Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ford Focus III Surucu koltugu ayar kolu

Tamer Perperek

Soru

Herkese merhaba,

Anketlerde bayagi bakindim ama bulamadim , o yuzden konu varsa daha onceden tekrar actigim icin af ola.

Bugun arabada surucu koltuguna ayar yaparken surucu koltugunun ayar kolundan cit diye bir ses cikti ve birde baktim ki ayar kolu sallaniyor , tam yerinden cikmadi ama belli ki sallantida , birkac hareket sonra kopabilir.Luleburgaz Tuzcular Ford servisini aradim deridimi anlattim , servisten o kolun fiyatinin 178 TL oldugunu soylediler .Oha olduktan sonra ER-OL otomotiv'e mail attim henuz cevap gelmedi.

Buralarda cikmaci olmadigi icin cikma piyasasi var mi yok mu bu kolun bilmiyorum , eminim buyuksehirlerde vardir.

Bu durumla karsilasan oldu mu daha once ve nasil bir cozum yolu izlediniz ?

Herturlu yardim ve oneri icin simdiden tesekkur ederim , Turkce harf ve klavye olayina en kisa surede gecicem o yuzden af ola.

Saygilarimla

Tamer Perperek

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 14 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 dakika önce, Doğan Kurban said:

Yarın imkan bulursam parçacıma gitcem.Gittiğimde fiyat soruyum.

Dogan eger ki yolun duserse , bana lutfen fiyat al cok sevinirim.

2 dakika önce, Yahya Akman said:

Er-Ol otomotivi telefon ile arayarak irtibat saglarsaniz cozume daha cabuk ulasabilirsiniz. Yedek parca birimine yonlendirildikten sonra kulubumuzden aradiginizi soylerseniz ona gore yardimci olacaklardir.

Yahya dogru soyluyorsun aslinda , sanirim 178 TL 'lik fiyattan sonra elim birdaha telefona gitmedi , refleks olarak :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Üç defa başıma geldi; ilkinde kırılmadı ama yerinden çıktı; kendim denesem de takamadım; servise götürdüm, taktılar. İkincisinde en aşağı seviyeye geldiğinde içindeki tırnak kırıldı(muhtemelen sizin başınıza gelen durum); götürmedim, bir süre öyle kullandım metal parçaya bastırarak. Üçüncüsünde eşim ayar yaparken alt bölümü tamamen kırıldı, üç hafta parça bekledim, servis yine değiştirdi ücret almadan.

Aslında basit-sağlam bir parça ve sürekli el de değmiyor, neden sorun çıkıyor anlamıyorum. Şu an herhangi bir sorun yok ama benden başkası kullanmadığı için pek o kola dokunan da yok...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
37 dakika önce, Tamer Perperek said:

Vaktiniz varsa alın. Satıcının top rate oranı yüksek olsun ayrıca türkiyeye kargo gönderiyorlar mi dikkat etmelisiniz. 1 ay beklersiniz tahminen

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Özer Aksu said:

Vaktiniz varsa alın. Satıcının top rate oranı yüksek olsun ayrıca türkiyeye kargo gönderiyorlar mi dikkat etmelisiniz. 1 ay beklersiniz tahminen

Onlara bakicam , zaten tatilde cozemezsem en kotusu artik yurtdisina ciktigimda , yurtdisi sirket adresime siparisi verecegim en hizlisi da yine asagidaki sekilde olucak

http://www.amazon.com/Ford-Fiesta-Driver-Recliner-BE8Z-5461753-AA/dp/B00TNEMS2M/ref=sr_1_fkmr0_3?s=automotive&ie=UTF8&qid=1449264898&sr=1-3-fkmr0&keywords=Ford+Focus+right+Left+Driver+Seat+Back+Recliner+Adjuster+Handle

2 saat önce, İsmail Üstün said:

Benim arabada da aynı parçanın tırnağı çıktı. servis garantiden değiştirilemeyeceğini söyledi. ben de geçici bir çözüm olarak bantla tutturdum. bu parçanın kronik sorunu olsa gerek.

