Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Sizce Hangisi?

Misafir

Önerilen Mesajlar

Merhaba değerli forum ailesi;

Aracımı sattım ve ikinci el temiz araç arayışı içindeyim. Aile olarak Kalabalık değiliz. Şuana kadar hep dizel araca bindim 95 hp -105hp- 120hp seklinde. Benzinli olursa ilk olcak ve yılda max 10k km yapabiliyorum.

Sizce ;

-Min 2015 mod. 1.6 tdci focus manu. (hb veya sedan) sunroof ve bi-xenon paket

- min 2015 mod. 1.4 tsi 125 hp leon fr manu

-min 2014 mod 1.4 tsi 122 hp golf hightline cam tavan manu.

Değerli görüşleriniz için teşekkürler.

İyi forumlar.

Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, Focus III > Ford Garajı > Mk3- Genel Bilgiler kategorisinden Otomobiller Hakkında > Otomobil Önerisi kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

45 dakika önce, Zafer Akbs said:

-Min 2015 mod. 1.6 tdci focus manu. (hb veya sedan) sunroof ve bi-xenon paket

- min 2015 mod. 1.4 tsi 125 hp leon fr manu

-min 2014 mod 1.4 tsi 122 hp golf hightline cam tavan manu.

Fiyata göre karar vermek lazım.

Bu araçları buldunuz da mı soruyorsunuz, yoksa aramakta mısınız?

Seat en ucuzu olacaktır, sportif görüntü ile öne çıkar, ama bence az yol yapan birisi için ancak bütçe sorunlu ise öncelikli olmalı.

Ford mu Golf mü denilirse de içine oturup aracın sizi "tavlamasını" sağlamanız lazım.

Hangisi gönlünüzü çelerse onu alın derim.

Golf daha değerli hissi ve ferahlığı ile mutlu eder, Focus ise sürüş zevki ve ekonomisi ile. 

Tabii araçların ikinci el durumu, satıcının güvenilirliği gibi faktörler de devreye girecektir.

Şimdiden hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Cem Boneval said:

Fiyata göre karar vermek lazım.

Bu araçları buldunuz da mı soruyorsunuz, yoksa aramakta mısınız?

Seat en ucuzu olacaktır, sportif görüntü ile öne çıkar, ama bence az yol yapan birisi için ancak bütçe sorunlu ise öncelikli olmalı.

Ford mu Golf mü denilirse de içine oturup aracın sizi "tavlamasını" sağlamanız lazım.

Hangisi gönlünüzü çelerse onu alın derim.

Golf daha değerli hissi ve ferahlığı ile mutlu eder, Focus ise sürüş zevki ve ekonomisi ile. 

Tabii araçların ikinci el durumu, satıcının güvenilirliği gibi faktörler de devreye girecektir.

Şimdiden hayırlı olsun.

Hayır arayış içindeyim.

Aslına bakarsanız üç araçda ilgimi çekiyor. Ama sonradan keşke şunu alsaydım dedirtecek bi kararda vermek istemiyorum:) yorumlarınız için tşk.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23 dakika önce, Zafer Akbs said:

keşke şunu alsaydım dedirtecek bi kararda vermek istemiyorum:)

Onun için Leon'dan uzak durun :D Ha, ufak tefek sıkıntı çıkarsın sağından solundan ses gelsin beni rahatsız etmez, (Golf'e göre 10.000 tl ucuz sonuçta) diyorsanız Leon alınır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sizin benzinli araç almanızda bir sakınca yok, hatta daha rasyonel.

tsi motor da performans açısından dizeli aratmaz.

golf leon a tercih edilir.

bunlardan hangisi alınsa bence insan uzulmez.

leon da çok kötü bir seçenek değil bence....

