Jump to content

Abdurrahman Can

Member
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Poor

About Abdurrahman Can

 • Age 33
 • Rank
  Yeni üye

Profile Details

 • Age 33
 • Location:
  K.Maraş
 • Car:
  01 Focus Ambiente
 • Job:
  güvenlik
 • Gender:
  Bay
 1. Ben Kahramanmaraş'tayım.hava kaçakları hortumlardaki küçücük yırtık vs.bile rölantiyi bozmaya yetiyor hatta arıza lambası bile yakıyor.kartel havalandırma hortumu ve valfi ni de kontrol etsinler.ayrıca stop etmesiyle ilgili bir arkadaş kartel havalandırma hortumunu ve subabı değiştirmiş sorunu çözülmüş.
 2. bir de kartel havalandırma hortumu valfi (subab) var ona da bir bakın isterseniz.
 3. Benim araçta da benzer sorun vardı sadece stop etmiyordu fakat ışıklarda durunca rölanti stop edecek gibi oluyordu ayrıca camı açıp kaparken,farı açıp kapatırken ,kaloriferi açıp kapatırken rölanti düşüyor stop edecek gibi oluyordu.Şarj dinamosu ve akü ölçümü sağlam çıktı.Diğer forum sitelerinden bir arkadaştan öğrendim boğaz kelebeği sensörünü (potansiyometre) deniliyor parçayı kendim değiştirdim.Çok şükür düzeldi.Bu parça da rölantiyi etkiliyor.Yoksa elektrikçi tamirciye yolluyor tamirci elektrikçiye yolluyordu kısaca her tamircinin anlayacağı bir arıza değil.100 tl gibi fiyata almıştım.Önce balata spreyi ile temizledim taktım arada bir yapıyordu arızayı baktım düzelecek gibi değil parçayı değiştirince arıza düzeldi.Parçanın yan sanayi olanı vardı fakat fotoğraftakinin aynısını orjinal olanı aldım.
 4. motora hava girişinde vakum kaçağı olursa da arıza lambası yakıyor,hava ile ilgili bütün hortumları kontrol et benim araçta da vardı arıza lambası yanma olayı elm327 cihazla söndürüyorum geri yanıyordu hava kaçağını tesadüfen buldum çok küçük olmasına rağmen kapattım çok şükür o günden beri arıza lambası yanmadı.
 5. Benim araçta da benzer sorun vardı sadece stop etmiyordu fakat ışıklarda durunca rölanti stop edecek gibi oluyordu ayrıca camı açıp kaparken,farı açıp kapatırken ,kaloriferi açıp kapatırken rölanti düşüyor stop edecek gibi oluyordu.Şarj dinamosu ve akü ölçümü sağlam çıktı.Diğer forum sitelerinden bir arkadaştan öğrendim boğaz kelebeği sensörünü (potansiyometre) deniliyor parçayı kendim değiştirdim.Çok şükür düzeldi.Bu parça da rölantiyi etkiliyor.Yoksa elektrikçi tamirciye yolluyor tamirci elektrikçiye yolluyordu kısaca her tamircinin anlayacağı bir arıza değil.100 tl gibi fiyata almıştım.Önce balata spreyi ile temizledim taktım arada bir yapıyordu arızayı baktım düzelecek gibi değil parçayı değiştirince arıza düzeldi.Parçanın yan sanayi olanı vardı fakat fotoğraftakinin aynısını orjinal olanı aldım.
 6. Özgür Bey o-ring lastiği dediğiniz parça tam olarak motorun neresinde ve ne gibi işlemler yaptınız,benim aracımda da motor sağ arka üst tarafından yeri belli olmayan bir yağ kaçağı var.3 defa külbütör kapağı çontasını değiştirdim buradan sızan yağı kestiler şimdi bulamadığım bir yerlerden yine yağ kaçağı var.motor sağ arka tarafı külbütör kapağından akmıyor onun biraz alt tarafı gibi akan yağ fotoğraftaki yerden aşağı gidiyor.
 7. Önder bey benim aracımda da aynı yerde yağ kaçağı var daha detaylı anlatabilir misiniz yapılan işlemleri

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.