Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

D segmenti , araç seçimi için yardım eder misiniz ?

Aydın Aygün

Önerilen Mesajlar

hocam babadan dededen, köyden, özel dersten şu veya bu sebeple ek yan gelir yoksa, eşiniz çalışsa bile, yazmışsınız zaten a4 alsam masrafının altından kalkabilirmiyim diye, bir öğretmen olarak D sınıfı araç bizim bineceğimiz bir araç değil.. ben böyle d, e sınıfı alacam diyen arkadaşlara ikinci el bile olsa, "sen müteahhit misin? diyorum.  :)  tavsiye etmem almanızı..

birde bu tfsi motorların bir dönemde sıkıntıları vardı, sizin baktığınız araçtaki hangisi acaba, iyi araştırın derim..

hayırlısı, karar sizindir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

eğer hacim derdiniz yoksa bence söylediğiniz araçlar, focus 3 ünüzü değiştirmeye değmez;

otomatik vites şart değilse, ve çok km yapmıyorsanız, o paraya passat comfort benzinli 0 km alabilirsiniz daha rasyonel olur bence

yine diğer bir seçenek C segmentinde kalıp otom makyajlı focus 3 PS dizel 0 km ye ne dersiniz, 

2. el araba almak için o para çok fazla :) .....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hocam babadan dededen, köyden, özel dersten şu veya bu sebeple ek yan gelir yoksa, eşiniz çalışsa bile, yazmışsınız zaten a4 alsam masrafının altından kalkabilirmiyim diye, bir öğretmen olarak D sınıfı araç bizim bineceğimiz bir araç değil.. ben böyle d, e sınıfı alacam diyen arkadaşlara ikinci el bile olsa, "sen müteahhit misin? diyorum.  :)  tavsiye etmem almanızı..

birde bu tfsi motorların bir dönemde sıkıntıları vardı, sizin baktığınız araçtaki hangisi acaba, iyi araştırın derim..

hayırlısı, karar sizindir

Mehmet hocam doğru yere parmak basmış, D segmentin bakımları, sigorta, kasko, yakıt, yedek parça, lastik vs.. gibi giderleri biraz ağırdır, yani iyi bakmak kaydı ile bana aylık ortalama masrafı 1.000 TL yi geçiyor, parama geçer hükmüm diyorsanız başka ama ne ile karşı karşıya kalacağınızı bilin diye yazdım, karar sizindir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğru söylüyorsunuz bu açıdan hiç bakmamıştım. C5 in motoruyla aynı sanırım DS5 te. C5 i araştırmak az cok fikir sahibi edebılır.

Hocam eski aracım zaten Focus 3 tü. Sadece şanzıman için aynı aracı alacaksam satmazdım zaten ki cok memnundum. :)

Avensis kaliteli bir araba olabilir ama baya bi yaşlı arabası :)

Malesef doğru söyluyorsunuz. Özel dersten yan gelirim var ama yine de zor sanırım. :( B8 kasalardan bahsedıyorum hocam.

Mehmet hocam doğru yere parmak basmış, D segmentin bakımları, sigorta, kasko, yakıt, yedek parça, lastik vs.. gibi giderleri biraz ağırdır, yani iyi bakmak kaydı ile bana aylık ortalama masrafı 1.000 TL yi geçiyor, parama geçer hükmüm diyorsanız başka ama ne ile karşı karşıya kalacağınızı bilin diye yazdım, karar sizindir.

Yakıt masrafıyla bırlıkte sanırım. Yoksa sadece araç gıderıyse cok fazlaymıs cidden.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Off çok pis karıştırdım iletileri. Tek tek cevap vereyim.

YAKUP HOCAM 

Doğru söylüyorsunuz bu açıdan hiç bakmamıştım. C5 in motoruyla aynı sanırım DS5 te. C5 i araştırmak az cok fikir sahibi edebılır.

MEHMET HOCAM

Malesef doğru söyluyorsunuz. Özel dersten yan gelirim var ama yine de zor sanırım. :( B8 kasalardan bahsedıyorum hocam.

KEMAL HOCAM

Hocam eski aracım zaten Focus 3 tü. Sadece şanzıman için aynı aracı alacaksam satmazdım zaten ki cok memnundum. :)

SERKAN HOCAM

Avensis kaliteli bir araba olabilir ama baya bi yaşlı arabası :)

HAKAN HOCAM

Yakıt masrafıyla bırlıkte sanırım. Yoksa sadece araç gıderıyse cok fazlaymıs cidden

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir de şu ilan bana baya garip geldi. Dediği gibi sadece görünen hasar yoktur heralde. Yoksa bu hasara bu araç bu fiyat çok iyi değil mi sizce de ? 

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-krm-otomotiv%2Cden-2013-bmw-3.20i-xenon-deri-doseme-geri-gorus-220414152/detay

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğer hasar dedikleri gibi basit 1500 TL.lik bir hasar ise yapar babasının oğluna 100 bine kendisi satar neden size yedirsin  :)

Çok sevdiğim bir atasözü diyor ki " Bedava peynir sadece fare kapanında bulunur"

