sevinirim. Adamın deposunu doldurmayalım

156 1.6 ve dizel Focus um vardı; 156 1.6 yol dÜzse kalkıştan itibaren alır ancak uzun dÜzlÜkler hariç max 4 boy fark oluşur; bu araç kasasına göre kÜçÜk motorlu osa da motoru yÜksek devirlere çok rahat ulaşıyor ve kısa şanzıman oranlarına rağmen ilk 2 viteste 100km hıza çıkıyor.

Kalkışta veya sonra hata yaparsa 156 bir miktar geride kalır, yolda eğim varsa Focus rahat alır, özellikle dik yokuşlarda.

159 1.9 JTDM ileyse ciddi bir hata yapmadıkca veya sonradan basmadıysa kalkışta da ne yazık ki şansınız yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

156 1.6 ve dizel Focus um vardı; 156 1.6 yol dÜzse kalkıştan itibaren alır ancak uzun dÜzlÜkler hariç max 4 boy fark oluşur; bu araç kasasına göre kÜçÜk motorlu osa da motoru yÜksek devirlere çok rahat ulaşıyor ve kısa şanzıman oranlarına rağmen ilk 2 viteste 100km hıza çıkıyor.

Kalkışta veya sonra hata yaparsa 156 bir miktar geride kalır, yolda eğim varsa Focus rahat alır, özellikle dik yokuşlarda.

159 1.9 JTDM ileyse ciddi bir hata yapmadıkca veya sonradan basmadıysa kalkışta da ne yazık ki şansınız yok.

Valla 159 a bende hala inanamıyorum, ilk kalkışta hafif bir kazık attım ona ama, sonradan yakalaması lazımdı, her neyse, sonuçta yarışa bir kez daha davet etti beni ben kabul etmedim, ne gerek var, geçtim mi geçtim, yenilen pehlivan gÜreşe doymazmış derler falan diye geçiştiriyorum. :D

Kapıştığımız yol ise %20-30 diklikte, 156 yı hiç kullanmadım, nedir, ne değildir bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Valla 159 a bende hala inanamıyorum, ilk kalkışta hafif bir kazık attım ona ama, sonradan yakalaması lazımdı, her neyse, sonuçta yarışa bir kez daha davet etti beni ben kabul etmedim, ne gerek var, geçtim mi geçtim, yenilen pehlivan gÜreşe doymazmış derler falan diye geçiştiriyorum. :)

Kapıştığımız yol ise %20-30 diklikte, 156 yı hiç kullanmadım, nedir, ne değildir bilmiyorum.

Dediğiniz gibi %20-30 eğim varsa 156 1.6 ya karşı yarışı pek zorlanmadan alırsınız ama aracın 1.6 olduğuna emin olmak lazım; 2.0 ise 155Hp gÜcÜnde bir motora sahiptir ve ayrıca 1.6 daki gibi kısa oranlı şanzıman kullanır, bunların dışında 2.0 turbo olması çok dÜşÜk ihtimal, aynı şekilde 2.5 V6 olması da.

159 ise 1.9 120 ve 150Hp lik 320Nm lik dizel motorlara sahipler, otm. olan versiyonun akseleresi Focus la aynı yani sıfır hatayla kalksanız en iyi ihtimalle 100-110 a kadar kafa kafaya gidersiniz ama sÜrÜcÜsÜ gaza geç basarsa - siz erken kalkarsanız dediğiniz gibi 150-160 dan sonra yakalamaya başlar.

Ama yepyeni aracınızı zorlamamanız en gÜzeli aslında..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.