Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Tdci 2500 Devirden Sonra Gelen Böğürme Sesi

Tayfun K.

Soru

Arkadaşlar bir başka konuda bu sesten bahsetmiştim ancak ayrı bir başlık gerekti. Bir türlü bu sesin kaynağı bulunamıyor. Araç çalıştıktan 1-2 dakika içerisinde motor tam ısındığında bu ses meydana geliyor. Vites değiştireceğiz devir yükselirken ister istemez bu ses o devirlerde ortaya çıkıyor. Tanıdığımız ustalardan biri bu sesi bilgisayar bulamaz mekanik bir ses dedi. 

Aynı bu aracın 3000 devirdeki böğürme sesi gibi:

Sesleri tam kavramak için dikkatli dinlemek yeterli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

vites spiralleri

Benim araçta da benzer bir ses vardı. Düşük devir ve hızlarda da tespit etmiştim. Vites halatlarından(sanırım aynı şeyden bahsediyoruz) geldiği tespit edildi. Cırt kelepçe işi çözdü. Halatlar birbirine sıkıca sabitlendi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben garip bir ses almadım, dizel ve kendi karakteri gibi duruyor. Eskisini de net bilmediğim için emin değilim.

Yakup ağabey, aşağıdaki videoda araba biraz zorlandığı için ilk saniyede zırıltı belli oluyor(tam 3000 devirde). Sen de haklısın normal sesi de gösterebilme şansım olsaydı. Zırıl zırıl beynimde torpido titremesi sesi yankılanıyor. Artık bir konusunu açayım dedim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

valla ben de öyle ekstra - bilinmedik bir ses duyamadım. büyük ihtimal ile şahsımın sağırlığındandır ... doğal olarak cevap veremiyorum (bkn.evet sağırım, ne olmuş diye durumunu kabullenme)

Kaan abi sesi yakından duymayınca video tamamen yansıtamıyor :D Estağfurullah :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim araçta da benzer bir ses vardı. Düşük devir ve hızlarda da tespit etmiştim. Vites halatlarından(sanırım aynı şeyden bahsediyoruz) geldiği tespit edildi. Cırt kelepçe işi çözdü. Halatlar birbirine sıkıca sabitlendi. 

Aynen öyle Ramazan abi. Sabitlenme işleminden bahsetti ilgilenen arkadaş da dediğin gibi. Ses çıktığı anda vitesi elledi sesi hafifletti, elledi hafifletti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Tayfun K.,

Ben de ses geldiği zaman vitesi zorlayarak sesi azaltıyordum. Çok basit bir işlem. Ancak herkes nereden geldiğini anlayamıyor. İş ustada bitiyor.

Yani o kadar kişiye gösterdik, masa başı elemanı bizimle tura çıktı ve leb demeden leblebiyi anladı. İş gerçekten de bilen kişide bitiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.