2. elde hangisini o an için temiz güvenilir ve uygun fiyatlı bulursanız....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Leon dışardan baktımı tasarımı ile sizi mutlu eden bir araba.Ancak sürekli aile ile beraber kullanacaksanız kullanıcı olarak çok önermem.Birazcık sert bir araba.En azından focus ve golf'e göre.Aile kullanımından ziyade birazcık daha sürücüye dönük bir araba.Ben alıştım sertliğine hatta birazcık'ta hoşuma gidiyor.Sertlik dışında bir sıkıntısı yok dizele göre 1.5-2 litre fazla yakar,iç hacmi sınıfına göre son derece yeterli.Spor modda sürücüsünü çok eğlendiren bir araç.Tercihiniz bu arabadan yana olacaksa ikinci ellere bakmayın.Çok yüksek rakamları.70.000 tl gibi bir rakama sıfır büyük ekranlı bir fr bulabilirsiniz.

Yeni kasa dizel focus hakkında çok bir bilgim yok.En azından kullanıcılar kadar. Ben eski kasasını 200.000 km kullandım özellikle sürüş keyfi açısından çok memnun kalmıştım.Yeni kasasıda eminim iyidir ki forumdan arkadaşlar gerekli bilgileri verir.

Leon'a göre daha konforlu ve kaliteli.İçine bindiğinizde (highline) ulan adamlar yapmış diyebiliyorsunuz.Ama neredeyse aynı arabalar olmasına rağmen leon'a göre daha ruhsuz.Önceliğim konfor, sürüşü focus ve leon'a göre daha ihtiyar işi olsun önemli değil derseniz golf,hem az yaksın hemde keyifli olsun derseniz focus,yok ben devir çevirmek istiyorum eğlenceli bir araba arıyorum birazcık takoz olsun önemli değil derseniz leon.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 saat önce, Cihan Buğdaycı said:

Leon dışardan baktımı tasarımı ile sizi mutlu eden bir araba.Ancak sürekli aile ile beraber kacaksanız kullanıcı olarak çok öneraracamem.Birazcık sert bir araba.En azından focus ve golf'e göre.Aile kullanımından ziyade birazcık daha sürücüye dönük bir araba.Ben alıştım sertliğine hatta birazcık'ta hoşuma gidiyor.Sertlik dışında bir sıkıntısı yok dizele göre 1.5-2 litre fazla yakar,iç hacmi sınıfına göre son derece yeterli.Spor modda sürücüsünü çok eğlendiren bir araç.Tercihiniz bu arabadan yana olacaksa ikinci ellere bakmayın.Çok yüksek rakamları.70.000 tl gibi bir rakama sıfır büyük ekranlı bir fr bulabilirsiniz.

Yeni kasa dizel focus hakkında çok bir bilgim yok.En azından kullanıcılar kadar. Ben eski kasasını 200.000 km kullandım özellikle sürüş keyfi açısından çok memnun kalmıştım.Yeni kasasıda eminim iyidir ki forumdan arkadaşlar gerekli bilgileri verir.

Leon'a göre daha konforlu ve kaliteli.İçine bindiğinizde (highline) ulan adamlar yapmış diyebiliyorsunuz.Ama neredeyse aynı arabalar olmasına rağmen leon'a göre daha ruhsuz.Önceliğim konfor, sürüşü focus ve leon'a göre daha ihtiyar işi olsun önemli değil derseniz golf,hem az yaksın hemde keyifli olsun derseniz focus,yok ben devir çevirmek istiyorum eğlenceli bir araba arıyorum birazcık takoz olsun önemli değil derseniz leon.

Evet Yorumun için tsk.:)

1.2 Tsi comfortline ama hightline donanimina esit opsiyon olan araçlar var aslında buda dikkatimi çekmiyo değil. Tek kuşkum C sınıf aracA bu motor yeterli gelirmi ? :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün 1.4'ler 1.5'e... 1.2'ler ise 1.0'a dönerken 1.2 almak çok mantıklı değil bence. Zaten piyasası sadece severlerden ibaret. Vw olsun da ne olursa olsun motoru yerine düzgün ve giden motoru alın :yeah: 

1.2 tsi tabii ki yeter, C sınıfı dediğimiz araç bugünün B sınıfı hafifliğinde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.