Abi bantlamak iyi fikir ,bende yarin sanayiye ugraycam elektrikcilerde bulursam  Loctite 495 diye bir yapistirici onunla gecici olarak birseyler yapicam , yoksa asagidaki link uygun fiyatli aslinda

http://tr.aliexpress.com/item/new-left-LH-seat-height-adjustment-adjuster-adjusting-lever-setting-switch-control-handle-for-ford-for/32431289999.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sizinle aynı dert bende de var :) ER-OL otoya ben sormuştum fiyatı pahalı gelmişti almadım. ankara da yıldız sanayi de sordum tek o parçayı bulamadım, komple koltuğu verelim dediler :) eğer siz bir çözüm bulursanız,burada paylaşırsanız seviniriz ;) ben de o demir kısmıyla kullanıyorum şu anda

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
27 dakika önce, Mustafa Karaca said:

sizinle aynı dert bende de var :) ER-OL otoya ben sormuştum fiyatı pahalı gelmişti almadım. ankara da yıldız sanayi de sordum tek o parçayı bulamadım, komple koltuğu verelim dediler :) eğer siz bir çözüm bulursanız,burada paylaşırsanız seviniriz ;) ben de o demir kısmıyla kullanıyorum şu anda

Merhaba Mustafa Bey,

Benim gordugum en uygun internet(Turkiye'ye gonderim ucreti ile birlikte) fiyati asagidaki linkte ,benim ayar kolu halen koltuga takili ama tirnak kirildigi icin en yakin zamanda o kol yerinden cikacaktir.Urun bana da burda cok pahali geldi , servis 178 TL dedi ER-OL'la gorusmedim ama forum'da 135 TL oldugu soyleniyor , asagidaki linkte 23 dollar.

Gecici cozum olarak bugun sanayiye gidip Loctite 495 isminde bir yapistirici var onunla birsey deneyecegim.

Ama olmazsa asagidaki linkte burasi Cin'de bir alisveris sitesidir burdan kolayca temin edebilirsiniz gibime geliyor.Eger ki ben simdi bir cozum bulamazsam 1 ay sonra isim icabi tekrar yurtdisina cikacagim orda bakicam.Linki asagida urunun.

http://tr.aliexpress.com/item/new-left-LH-seat-height-adjustment-adjuster-adjusting-lever-setting-switch-control-handle-for-ford-for/32431289999.html

Tamer Perperek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, Tamer Perperek said:

Merhaba Mustafa Bey,

Benim gordugum en uygun internet(Turkiye'ye gonderim ucreti ile birlikte) fiyati asagidaki linkte ,benim ayar kolu halen koltuga takili ama tirnak kirildigi icin en yakin zamanda o kol yerinden cikacaktir.Urun bana da burda cok pahali geldi , servis 178 TL dedi ER-OL'la gorusmedim ama forum'da 135 TL oldugu soyleniyor , asagidaki linkte 23 dollar.

Gecici cozum olarak bugun sanayiye gidip Loctite 495 isminde bir yapistirici var onunla birsey deneyecegim.

Ama olmazsa asagidaki linkte burasi Cin'de bir alisveris sitesidir burdan kolayca temin edebilirsiniz gibime geliyor.Eger ki ben simdi bir cozum bulamazsam 1 ay sonra isim icabi tekrar yurtdisina cikacagim orda bakicam.Linki asagida urunun.

Merhaba Tamer Bey,

Teşekkür ederim cevabınız için, Er-ol otoya sormak için bende bu sitedeki görseli kullanmıştım :) ama yurt dışı sitesinden hiç alışveriş yapmadığım için çekimser kaldım. sizin şansınız o kol halen sizde, bende ise kayıp :) şu an sadece demir parçası var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 saat önce, Mustafa Karaca said:

Merhaba Tamer Bey,

Teşekkür ederim cevabınız için, Er-ol otoya sormak için bende bu sitedeki görseli kullanmıştım :) ama yurt dışı sitesinden hiç alışveriş yapmadığım için çekimser kaldım. sizin şansınız o kol halen sizde, bende ise kayıp :) şu an sadece demir parçası var. 

Anladim , 

Evet kol halen bende , o yuzden Loctite yapistirici ile deneme yapacaktim bugun ama firsat olmadi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.