Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sanzıman bilyası ve Motor takozu

İlhan Yalçın

Soru

Merhaba arkadaslar cmax 45 bakimina gittigimde servis elamanina debriyaj dan ses geldigini (bi elektirikli aleti prize takarsiniz bi calisma sesi gelir ya onun gibi bir ses iyice cok sessiz olmadan duyulmuyor)ve basinca kesildigini soylemistim bindik kendisi bakti sikinti olmadigini soyledi. Dun v kayisinin degistirmek icin gittigimde servis danismanina iyice kontro edilmesini soyledim. Dedigim gibi sanziman bilyasından cikti.

1. Bu garantiye girer mi?

2.girmezse yaptirmalimiyim bana sikinti cikarir mi servis 700 800 tutar dedi?

Motor takozuda catlakmis

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
23 saat önce, İlhan Yalçın said:

Bu garantiye girer mi?

...büyük ihtimal ile girmez. Deb.setini söküp baskı - balata ve bilya'nın resmini çekip "Garanti" başvurusu yapmalarını isteyin (servisten) %90 ihtimal ile serv.müh garanti talebine "Sorun malzeme kaynaklı değildir!" yanıtı verecektir ama gene de denemek lazım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
On 08.11.2015 11:52:44, İlhan Yalçın said:

Merhaba arkadaslar cmax 45 bakimina gittigimde servis elamanina debriyaj dan ses geldigini (bi elektirikli aleti prize takarsiniz bi calisma sesi gelir ya onun gibi bir ses iyice cok sessiz olmadan duyulmuyor)ve basinca kesildigini soylemistim bindik kendisi bakti sikinti olmadigini soyledi. Dun v kayisinin degistirmek icin gittigimde servis danismanina iyice kontro edilmesini soyledim. Dedigim gibi sanziman bilyasından cikti.

1. Bu garantiye girer mi?

2.girmezse yaptirmalimiyim bana sikinti cikarir mi servis 700 800 tutar dedi?

Motor takozuda catlakmis

45 bin bakımında V kayışı değişmesi gerekiyor mu yoksa başka bir sorun mu vardı kayışla ilgili.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
20 dakika önce, Fatih Mehmet USLU said:

45 bin bakımında V kayışı değişmesi gerekiyor mu yoksa başka bir sorun mu vardı kayışla ilgili.

Bakım (Check List gereği) sırasında kayışların gerginliği + kondisyonu (aşınma/çatlama var mı? vs.) daima kontrol edilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bayramın ikinci günü şanzıman bilyasından dolayı yolda kalmış biri olarak yazıyorum, sorunu önemseyin.
2001 model, 2.0 focus için 500 TL gibi bir rakama değiştirdik, üst debriyaj merkeziyle birlikte. Debriyaja basınca pedal boşa basılmış gibi olup,eski yerini alıyordu.

Özetle yolda kalmak, hele ki olmadık yerde, çok zor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar pazartesi günü arabayı debriyajdan gelen sesten dolayı servise bırakmıştım. baskı balata söküldü. baskı balatanın bittiğini söylediler.sok oldum.çünkü vites geçişlerinde arabada hiç bi sıkıntı hissetmemiştim. daha önce bahsettiğim sesten dolayı götürmüştüm. 45 binde baskı balatanın bitmesi normal mi sizce?  servis baskı balata  bilya için 2000 tl fiyat çekti. erol otoyu aradım 535 tl fiyat verdiler servise söyledim. servis şaşırdı. yarın kargo gelecek taktırcam. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 dakika önce, İlhan Yalçın said:

Arkadaşlar pazartesi günü arabayı debriyajdan gelen sesten dolayı servise bırakmıştım. baskı balata söküldü. baskı balatanın bittiğini söylediler.sok oldum.çünkü vites geçişlerinde arabada hiç bi sıkıntı hissetmemiştim. daha önce bahsettiğim sesten dolayı götürmüştüm. 45 binde baskı balatanın bitmesi normal mi sizce?  servis baskı balata  bilya için 2000 tl fiyat çekti. erol otoyu aradım 535 tl fiyat verdiler servise söyledim. servis şaşırdı. yarın kargo gelecek taktırcam. 

Yetkili de mi yapılacak?

İşçilik ne alacaklar?

Geçmiş olsun. Böyle ağır arabalarda erken bitebiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

gürkan bey aslında olay  söyle yetkili servis bilyaden dedi garanti için otosandan onay alacaz dedi. sonra baskı balata olayı çıkınca sökme takma parası dendi bende doğal olarak itiraz ettim çünkü bana böyle bilgi verilmedi. sonra arabayı toplucaklardı. bende parçayı dışardan temin edeceğimi söyledim tamam dediler işçilik ücretide 150 200 tl arası birşey olacak.

ben arabayı servise götürdüğümde ustayla test sürüsüne gittik. debriyaj sesini söyledin sıkıntı yok demişti. v kayışı için gittiğimde debriyaj sesi olduğu  konusundan ısrar ettim. bilya olayı dendi ama sonuç olarak baskı balatanın bittiği söylendi. yani ısrar etmesen demek ki daha büyük problem çıkacaktı. bir her servise gittiğimde arabayı ön  incelemeye falan  alıyorlar. ben hadi bilmiyorum baskı balata olayını ama ustalar nasıl anlamaz baskı balatayı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.