Jump to content

Emre Şener

Member
 • Content Count

  39
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Poor

About Emre Şener

 • Rank
  Ambiante

Profile Details

 • Location:
  İSTANBUL
 • Car:
  focus 1.6 Tdci Titanium
 • Job:
  kamu
 • Gender:
  Bay
 • Age 29

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. ön camın altındaki ızgarayı söktüm, tüm su giderleri açık. Yine de su tuttum fakat orada değil. sol ön tekeri ve davlumbazı söktüm, tüm detayları inceledim, fakat herhangi tıkalı bir yer veya su almayı teşkil edecek hiçbir şey yok. sonra aracı toplayıp tamirciye gittim. aracı lifte kaldırıp tamirci ile kaportacı aracı baştan aşağı inceledi fakat onlar da teşhis koyamadı. o sırada kaportacı sol ön kriko vurduğumuz yerin orada incecik sacdan oluşan bir tahliyenin tıkalı olduğunu gördü. sorunun buradan olup olmadığını söyleyemem ama ben bu tahliyeyi açıyorum dedi. para falan da almadı. aracın tabanını kaldırım iyice keçeyi falan kuruttum. bakalım bir sonraki yağmurda neler olacak.
 2. Poşet içinde sünger derken tam olarak nerede? Davlumbazın içinde mi ?
 3. Haftasonu aracın koltukları ve zeminini tamamen söktüm. Yukarıda bahsettiğim tapaları sıvı conta ile kapattım. Tabandaki kalın kepçeyi dışarı alıp makine ile kuruttum. Bu arada araba çıplakken 1 saat boyunca hortumla her köşesini bolca yıkadım. Kapıyı açıp suyun nereden geldiğine baktığımda araç kupkuruydu. Öyle sevindim ki su almadığına... Dün İstanbul'a ciddi yağmur yağdı ve şoför koltuğunun zemini yine su almış. Kapıları, pedal tarafını, anten ve tavan kısımlarını, konsol tarafını tek tek heryeri kontrol ettim ama heryer kuru, sadece ayak bastığım yer ıslak. Çözüm bulamıyorum.
 4. şoför koltuğunun yerden alması neden yapar peki ?
 5. şoför tarafının zemininde 2 adet tapa var. acaba diyerek elimi tapalara attım, tapaların contası zamanla, sıcaktan özelliğini yitirip parçalanmış sallanır vaziyetteydi. tapaların ne işe yaradığını araştırdım. sel vb durumlarda tapayı çıkarıp aracın içindeki suyu tahliye etmek içinmiş. benim aracım istanbula geçenlerde yağan fırtınalı yağmurda su aldı. acaba araç tahliye edemediği fazla suyu yıpranmış tapalardan içeri vermiş olabilir mi? ve bu tapalardan arka tarafta da var mıdır ?
 6. çağdaş bey öncelikle teşekkür ederim ilginiz için tabanı iyice kurutacağım. sonrasında yağmuru bekleyeceğim
 7. fitillerden olmadığına şuradan eminim. ben arabanın içindeyken dışarıdan yüksek basınçlı su tutturdum. zerre kadar fitillerden gelmedi. cam açık falan değildi, 2. kez olduğu için camları defalarca kontrol ediyorum. Az önce tabanı söktüm. Fitil tarafları kupkuru ama ortası göl suyu elle boşalttım, keçeyi kurutuyorum.
 8. Çağdaş bey, aracımın seviyesine su yükselmesi imkansız. Dün gece hava yağmurluydu, sabah ilk işim gidip arabayı kontrol etmek oldu. fitillerde falan zerre kadar nem yok. ön camın bitim yerindeki yağmur kanallarından sızma durumu olabilir mi ?
 9. Yeni Bit Eşlem Resmi.bmpÇağdaş bey aynen sizin dediğiniz gibi suyu ön taraftan alıp arkaya yürümüş. sunroff yok. kapı fitilleri hatasız. resimde gördüğünüz kutucuğun olduğu bölge ıslanıyor sadece. kutu etrafı kupkuru kalıyor.yani su ön göğüsten falan gelmiyor. kafayı yiyeceğim. lütfen yardım edin. Yeni Bit Eşlem Resmi.bmp
 10. kapı ve camlara sızıntı kontrolünü yaptım fakat hiç kaçak olmadı. tahmin ettiğiniz başka birşey var mı ?
 11. bu söylediğiniz tabiki aklımda. kafama takılan su tahliye tapası vs. gibi birşey varmı? ve dpf sistemi sökülüp takılırken bir delik meydana gelmiş olabilir mi? bu seçenekleri eledikten sonra son çare sizin de söylediğiniz gibi kapı ve cam fitillerinin sızıntı kontrolünü yapmak olacak.
 12. Merhaba. 2009 tdci titanium hb aracımı haftada 2 gün kullanmaktayım. bu hafta istanbula yağan yoğun yağmurdan sonra aracıma bindiğimde sol arka yolcunun ayaklarının bastığı yerde ciddi miktarda su birikmişti. kauçuk paspas su içinde yüzüyordu resmen. Mecburen suyun kabasını el ile çektim ama zemin zor kuruyacak gibi. kapı cam fitillerini kontrol ettim fakat gözle görülür bir sorun göremedim. su tahliyesi falan deniliyor, ondan olabilir mi ? eğer ondan ise yeri nerede ? aklıma takılan bir şey daha var, aracıma 1 ay önce dpf temizliği yapıldı, acaba sökülüp takılırken alt zemine zarar gelmiş olabilir mi? ( fakat duran araç zeminden su alamaz diye düşünüyorum) araç yaklaşık 3 yıldır bende fakat ilk kez su aldı, kapı ve cam ile ilgili herhangi bir işlem de olmadı ki birdenbire su almasına sebep olsun. sizce problem nerede olabilir ?
 13. ses krank kasnağından geliyor sanki. focus 2,5 larda açık ve kapalı tip krank kasnağı var. açık tip olan kasnaklar zamanla aşınıyor ve bu sesi çıkarmaya başlıyor.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.