Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Cihan Buğdaycı

Seat Leon Fr İzlenimleri

Recommended Posts

4 saat önce, Cihan Buğdaycı yazdı:

Teşekkür ederim.Vag grubu servisinden bir ben memnunum galiba.Bakıma veriyorum acelem yok istediğiniz zaman teslim edebilirsiniz diyorum 2 saat sonra aracınız hazırdır diye arıyorlar.Ellerinde ikame araç kalmıyor araba lazım diyorum üstelik diretmeden zeplin oto kiralamadan benim adıma araç kiralayıp istediğim herhangi bir yere teslim ediyorlar.Ben çok şanslıyım herhalde bilemedim...

Hem de arabaları alıp kaza yapıp, söylemeden kakalamaya çalışan servis :D Ne adamlar var yahu. 

Geçmiş olsun Cihan, sorun büyümeden çözülmüş olması iyi en azından.

12 saat önce, Yasin Taşcı yazdı:

Geçmiş olsun sizin aracı satılık görmüştüm sahibindende sanki?

Doğru görmüşsünüz.:) Geçen sene mart ayı gibi çok yol yaptığımdan daha ekonomik olsun diye dizel otomatik 116'ya niyetlendim.Üstüne 60.000 tl gibi bir rakam eklemem gerekiyordu.Bmw benim arabadan sürüş keyfi,yol tutuş,kalite ve marka olarak çok daha üstün olsa bile sırf ekonomik olsun diye bu kadar para ekleyip performans ve donanım olarak geriye gitmek istemedim.

--1 dakika sonra eklendi--
12 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Hem de arabaları alıp kaza yapıp, söylemeden kakalamaya çalışan servis :D Ne adamlar var yahu. 

Geçmiş olsun Cihan, sorun büyümeden çözülmüş olması iyi en azından.

Teşekkür ederim Yakup motoru kucağımıza almadan kurtardık en azından. :kıhkıh:

Selamlar, Arabayı alalı bu ay 4 sene oldu ve bu süre zarfında 110.000 km yol yaptım ve uzun dönem kullanıcı olarak bu araba hakkında bilgilendirmek istedim.Yukarıda da karşılaştığım sorunlarda belirtmiştim ancak hepsini bir yerde toplamanın faydası var.

Sorunlar ve çözümler:

-40.000 km civarlarında akü den kaynaklı yolda kalmıştım.Garantiden değişmişti.

-50.000 km civarlarında araba soğutma sıvısı uyarısı vermişti.Garantiden yapılmıştı.(termostat,devirdaim pompası,su hortumlarını ve antifirizi değiştirmişlerdi.)

-Son 1 senedir kapılardan ciddi bir trim sesi duymaya başlamıştım.Bende geçen yaz bütün kapı döşemelerini söküp içine yalıtım yaptım klipsleride yenileri ile değiştirdim.Çok büyük ölçüde trim seslerinden kurtulmuş oldum.

-Gösterge tablosunun arkasından trim sesi geliyordu.Söküp arkasına yalıtım yaptım ordanda ses kesildi.

-Amörtisörlerden hafif eğimli yerlerde arabaya inip binerken bazen gacır gucur ses geliyor.Vw'nin c sınıfı arabalarında varmış bu problem büyük birşey olmadığı için çok dert etmiyorum.

-Son olarak'ta sesli komut sistemi çalışmıyor.Yine yazın vag-com ile arabayı kurcalamıştım.Off-road menüsü'nü falan açmıştım belki orada bozmuş olabilirim. 🙂 Yine büyük problem olmadığı için dert etmiyorum.

Bu süre zarfında açıkcası iki büyük problem dışında başka bir sorun ile karşılaşmadım.Yürüyeninde bir problem ve ses yok.Görsel olarak'ta ne koltuklarında,tuş takımlarında,farlarında vb herhangi bir yerinde aşınma eskime yok.Şimdilik bu kadar km ilerledikçe devamını da yazarım. 🙂