Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

205 55 R16 Lastik focus

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

• 4 hafta sonra...

Evet arkadaşlar bildiğiniz gibi lastik bakıyordum ve Tolga da sağ olsun Tangodan çıkan lassa Revo larını göndermeyi teklif etmişti.

Lastikler Çarşamba günü geldi; bende dün akşam iş çıkışı gidip aldım.Hemende gidip taktırdım.

Dün ve bugün kullandıktan sonra anladım ki benim eski lastikler artık iyice sertleşmiş ve fren mesafeside uzamış.

Aracın konforu arttı; kalkışlarda sanırım biraz patinaj çekiyormuşum çünkü şuanda kalkışlarda araç kendini daha fazla öne atıyor.Direksiyon tepkileride gayet güzel.

Tolgacım çok teşekkür ederim beni hem büyük bir masraftan kurtardın hemde araçtan aldığım zevki arttırdın.(Bol Bol hayor duamızı da aldın)

Lastikler takılırken birde baktım sol farım yanmıyor; oysa yarım saat önce işyerinin otoparkında yanıyordu.Şeffaf ışık sağlayan osram night breaker 1 yıl dayanmış oldu böylece.sanayiye uğrayıp onuda değiştirttim aracı da yıkattım :)

Keyfi yerine geldi arabanın :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Bizimkiler de bitti, internetten alayım diyorum..

Michelin Pilot Primacy Hp 2 (3 uygun değil.)

Continental Premium Contact 5 (5 çıktı ama nerde bulurum bilmiyorum, Contact 2; Michelinden 2'den sesli o yüzden Contact 2 alınmayacak.)

3 Çıkmış

http://www.michelin....helin-primacy-3

fakat bana uygun yok, 205 50 r17 var birde 215 55 r16 var..

Bundan alcaz yine sanırsam :D kaldık michelin'e :P

http://www.michelin.com.tr/otomobil-lastikleri/michelin-primacy-hp?fromTyreSelector=true&brand=ford&selectorMode=byCar&model=focus%20ii&range=focus&engine=1.6%20tdci%2090&year=2004%20-%202011&fromTyreSegment=1&carId=4W63467

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bundan alcaz yine sanırsam kaldık michelin'e

falken pirelli bridstone continantal ve michellin kullanmış biri olarak hepsi bir kenara michellin bir kenara diyebilirim kendi açımdan. :)

Yeni arabamı alırken üstünde neyle gelirse onla veriyoruz demişlerdi bende michellin i bulana kadar yeni getirtiriz demiştim Allahtan ilk seferde michellin geldi :)

Pirelli p6000:İyi durur fakat virajlarda iyi dönemiyor.Ses düzeyi yüksek.Islak zeminde fena değil. 3/5

Bridstone turanza:Çok İyi viraj alıyor.Islak zemin iyi duruş mesafesi fena değil fakat çok gürültülü.4/5

Continantal:Islak zemin ve viraj alımı iyi ses düzeyi az sayılabilir fakat durma mesafesi biraz kötü.4/5

Michellin hp2:Viraj alma çok iyi sessiz ıslak kuru çok iyi yol tutuşu durma mesafesi iyi.5/5

Falken:ne işi var bunun bu listede görmemiş olayım :) 1/5

Nacizane şahsi fikirlerimdir.

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.