Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Gürkan Çakıroğlu

Şubatta İspanya...

Önerilen Mesajlar

3 dakika önce, H. Cenk yazdı:

ful to ful: dolu alıp dolu veriyosun. Dolu depo için senden bir depozito alıyorlar ve bu normal yakıt istasyonlarından pahalı ancak bu arabyı teslimde ful depo verince bu parayı geri alıyorsun. Bazıları burada eksik yakıt deyip hem para kesiyor hem işlem ücreti alıyormuş. 

Diğerlerine bakınca en mantıklısı bu gibi.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kiralık araba konusunda şunları yazabilirim:

1. İşletme: Ucuz olanlarda arabaların durumu göreceli kötü olabiliyor, yardım hizmetleri aksayabiliyor, güvence ve muafiyet bedeli olarak kestikleri para daha fazla oluyor.

2. Sigorta: Her şey dahil muafiyetsiz sigorta fiyatı en az %50-60 arttırıyor. Modern Avrupa ülkelerinde genelde kullanmadım, bir tek İtalya'da tırsıyorum, onun dışında almıyorum. Genelde araca göre değişmekle beraber 800 - 1000€ düzeyinde bir muafiyet sınırı oluyor ve ufak tefek hasarlarda gözünün yaşına bakmadan bunu tahsil ediyorlar, ben hiç yaşamadım.

3. Yakıt: Tam dolu al, tam dolu ver, yalnız dönüş yolunda yakıt istasyonunu önceden planla. Genelde herkes tam diye teslim ediyor ama malum depo 5L boşalmadan ibre düşmediği için biraz eksik alınıyor. Yani dönüşte 50 km önce falan doldurmakta yarar var depoyu. 

4. Doblo uzun yol ve büyük aile için kötü tercih değil. Ucuzsa alınır.

İspanya'da da Portekiz'de de haberli ve tuzak radarlar var, hız sınırlarına uymakta yarar var. Şehir içi sürücülükleri de bize göre çok iyi. 

Benim Budget ile sempatik kanal anlaşmam var, bana uygun araç buluyorlar genelde. 

Gezilecek yerlere sonra girerim...

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
55 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

sürücülükleri de bize göre çok iyi

Sürüş/kural ve radarlar konusunda hiç sıkıntı yaşamadım.

Evet en ufak bir sıkıntı durumunda affetmiyorlar, bende de hiç sıkıntı olmadı ama arkadaşların başına gelen olaylar oldu.

Gezi konusuna gelince, galiba Porto tarafını sonraki gezilere bırakmak hususunu düşünüyorum zira 4 tam gün ancak Lizbon ve çevresine yetecek gibi duruyor.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
46 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Gezi konusuna gelince, galiba Porto tarafını sonraki gezilere bırakmak hususunu düşünüyorum zira 4 tam gün ancak Lizbon ve çevresine yetecek gibi duruyor.

Bence Porto Lizbon'dan çok daha sevimli. İkisine de ikişer gün yeter. Ama amaç orada yerli gibi yaşamaksa 10'ar gün bile az olur.

Ben Lizbon'a bir daha gitmeme ama Porto olabilir.

Bir de Şubat pek sevimsiz bir ay. Mekanların çoğu açık havada güzel. 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.