Bu tür ilanlar giderek çoğalıyor ve maalesef genelde alım satımcılar tarafından peynir ekmek gibi kapışılıor,  internette "Final otomomotiv şikayet" diye yazıp aratırsanız buna benzer araç satan firmaların nasıl iş çevirdiğini görürsünüz, ama anladığım kadarı ile sistem şu şekilde işliyor, araç sigorta şirketi tarafından ağır hasarlı olarak pert'e ayrılıyor ancak aracın sigorta şirketi tarafından satılması sırasında aracı kendi sahibi alırsa dosya açık kalıyor ve tramere henüz bildirilmiyor, bu durumda sorgulamalar temiz çıkıyor, bu adamlar da ağır hasarlı aracı alıp tamir edip küçük hasar bırakıyor, siz araç sahibinden satış aldıktan sonra dosya kapanıyor ve sonuç bir kaç ay sonra sistemde pert kayıtlı araç görünüyor . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğer hasar dedikleri gibi basit 1500 TL.lik bir hasar ise yapar babasının oğluna 100 bine kendisi satar neden size yedirsin  :)

Çok sevdiğim bir atasözü diyor ki " Bedava peynir sadece fare kapanında bulunur"

Bu tür ilanlar giderek çoğalıyor ve maalesef genelde alım satımcılar tarafından peynir ekmek gibi kapışılıor,  internette "Final otomomotiv şikayet" diye yazıp aratırsanız buna benzer araç satan firmaların nasıl iş çevirdiğini görürsünüz, ama anladığım kadarı ile sistem şu şekilde işliyor, araç sigorta şirketi tarafından ağır hasarlı olarak pert'e ayrılıyor ancak aracın sigorta şirketi tarafından satılması sırasında aracı kendi sahibi alırsa dosya açık kalıyor ve tramere henüz bildirilmiyor, bu durumda sorgulamalar temiz çıkıyor, bu adamlar da ağır hasarlı aracı alıp tamir edip küçük hasar bırakıyor, siz araç sahibinden satış aldıktan sonra dosya kapanıyor ve sonuç bir kaç ay sonra sistemde pert kayıtlı araç görünüyor . 

al işte 2, el araç almamak için bir endikasyon daha....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Malesef bu tip insanlar çoğalmaya başladı. Dediğiniz gibi o kadar ufak sorun olsa araçta alır kendisine ya da yakınlarına.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Öncelikle merhaba arkadaşlar. Hayırlı ramazanlar dilerim.
Eylül - Ekim ayında alabileceğım , en fazla 82 bin liralık bir araç bakıyorum.

Aslında gönlümde yatan asıl araba f30 bmw 3.20 ED ancak onun fiyatları malum. :(   316 i  ler bile hayal :(

Bunun dışında aklımdaki araçları sizlere söyleyeyim. Benim en fazla hoşuma gideni Citroen DS5.  80 bin lira gibi bir rakama hem dizel , hem oldukça büyük hem de ağzına kadar dolu bir araç. Hem yakıtının az olması hem de iç konsolun kaliteli ve oldukça şık görünümü beni kendisine çekmektedir.
Ancak çevremdekiler  80 bın lira citroene verilir mi diyorlar. Ds5 modeli hiç duymamışlar halbuki.  :)  Sizden ricam DS5 lerin kronik arızaları var mı masraflı araçlar mıdır? Bu konuda fikirlerinizi ve bilgilerinizi isteyeceğim. 

İkinci tercihim ;  2011 - 2012  model  Audi A4 1.8 Tfsi   120 ya da 160 ps farketmez.  
Burada merak ettiğim  Yakıt tüketimi LPG ile ne kadardır , Benzinde İstanbul şehir içinde ne kadardır ?
Herhangi bir kronik rahatsızlıgı var mıdır ? Aldığıma pişman eder mi beni ?

D segmentiyle alakası olmamasına ragmen tamamen merak ettiğim ve görünüş olarak cok hosuma giden fakat hiç bir bilgimin olmadığı bir araçtan bahsedeyim JEEP Compas 2012 sonrası güncel kasa. 2.0 dizel cok fazla bulunamasa da ( sahibinden de suan bir tane var sadece )  Nasıldır sizce ?  2.0 benzinlilerine lpg taktırıp bakılır mı keyfe :)

NOT:  Otomatik vites düşünüyorum. En kötü 4-5 yıl binmeyi düşünüyorum  sorun çıkarmadıkları müddetçe. Lütfen tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Arkadaşlar bütçeyi zorlayarak 90.000 e çıkardım.  Şuan yoğun olarak düşündüğüm 3 araç var.  1. si  F30 kasa 3.16 i  2.si 2012  makyajlı kasa Audi a4 2.0 tdi    3. sü 2010--2011 model bmw X1 2.0 xd  4X4.   bu 3 araç arasında sizce hangisi daha üstün.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar bütçeyi zorlayarak 90.000 e çıkardım.  Şuan yoğun olarak düşündüğüm 3 araç var.  1. si  F30 kasa 3.16 i  2.si 2012  makyajlı kasa Audi a4 2.0 tdi    3. sü 2010--2011 model bmw X1 2.0 xd  4X4.   bu 3 araç arasında sizce hangisi daha üstün.

BMW F30 3.16i derim, diğer seçeneklerin hepsi kasa yenilemek üzere, ayrıca sürüş zevki olsun, görselliği olsun hepsinin önünde F30. Fakat alırken çok dikkatli davranmanız gerekiyor, 90bine temiz F30 bulmak çok güç henüz o fiyatlara hatasız araba yok gibi.

Hakan Saraylı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar 2012 model audi a4 2.0 dizel Full arti Full araç buldum 97 bin km de. Fiyat olarak 78 bine anlastık. Aracın sağ arka kapı ile sağ arka camurluk değişmiş,  Sol arka kapı da boyalı. Bu işlemlerden dolayı araçta 55 bin TL hasar kaydı var,  bu kadar hasar kaydı çıkması normal mi bu işlemler için. Birde bu fiyata  bu araç hasar kaydı ile alınır mı

Araç makyajlı kasa 177 beygırlıkten

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.